Naujausi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų pateikti duomenys nuteikia optimistiškai. Remiantis jais, Lietuvoje ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) bei koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius mažėja jau keletą savaičių iš eilės.
Pirmąją šių metų savaitę sergamumas minėtomis ligomis siekė 1330 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o epideminį lygį viršijo 11 savivaldybių. Praėjusią savaitę situacija ženkliai pagerėjo. Bendras sergamumo rodiklis siekė 882,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų ir nė viena Lietuvos savivaldybė neviršijo epideminio lygio.
Didžiausi sergamumo gripu, ŪVKTI ir koronavirusu rodikliai buvo užregistruoti Visagine, Kaune ir Panevėžyje, o mažiausi - Utenos apskrityje.
Sergančiųjų žymiai sumažėjo ir Klaipėdoje. Sausio pirmą savaitę uostamiestyje buvo užregistruoti 1065 gripo atvejai, o antrąją savaitę per pus mažiau - 546. ŪVKTI sausio pradžioje sirgo 3253 gyventojai, o antrąją savaitę nustatyti 2306 sirgimo atvejai. Klaipėdiečiai rečiau sirgo ir COVID-19 virusu. Sausio pirmą savaitę užregistruoti 276, o praėjusią savaitę - 166 ligos atvejai.
Deja, tačiau mirčių nuo gripo ir jo sukeltų komplikacijų Lietuvoje išvengti nepavyko. Sausio 9-15 d. buvo užregistruoti 3 mirties nuo gripo atvejai (mirusieji priklausė 40-49 m. ir 80-89 m. amžiaus grupėms), iš jų 2 asmenys nebuvo skiepyti sezoninio gripo vakcina. Visi asmenys turėjo kitų gretutinių ligų. Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 11 mirties atvejų.
Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 11 mirties atvejų.
Siekiant suvaldyti šių ligų keliamas grėsmes, 2022-2023 m. gripo sezoną šalies gydymo įstaigoms buvo paskirstyta daugiau nei 202 tūkst. gripo vakcinos dozių. Jos buvo skirtos rizikos grupėms priklausantiems asmenims skiepyti.
Panašu, kad gyventojai skiepijosi noriai, kadangi iki dabar jau sunaudota 91,6 proc. šių vakcinų.
Sveikatos priežiūros specialistai ir gydytojai ragina nedelsti ir pasiskiepyti, nes tik tokiu būdu galima išvengti ligų arba sumažinti jų keliamus padarinius.
Rašyti komentarą