Po dvejus metus trukusio tyrimo palaiko teoriją, kad „Covid“ virusas ištrūko iš Kinijos laboratorijos

Respublikonų kontroliuojamų Atstovų Rūmų Atskirojo pakomitečio dėl koronaviruso pandemijos 520 puslapių ataskaitoje nagrinėjama federalinio ir valstijų lygmens reakcija, taip pat pandemijos kilmė ir skiepijimo pastangos.

„Šis darbas padės Jungtinėms Valstijoms ir pasauliui numatyti kitą pandemiją, pasirengti jai ir, tikėkimės, išvengti kitos pandemijos“, - laiške Kongresui sakė komisijos pirmininkas Bradas Venstrupas (Brad Wenstrup).

JAV federalinės agentūros, Pasaulio sveikatos organizacija ir visos planetos mokslininkai padarė skirtingas išvadas apie labiausiai tikėtiną Kovid-19 kilmę, o vieningos nuomonės kol kas nėra.

Dauguma mano, kad virusas išplito iš gyvūnų Kinijoje, tačiau praėjusiais metais JAV žvalgybos analizėje teigiama, kad virusas galėjo būti genetiškai modifikuotas ir ištrūkti iš virusologijos laboratorijos Kinijos Vuchano mieste, kur pirmą kartą buvo užfiksuoti žmonių susirgimai.

Kongreso ekspertų grupė buvo įtikinta laboratorijos nutekėjimo teorija po 25 posėdžių, daugiau nei 30 transkribuotų interviu ir daugiau nei milijono puslapių dokumentų peržiūros.

Tyrimo metu dvi dienas už uždarų durų vyko pokalbiai su Anthony Fauci, vyriausybiniu mokslininku, kuris tapo patikimiausiu šalies ekspertu chaotiškomis pirmosiomis 2020 m. protrūkio dienomis.

Fauci susidūrimai su buvusiu ir būsimuoju prezidentu Donaldu Trampu dėl atsako sukėlė dešiniųjų įniršį, o po grasinimų nužudyti jo šeimą jis dabar gyvena su apsauga.

Respublikonai kaltina 83 metų imunologą padėjus sukelti didžiausią per šimtmetį pandemiją, nes jis patvirtino finansavimą, perduotą Kinijos mokslininkams, kuriuos kaltina gaminant SARS-CoV-2 koronavirusą, sukeliantį Covid-19.

Tarp pagrindinių ataskaitos išvadų teigiama, kad Nacionalinis sveikatos institutas iš tiesų finansavo ginčytinus „funkcijos padidinimo“ tyrimus, kuriais siekiama patobulinti virusus, kad būtų rasti kovos su jais būdai, Vuhano virusologijos institute.

Birželio mėn. Fauci piktai neigė, kad nuslėpė Kovid-19 kilmę, ir tvirtino, kad laboratorijoje tirti šikšnosparnių virusai „molekuliniu požiūriu negalėjo virsti pandemiją sukėlusiu virusu“.

Tačiau ekspertų grupės ataskaitoje teigiama, kad SARS-CoV-2 „greičiausiai atsirado dėl nelaimingo atsitikimo laboratorijoje ar mokslinių tyrimų metu“.

Pikta Pekino reakcija

Antradienį Pekinas atsakė į ataskaitą, sakydamas, kad ji yra „nepatikima“, ir apkaltino Jungtines Valstijas, kad jos naudojasi protrūkiu „politinėms manipuliacijoms“.

„Autoritetinga mokslinė išvada, kurią padarė Kinijos ir PSO jungtinė ekspertų grupė... yra ta, kad laboratorinis nuotėkis yra labai mažai tikėtinas“, - eilinėje spaudos konferencijoje sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Lin Jian.

„Nesant jokių esminių įrodymų, vadinamoji JAV ataskaita sugalvojo pagrindines išvadas, apšmeižė Kiniją (ir) pakišo melagingus įrodymus“, - sakė jis.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad uždarymas „atnešė daugiau žalos nei naudos“ ir kad įpareigojimai naudoti kaukes buvo „neveiksmingi kontroliuojant Covid-19 plitimą“, o tai prieštarauja kitiems tyrimams, rodantiems, kad kaukės viešumoje mažina užsikrėtimo lygį.

Socialinio atsiribojimo gairės taip pat buvo kritikuojamos, nors buvo manoma, kad kelionių apribojimai išgelbėjo žmonių gyvybes.

Tyrėjai nustatė, kad D. Trumpo operacija „Warp Speed“ - valstybės finansuojamas projektas, skirtas vakcinoms nuo „Covid-19“ sukurti - buvo „nepaprastai sėkminga“, tačiau mokyklų uždarymas turės „ilgalaikį poveikį“ JAV vaikams.

Šaltinis: france24.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder