Šis gėrimas gali pailginti jūsų gyvenimo trukmę: tai naudinga sveikatai!

Nauji tyrimai rodo, kad kavos mėgėjams rytinis puodelis kavos gali būti labai naudingas sveikatai.

Tyrėjai nustatė, kad kavos gėrimas yra susijęs su ilgesniu gyvenimu. Per 7 metų stebėjimo laikotarpį vidutiniškai kavos mėgėjai rečiau mirdavo.

Jau anksčiau kava buvo siejama su tam tikrais sveikatai naudingais veiksniais, įskaitant mažesnę riziką susirgti tam tikromis ligomis.

Labiausiai šis poveikis pasireiškė žmonėms, kurie kavos vartojo vidutiniškai, t. y. maždaug 1,5-3,5 puodelio per dieną.

"Tyrimai rodo, kad kava gali apsaugoti širdį ir padėti gydyti kitas ligas", - "Healthline" sakė Liu.

Mary Mosquera Cochran, registruota dietologė iš Ohajo valstijos universiteto Veksnerio medicinos centro, pažymėjo, kad saikingas kavos vartojimas, kurį ji apibrėžė kaip du-penkis puodelius per dieną, anksčiau buvo siejamas su daugeliu teigiamų poveikių sveikatai.

Tarp jų - mažesnė insulto, antrojo tipo diabeto, Parkinsono ligos, Alzheimerio ligos, storosios žarnos vėžio, kepenų vėžio, nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos rizika, o naujausių tyrimų duomenimis, kavos gėrimas taip pat gali sumažinti ūmaus inkstų pažeidimo riziką.

Kočranas sakė, kad, remiantis Liu komandos atliktais ir kitais tyrimais, atrodo, kad kavos vartojimas yra susijęs su ilgesne gyvenimo trukme.

Paklausta apie konkrečias kavos gėrimo rekomendacijas, Cochran atsakė:

"Kol nejaučiate jokio neigiamo šalutinio poveikio, saikingas kavos vartojimas gali būti puikus būdas apsisaugoti nuo daugelio lėtinių ligų ir pailginti gyvenimo trukmę."

Ji siūlo, kad jei kava jus pernelyg stimuliuoja, vis dėlto galite gerti kavą be kofeino, nes manoma, kad joje esantys antioksidantai suteikia daug sveikatai naudingų medžiagų.

Freepik.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder