Šie keistoki simptomai gali reikšti, kad jau sirgote COVID

Mokslininkai išsiaiškino, kad COVID gali turėti įtakos mūsų lytinei ir reprodukcinei sveikatai.

Mokslininkai vis dar daugiau sužino apie pacientus, kuriems pasireiškia ilgalaikiai COVID simptomai, ir kai kurie iš to, ką jie iki šiol nustatė, gali jus nustebinti.

Be geriau žinomų koronaviruso simptomų, tokių kaip kosulys, karščiavimas, nuovargis ir jutimų praradimas, kai kurie pacientai patiria daug intymesnių, mažiau aptariamų simptomų.

Pasirodo, tiek vyrai, tiek moterys pranešė apie poveikį jų lytinei ir reprodukcinei sistemai po COVID infekcijos: konkrečiai, kai kurios ilgai COVID sergančios moterys patyrė menstruacijų pokyčius, o vyrai pranešė apie erekcijos sutrikimus (ED) dar ilgai po to, kai kiti simptomai jau buvo išnykę.

COVID sergantiems vyrams dažniau pasireiškia hipogonadizmas - būklė, kai žmogaus lytiniai organai išskiria mažai lytinių hormonų arba jų visai neišskiria, nei tiems, kurie nesirgo COVID.

"Ar ši hipogonadizmo būsena yra nuolatinė, ar laikina, - klausimas, į kurį kol kas neatsakyta", - aiškino tyrėjai.

Tyrėjai iškėlė hipotezę, kad testosterono slopinimas "gali būti viena iš priežasčių, kodėl labai skiriasi vyrų ir moterų mirtingumas ir hospitalizacijos lygis, taip pat gali paaiškinti, kodėl SARS-CoV-2 dažniausiai užsikrečia seni vyrai".

Tačiau moterys taip pat patiria seksualinių ir reprodukcinių simptomų, kurie, gydytojų nuomone, yra susiję su hormonais.

Bendrosios praktikos gydytoja ir menopauzės specialistė, medicinos mokslų daktarė Luiza Newson (Louise Newson) neseniai pasidalijo su "Vox", kad šiuo metu atlieka bandomąjį tyrimą dėl šių simptomų tarp COVID-19 pacientų.

Iki šiol užregistruoti 842 pacientų atsakymai, ji sako, kad rezultatai "patvirtina [jos] mintis, jog ilgas COVID greičiausiai susijęs su mažu hormonų (estrogeno ir testosterono) kiekiu, kuris iki šiol tyrimais buvo ignoruojamas".

Pagrįsdama savo teoriją, Newson pridūrė, kad daugelis moterų pastebi pablogėjusius COVID simptomus prieš pat prasidedant mėnesinėms - kai estrogenų lygis yra labai žemas.

Ji įtaria, kad ne visai atsitiktinai tam tikri ilgai trunkantys COVID simptomai, tokie kaip, nuovargis, galvos svaigimas ir sąnarių skausmas, taip pat yra menopauzės simptomai.

Nors hormonų vaidmeniui COVID atvejais išsiaiškinti reikia daugiau tyrimų, kol kas yra gerų naujienų.

Pasak "Vox", "Newson sako, kad jos menopauzės klinikos pacientams, ilgai sirgusiems COVID, pagerėjo, jei buvo taikoma tinkama pakaitinė hormonų terapija, parinkus tinkamą dozę ir tipą".

Šaltinis: https: bestlifeonline.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder