Šeimos gydytojai

Šeimos gydytojus į rajoną vilios 30 tūkst. eurų išmoka

Kretingos rajono savivaldybės taryba nusprendė skirti 30 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių) vienkartinę išmoką šeimos gydytojui, kuris ryšis atvykti į rajoną ir dirbti kažkuriame iš rajono savivaldybėje esančių pirminių sveikatos priežiūros centrų (PSPC) ne trumpiau kaip 4 metus.

Pirmenybė skiriant išmoką teikiama jaunai specialistų šeimai, kurios bent vienas iš sutuoktinių iki 36 metų amžiaus.

Pagal 2021 m. rugsėjo mėnesio duomenis, 5 rajono PSPC trūksta 9 šeimos gydytojų. Iš įstaigose dirbančių 27 gydytojų 12 yra pensinio amžiaus. Prasčiausia situacija Kartenos PSPC, iš dviejų čia dirbančių gydytojų vienas yra atvykstantis iš Skuodo, kita – brandaus amžiaus.

Savivaldybės administracija svarstyti buvo pateikusi kelis šeimos gydytojų viliojimo dirbti Kretingoje ir rajone variantus.

Vienkartinė 30 tūkst. eurų išmoka buvo pasirinkta kaip geriausiai tenkinanti tiek Savivaldybės, tiek kviečiamų gydytojų interesus.

„Ieškojome varianto, kad išmoką gavusiems gydytojams kuo mažesni būtų mokesčiai nuo tos sumos, kad gydytojas galėtų keisti darbo vietą rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigose“, – aiškino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Dirbti į Kretingos rajono savivaldybę atvykęs gydytojas tam, kad gautų 30 tūkst. eurų vienkartinę išmoką, turės pasirašyti trišalę sutartį, kurios dvi šalys – Savivaldybė ir pasirinkta gydymo įstaiga

„Skleisime šią žinią universitetuose, per dirbančius gydytojus, kitais informacijos kanalais. Tikimės, kad 30 tūkst. eurų paskata suveiks, ir atsiras šeimos gydytojų, norinčių dirbti ir gyventi mūsų savivaldybėje“, – teigė V. Turauskaitė.

Organizatorių nuotr.

Violeta Turauskaitė

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder