Sputnik V

Rusija: „Sputnik V“ vakcina išlieka ilgiau efektyvi nei kitos vakcinos (3)

Rusiška vakcina nuo koronaviruso „Sputnik V“, jos kūrėjų duomenimis, išlieka efektyvi ilgiau nei kitos vakcinos, įskaitant mRNA vakcinas. „Sputnik V“ praėjus 6-8 mėnesiams po antrosios dozės suleidimo 80 proc. apsaugo nuo koronaviruso, trečiadienį pareiškė tyrėjai.

Tai esą parodė tyrimas, kuriame dalyvavo 18 600 San Marino gyventojų – šioje šalyje rusišku preparatu paskiepyta daugiau kaip 70 proc. populiacijos.

„Sputnik V“ veiksmingumas praėjus 6-8 mėnesiams po vakcinacijos yra daug didesnis nei oficialiai skelbiamas mRNA vakcinų veiksmingumas“, - sakė Kirilas Dmitrijevas, Rusijos valstybinio fondo, finansavusio vakcinos kūrimą, direktorius. Mokslininkai, anot jo, spėja, kad vektorių vakcinos, kokios yra „Sputnik V“ ir „AstraZeneca“, dėl ilgesnės antikūnų ir T-ląstelių reakcijos yra ilgiau efektyvios už mRNA vakcinas.

Ilgai trunkantis vakcinos efektyvumas yra „raktas pandemijai įveikti“, pareiškė fondas. Mažesnis Europoje naudojamų preparatų efektyvumas esą gali paaiškinti atvejų skaičiaus augimą senajame žemyne.

K. Dmitrijevas agitavo kaip stiprinančiąją dozę rinktis „Sputnik V“ vakciną. „Vakcinų kombinacijos veikia, jos turėtų būti tyrinėjamos toliau“, - sakė jis ir paminėjo bandymus Argentinoje, per kuriuos „Sinopharm“ ir „AstraZeneca“ vakcinos derinamos su „Sputnik“.

Rusija „Sputnik V“ vakciną turi nuo 2020 metų gruodžio. Nors Pasaulio sveikatos organizacija nėra registravusi šios vakcinos, ji jau naudojama 71 šalyje.

Raktažodžiai
Po to, kai patyriau nuo vakcinos sunkų šalutinį poveikį - miokarditą, žinau, kad antrą kartą tokios klaidos skiepytis daugiau nedarysiu. Skiepydamiesi žinokite, kad mūsų valstybėje patyrus sunkų vakcinos šalutinį poveikį, liksite vieni kaip pirštas su įgyta sveikatos problema, galėsite pas gydytoją registruotis po 2-3 mėn. arba turėsime gydytis privačiai, už visus tyrimus mokėti savo sąskaita. Linkiu likti neapgautiems, kaip kad nutiko man.
Brr, 2021-11-25 19:26
misko pasaka geras skiepas,100 gramu per pietus
Lietuva, 2021-11-25 05:25
Ar Sputnik, ar Astra Zeneka, koks skirtumas, jos abi panašios. Apskritai neaišku, kas nuo ko nusirašė, kurdami tas abi vakcinas. Beje po antrojo skiepijimo su Zeneka man antikūniai išsilaikė labai neilgai, po pusmečio pasidarė tiek pat, kiek buvo prieš visus skiepijimus, t.y. nebebuvo visai. Tai ir su Sputniku, ko gero, atsitinka tas pats. Gydytojai kalba, kad stipriausiai veikia amerikietiška Moderna, bet kad su ja skiepija nežinia ką, gal tik medikus ir įvairius viršininkus?
Vaksas, 2021-11-25 01:55
Sidebar placeholder