Netikėti ženklai, rodantys, jog nepakankamai judate

Judėjimo stoka yra žalinga ne tik fizinei sveikatai. Tai taip pat gali lemti nerimo bei depresijos simptomus.

Užkietėję viduriai

Judėjimas skatina žarnyno veiklą, o tai lemia tvarkingą žarnyno veiklą kasdien. Sveikas pilvo preso ir diafragmos raumenų tonusas yra itin svarbus norint palaikyti optimalią žarnyno veiklą.

Sunkiai judantys sąnariai

Skaudantys, sunkiai judantys sąnariai kartais gali reikšti artritą ar autoimunines ligas, o kartais - nepakankamą sąnarių naudojimą. Sąnarių funkcija - judėjimas, tad nepamirškite to. 

Dusulys

Taip kaip ir raumenys nenaudojami silpsta, taip ir raumenys, dalyvaujantys kvėpavime, gali susilpnėti, jei nestiprinate jų reguliariai.

Nuotaikų kaita

Judėjimo stoka yra žalinga ne tik fizinei sveikatai. Tai taip pat gali lemti nerimo bei depresijos simptomus. Liepkite savo širdžiai stipriau dirbti reguliariai. Kardio treniruotės pagerins nuotaiką ir padidins pasitikėjimą savimi.

Sulėtėjusi medžiagų apykaita

Kuo aktyvesnį gyvenimą gyvensite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite judėdamas. 

Prasta miego kokybė

Jei esate pavargęs ir negalite užmigti, nepamirškite, jog to priežastis gali būti judėjimo stoka. Sportas leis greičiau užmigti ir giliau miegoti. 

Aukštas kraujo spaudimas

Sėslus gyvenimo būdas didina širdies ligų riziką. Tai taip pat lemia aukštą kraujo spaudimą, kuris yra didelis miokardo infarkto rizikos veiksnys.

Oda praranda spindesį

Jei oda atrodo labiau pavargusi nei įprastai, gali būti, jog fizinio aktyvumo stoka gali būti priežastis. Tam tikri tyrimai rodo, jog fizinis aktyvumas gerina kraujotaką, imuninę sistemą, kas palaiko odą spindinčią ir jaunatvišką. 

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder