Nuo klastingos ligos apsisaugokite jau dabar

Nors šaltuoju metų laiku vabzdžiai ir voragyviai kelia mažiau nemalonumų, tačiau visuomenės sveikatos specialistai ragina iš anksto užkirsti kelią jų platinamoms ligoms ir pasiskiepyti. Anot jų, palankiausias metas tai padaryti - žiema.

Daugelis yra girdėję ir puikiai žino apie erkių platinamą virusą - erkinį encefalitą. Nuo šio klastingo viruso kasmet nukenčia šimtai ir net tūkstančiai žmonių.

Jis yra itin pavojingas: pažeidžia galvos smegenis, jų dangalus arba periferinius nervus, suluošina žmogaus sveikatą ir gyvenimą.

Remiantis statistikos duomenimis, pastaruosius keletą metų Lietuva pasižymi vienu aukščiausių sergamumo erkiniu encefalitu rodikliu.

Gyventojai jau dabar raginami ruoštis vasarai ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.

Įprastai erkių aktyvumo sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, balandį, ir tęsiasi iki lapkričio. Užsikrėsti šių voragyvių platinamomis ligomis galima visose šalies apskrityse, tiek kaimo, tiek miesto vietovėse.

Erkėms tinkamiausia drėgna, saulės nekaitinama buveinė, todėl gausiausia jų yra lapuočių miškuose, parkuose.

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų, veiksmingiausia prevencinė priemonė nuo šių ligos sukėlėjų yra skiepai.

Visgi labai svarbu nepamiršti, kad pasiskiepijus imunitetas susiformuoja ne iš karto. Tam reikia laiko. Pasak imunologų, palankiausias metas vakcinuotis yra šaltasis metų sezonas.

Sveikatos specialistai ragina nenumoti ranka į savo sveikatą ir pasiskiepyti jau dabar. Priklausomai nuo amžiaus, pasiskiepyti reikėtų kas 3-5 metus.

Visomis erkinio encefalito vakcinomis galima skiepyti vyresnius nei 1 m. amžiaus vaikus ir suaugusiuosius. Dėl skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder