Perdirbtos raudonos mėsos vartojimas gali būti svarbus demencijos rizikos veiksnys.
Tai rodo Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusioje tarptautinėje Alzheimerio asociacijos konferencijoje pristatyto tyrimo rezultatai, rašo "The Guardian".
Pažymima, kad anksčiau buvo įrodyta, jog perdirbta raudona mėsa didina vėžio, širdies ligų ir 2 tipo diabeto riziką.
Dabar JAV mokslininkai teigia nustatę galimą ryšį tarp šio produkto vartojimo ir demencijos.
"Tyrimas taip pat parodė, kad perdirbtos raudonos mėsos pakeitimas sveikesniais maisto produktais, tokiais kaip riešutai, pupelės ar tofu, gali padėti sumažinti demencijos riziką", - rašoma laikraštyje.
Naujausiame tyrime ekspertai nagrinėjo 130 000 JAV dirbančių slaugytojų ir kitų sveikatos priežiūros specialistų sveikatą.
Jie buvo stebimi 43 metus ir kas dvejus-penkerius metus teikė duomenis apie savo mitybą.
Dalyvių buvo klausiama, kaip dažnai jie valgė perdirbtos raudonos mėsos, įskaitant lašinius, dešreles, dešreles, saliamį ir kitą sumuštinių mėsą.
Jų taip pat buvo klausiama apie riešutų ir ankštinių daržovių vartojimą.
"Stebėjimo laikotarpiu nustatyta daugiau kaip 11 000 demencijos atvejų.
Tyrėjai pranešė, kad dvi perdirbtos raudonos mėsos porcijos per savaitę padidino kognityvinių funkcijų pablogėjimo riziką 14 procentų, palyginti su tais, kurie per mėnesį suvalgydavo apie tris porcijas", - rašoma leidinyje.
Tyrėjai taip pat teigia, kad kasdien vieną perdirbtos raudonos mėsos porciją pakeitus viena porcija riešutų, pupelių ar tofu, demencijos rizika sumažėtų 23 proc.
"Daugiau žmonių, kurie valgė perdirbtą raudoną mėsą, susirgo demencija, jiems sutriko atmintis ir mąstymas", - padarė išvadą daktaras Ričardas Ouklis (Richard Oakley) iš Alzheimerio draugijos Jungtinėje Karalystėje.
Rašyti komentarą