Rankų odos būklė – ne tik estetinė problema, kartais ji gali įspėti ir apie vitaminų trūkumą

Žiemiški orai dažnai atsispindi ir rankų odos būklėje. Pasak „Eurovaistinės" vaistininkės Tomos Gečienės, į išsausėjusią rankų odą nereikėtų žvelgti pro pirštus, nualinta rankų oda nebeatlieka apsauginės funkcijos, o tai gali lemti sumažėjusį organizmo atsparumą įvairiems mikroorganizmams.

Rankų odos sausumo priežastys gali būti įvairios, tačiau, pasak vaistininkės, dažniausiai kaltas netinkamas arba nepakankamas dėmesys. „Rūpintis veido oda atrodo būtina ir savaime suprantama, tačiau labai dažnai pamirštame pasirūpinti rankų oda", – pastebi T. Gečienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad pandemijos metu daugiau žmonių skundžiasi išsausėjusia rankų oda, taip nutinka dėl dažno plovimo, dezinfekcinių priemonių naudojimo, todėl, anot vaistininkės, svarbu į rutiną įtraukti įpročių, kurie tausotų ir padėtų atkurti rankų odą.

Visa tai svarbu ne tik dėl estetinių priežasčių. Vaistininkė primena, kad viena iš pagrindinių odos funkcijų – apsauginė. „Oda saugo organizmą nuo patogenų, alergenų ir dirgiklių patekimo į organizmą, ji atlieka apsauginio barjero funkciją.

Todėl stipriai išsausėjusi ar net sutrūkinėjusi oda nebegeba tinkamai atlikti šios funkcijos ir mūsų organizmas tampa nebe toks atsparus aplinkos poveikiui ir žalingiems išorės veiksniams", – atkreipia dėmesį vaistininkė.

Dėmesys detalėms

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad rūpintis rankų oda svarbu ne tik šaltuoju sezonu, tai daryti reikėtų nuolat. Priežiūra turėtų prasidėti nuo kasdienių įpročių – plovimo, vengiant ypač karšto vandens, pirštinių dėvėjimo lauke, odos saugojimo nuo agresyvių cheminių valiklių. Taip pat savo kosmetinėje visuomet svarbu turėti rankų kremą. Vaistininkė rekomenduoja nusiplovus rankas jas visuomet pasitepti kremu.

Renkantis rankų kremą žiemai svarbu, atkreipti dėmesį, kad jo sudėtyje būtų tokių ingredientų kaip svietmedžio aliejus, alavijas, jojobos aliejus, avižų ekstraktas, vitaminas E.

Rankų priežiūros rutinai gali nepakakti tik rankų kremo. „Eurovaistinės" vaistininkė pataria bent kartą per savaitę naudoti rankų odos šveitiklį, kuris padės atkurti odos švelnumą ir paskatins greitesnį atsinaujinimą. Kartą per savaitę naudinga palepinti rankų odą maitinančia ar regeneruojančia rankų kauke.

Rūpinantis rankų grožiu svarbu nepamiršti pasirūpinti ir apsauga nuo išorės veiksnių. T. Gečienė primena žiemą neiti į lauką be pirštinių, o būnant saulėje naudoti SPF apsaugą. Gerai visapusiškai odos būklei svarbu nepamiršti gerti pakankamai vandens.

Organizmo siunčiami signalai

Nors rankų odos būklė dažnai vertinama kaip estetinė problema, iš tiesų, anot vaistininkės, kartais ji gali įspėti ir apie vitaminų trūkumą ar net tam tikras ligas.

Dažnai vaistinėje klientai teiraujasi, kodėl ima luptis rankų oda, T. Gečienė įspėja, kad čia kaltas gali būti ir vitaminų trūkumas. „B grupės vitaminai, biotinas ir niacinas, yra atsakingi už sveikos odos palaikymą, saugo nuo išsausėjimo, todėl esant jų trūkumui gali pablogėti odos būklė ir pradėti luptis rankų oda.

Kadangi biotino atsargos organizme nekaupiamos, svarbu jo gauti kiekvieną dieną. Norint organizmą papildyti šiais vitaminais rekomenduojama įtraukti į racioną maisto produktų, kurie yra šių vitaminų šaltiniai, arba vartoti maisto papildus. Niacino gausu žuvies produktuose, grybuose, riešutuose. Biotino turi avokadai, tunas, migdolai, avižų kruopos", – vardija vaistininkė.

Taip pat odos būklei palaikyti, nereikėtų pamiršti ir vitaminų A bei E vaidmens.

Tiesa, jei rankų sausumas vargina nuolat ir jį lydi kiti negalavimai, tokie kaip odos paraudimas, skausmas, intensyvus niežulys, bėrimai, odos sustorėjimas, vaistininkė rekomenduoja apsilankyti gydytojo konsultacijai, kad jis įvertintu odos būklę ir jei reikia paskirtų tolimesnį gydymą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder