Naujas tyrimas atskleidė, kad aštuonios jaunos moterys buvo paguldytos į St James ligoninės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyrių per keturis mėnesius.
Operacijos apėmė riebalų nusiurbimą, sėdmenų pakėlimą, užpildo injekciją, krūtų didinimą ir implantus, abdominoplastiką.
Pusė iš aštuonių pacientų išskrido iš Airijos operuotis sėdmenis – šią tendenciją lėmė realybės superžvaigždžių, įskaitant Kim Kardashian, populiarumas.
Įvairiose Europos šalyse po planinės operacijos pacientės patyrė infekciją, žaizdų skilimą, implantų išspaudimą ir skysčių kaupimąsi po oda.
Visos operacijos buvo atliktos Europoje, 75 proc. atvejų Lietuvoje arba Turkijoje, o viena pacientė procedūrų skrido į Rumuniją, kita – į Belgiją.
Koronaviruso protrūkio metu moterys nusprendė pasigražinti, nes galėjo paslėpti operacijos pėdsakus už kaukių ir atsigauti dirbdamos namuose, tačiau tai taip pat reiškė, kad pacientės dėl komplikacijų medicininės pagalbos ieškojo Airijoje.
Tyrėjai nustatė, kad „Google“ paieškos temos plastinėms procedūroms, įskaitant terminus „Turkija“ ir „Lietuva“, išpopuliarėjo daugiau nei 5000 proc. nuo 2019 m. iki 2021 m.
Ekspertai perspėjo: „Visuomenė turi būti informuojama apie galimas neigiamas kosmetikos turizmo pasekmes ir neskatinama imtis operacijos užsienyje per dabartinę krizę.“
Dažniausios komplikacijos, dėl kurių reikėjo medicininės pagalbos, buvo chirurginės vietos infekcija ir žaizdos atsiskyrimas (žaizdos skilimas).
Kitos komplikacijos buvo implanto infekcija ir seroma, kuri yra skysčių kaupimasis.
Tyrimas St James's atskleidė, kad bendra finansinė našta už aštuonių pacientų gydymą buvo apie 30 tūkst. eurų, arba vidutiniškai apie 4 tūkst. eurų.
Rašyti komentarą