Norintys gauti „Janssen“ vakciną įstrigo „gyvoje eilėje“

Uostamiestyje nuo pat ryto apniukęs dangus ir retkarčiais užklumpantis lietus klaipėdiečių neatbaidė pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Eilė per „Lidl“ automobilių stovėjimo aikštelę nusidriekė dar prieš pat oficialią skiepijimo pradžią – vakcinos pradėtos leisti anksčiau, o kai kurie atėjo net keliomis valandomis anksčiau.

Nacionalinio kraujo centro komanda, laikinai įsikūrusi Smiltelės g. 19, esančios parduotuvės „Lidl“ stovėjimo aikštelėje, šiandien siūlė pasiskiepyti „Janssen“ vakcina, kuriai tereikia vienos dozės.

Gauti šią vakciną sudarytos itin lengvos sąlygos – tereikia atvykti į vakcinacijos vietą, stoti į „gyvą eilę“ ir su savimi turėti asmens tapatybę nustatantį dokumentą. Šiuo atveju vakcinai gauti išankstinės registracijos nereikia.

Vis netikėtai užklumpančio lietaus ir ryškėjančios saulės derinys eilėje laukiančiųjų neatbaidė: vieni buvo pasiruošę lietpalčius, kiti išskleidė atsineštus skėčius, o likę dengėsi tuo, ką turi.

Pasiskiepyti traukė ne tik „gyvos eilės“ galimybė, bet ir „Lidl“ darbuotojų dalijami ledai ir geriamojo vandens buteliukai. Ką tik skiepą gavę arba vis dar eilėje lūkuriuojantys žmonės siūlomas vaišes mielai priėmė, o kiti kuklinosi ir atsisakė.

Greta vakcinacijos palapinės įsikūrė „Lidl“ dviejų davinių tipų dalijimo vieta. „Lidl“ darbuotojos teigė, kad nemokamai duodamų vandens ir ledų kiekis šiandien buvo paskaičiuotas pagal vakcinų dozių skaičių. Paruošta 500 vienetų geriamojo vandens buteliukų ir dar tiek pat ledų porcijų. Asmeniui skiriamas vienas negazuoto vandens buteliukas ir valgomasis ledas.

Laikui bėgant žmonių „gyva eilė“ vis ilgėjo – paskutinieji laukiantieji jau nebetilpo į automobilių stovėjimo aikštelę, todėl turėjo įžengti ir į gyvenamųjų namų kiemus.

Norintieji gauti skiepą vis dėlto liko ramūs. Atėję lydimi draugų ar šeimos narių jie kantriai laukė savo eilės.

Paskutinė į eilę atsistojusi klaipėdietė sakė: „Esu pasiruošusi laukti kiek tik reikės.“ Ji tikino, kad net užsiregistravus skiepui jos artimiesiems tenka ilgai laukti eilėse, tad jau geriau eiti be registracijos.

Dar vienas uostamiesčio gyventojas taip pat pasakojo, kad nebijo nei lietaus, nei ilgos eilės – pasiskiepyti visgi norisi.

Vis dėlto eilė judėjo lėtai, per pusvalandį pasistūmėjama vos po kelis metrus, tačiau laukiančiųjų skaičius „gyvoje eilėje“ vis dar nemažėjo.

Štai kitoje eilės pusėje, jau pasiskiepyję, neslepia palengvėjimo – vienas vyras tikina, kad čia atėjęs šiek tiek po devintos. Nors eilėje laukė dvi valandas, tačiau dėl to visiškai nesigaili.

Prie ką tik paskiepytųjų budintis karo paramedikas taip pat pastebėjo, kad šiandien buvo pradėta skiepyti apie 10:30 val., nes susirinkusių žmonių buvo tikrai nemažai.

Jis teigė, kad kol kas jo budėjimo metu dar nei vienam neprireikė skubios medicininės pagalbos.

Klaipėdos miesto savivaldybės skelbimu, „Janssen“ vakciną bus galima gauti rugpjūčio 2-3 dienomis, nuo 11:00 iki 16:00 val. Laikina vakcinacijos vieta – „Lidl“ automobilių stovėjimo aikštelė, Smiltelės g. 19, Klaipėda.

Sidebar placeholder