Garsi Lietuvos astrologė, sveikos gyvensenos patarėja Vaiva Budraitytė laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo, jog savu kailiu įsitikino, kiek daug reiškia stiprus imunitetas.
„Vaikystėje labai daug sirgau, tačiau nuo 25-erių stačia galva pasinėriau į sveiką gyvenseną. Supratusi savo ligų priežastis, pakeičiau požiūrį, supratau badavimo, pasninko naudą ir kaip puikiai tai veikia žarnyną“, - pasakojo V. Budraitytė.
Žinoma moteris dalinosi, jog jos šeimoje visi yra „širdininkai“, taip pat, neretai skundžiasi užkietėjusiais viduriais ir kitais žarnyno sutrikimais, tačiau, Vaivai pakeitus gyvenimo būdą, įvyko daug naudingų pokyčių.
„Su vyru juokiamės, kad abu du metus nesirgome peršalimo ligomis, nes jau atsirgome vaikystėje. Aš dėkinga savo imunitetui, bet viskas nėra taip paprasta. Aš labai stengiausi, kad jis būtų stiprus“, - kalbėjo astrologė.
Pasak V. Budraitytės, labai svarbus imunitetą stiprinantis faktorius yra judėjimas, moteris pasakojo pati turinti bėgimo takelį bei vadinamąjį vibroplatformą.
„Mankštos darymas, judėjimas, apykaita raumenyse, kraujotakos stiprinimas gerina mūsų imunitetą“, - dalinosi sveikos gyvensenos patarėja ir pridūrė, jog subalansuota mityba taip pat yra labai svarbi gerai organizmo savijautai.
„Maisto papildai yra gerai. Aš pati naudoju magnį, natokinazę, seleną, cinką. Visgi, rekomenduoju pirma susitvarkyti žarnyną, kepenis, mitybą, o tada prijungti ir papildus – tada bus efektas“, - kalbėjo V. Budraitytė.
VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, gyd. infektologė, prof. Ligita Jančiorienė pabrėžė, kad kiekvieno žmogaus imunitetas yra skirtingas, jis būna įgimtas ir įgytas po tam tikrų persirgtų ligų bei privalomųjų skiepų.
„Vaiko imuninė apsauga pasiekia suaugusio žmogaus lygį būnant maždaug 6-7 metų amžiaus, vėliau imunitetą veikia amžius, persirgtos ligos, vaistai, kuriuos žmogus vartoja.
Įgimto imuniteto veiksniai yra susiję su gleivinės, žarnyno bei odos suteikiama apsauga organizmui, o įgyto imuniteto veiksniai formuojasi gyvenimo eigoje, palaipsniui“, - dalinosi gydytoja.
Pasak specialistės, vakcinos, kurios skatina imuninės atminties ląsteles, irgi yra labai svarbios, nes jos užtikrina ilgalaikį poveikį, o stipraus imuniteto paslaptis labai siejasi ir su žmogaus gyvenimo būdu.
Prof. L. Jančiorienė dalinosi, jog daug žmonių dabar turi išmaniuosius laikrodžius, telefonus, kuriais gali pamatuoti, kiek žingsnių nuėjo per dieną. Gydytoja pabrėžė, jog labai svarbu reguliuoti kūno masę, nevartoti alkoholio, nerūkyti, optimizuoti vaistų vartojimą.
„Mityba turi būti pilnavertė, taip pat maiste turi būti pakankamas kiekis daržovių. Visgi, greitai pagaminamas maistas yra mažiau vertingas, neturi išliekamosios vertės. Pagrindinis imunostimuliatorius yra geras miegas, normali mityba“, - kalbėjo L. Jančiorienė.
Pasak vaistininkės Teresės Stonkienės, jei nepavyksta laikytis taisyklingos mitybos reikalavimų, naivu tikėtis, kad trūksta tik vienos medžiagos.
Deja, norėdami sustiprinti imunitetą, žmonės dažnai puola vartoti didelius kiekius vitamino C, pradeda ekstremaliai grūdintis, griebiasi kitų priemonių, kurios gali net pakenkti sveikatai.
„Būtina atminti, kad imunitetas yra kompleksinė, sudėtinga sistema ir vienas elementas negali užtikrinti sklandaus jos veikimo. Jei trūksta vitaminų ir mineralų – vario, seleno, magnio, vitaminų C, D ir B grupės – imunitetas nusilpsta ir nebegali tinkamai saugoti organizmo“, - dalinosi specialistė.
Vaistininkė pasakojo, jog imunitetui ypač svarbūs antioksidantai: cinkas, manganas, selenas, varis, geležis, vitaminai C ir E.
Taip pat, teigiamai veikia natūralus antioksidantas augalas ežiuolė, kuris palaiko natūralią organizmo apsaugą. Tačiau pavieniui vartojami elementai nėra tiek veiksmingi.
„Naudingiausia rinktis kokybišką, saugų, platus sinerginio poveikio antioksidantų spektro bei kitų imunitetą palaikančių elementų derinį.
Tai galėtų būti subalansuotas antioksidantų, vitaminų ir mineralų kompleksas, toks kaip Immunace“, - kalbėjo T. Stonkienė.
Astrologė V. Budraitytė taip pat ragina atsigręžti ir į čia pat gamtoje esančias gėrybes ir šaltuoju metų laiku įprastines arbatas keisti tikslingai parinktomis, imunitetą palaikančiomis arbatomis iš žolelių.
„Lietuvoje auga nuostabūs augalai. Naudinga gerti ežiuolės arbatą, naudoti jos preparatus. Nuostabūs augalai yra beržas, avietės, pušis, kuriuose gausu vitaminų. Taip pat imunitetui labai svarbūs antioksidantai, kurių gausu brokoliuose ir kitose daržovėse“, - dalinosi V. Budraitytė.
Pasak prof. Ligitos Jančiorienės, dalinantis rekomendacijomis, negalima pamiršti, jog vis dar gyvename pandeminėje aplinkoje, tad būtina plauti rankas, taisyklingai dėvėti kaukes, laikytis atstumo.
Gydytoja dalinosi, jog išvengus ligų, ilgiau išliksime sveiki, tai reiškia ir mūsų imunitetas bus adekvatus.
Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!
Rašyti komentarą