Šis užkandis gali padėti užkirsti kelią vėžiui: rinkitės jį!

Vėžys yra universalus terminas, taikomas daugeliui ligų, atsirandančių dėl greito ląstelių dauginimosi. Krūties vėžiu, labiausiai paplitusia ligos forma, kasmet suserga 54 000 žmonių.

Daugeliui vėžys atsinaujina po dvejų gydymo metų. Tačiau vienas skanus riešutas gali perpus sumažinti tikimybę, kad taip atsitiks.

Daugumą žmonių, sergančių vėžiu, žudo ląstelės, išplintančios į kitas jų kūno dalis. Remiantis Amerikos vėžio gydymo centrų duomenimis, vidutiniškai ankstyvuoju krūties vėžiu sergančių pacientų ligos pasikartojimo dažnis svyruoja nuo 7 iki 11%.

Vienas naujas tyrimas, kuriam vadovavo JAV Vanderbilto universitetas, nustatė, kad suvalgant vos du migdolus per dieną, perpus sumažėja vėžio atsinaujinimo rizika.

Mokslininkai rašė: „Šis didelis kohortos tyrimas parodė, kad riešutų vartojimas tarp išgyvenusių krūties vėžio atvejų 52% sumažino krūties vėžio atsinaujinimo ar mirties nuo jo riziką.

Ryšys labiau pasitvirtino pacientams, sergantiems pirmos ir antros stadijos krūties vėžiu, nei tiems, kuriems buvo diagnozuota trečia ar ketvirta ligos stadija. Šis tyrimas pateikia įrodymų, skatinančių vartoti migdolo riešutus“.

Vėžys atsinaujino tik 5% pacientų

Tyrimo metu mokslininkai ištyrė duomenis iš daugiau nei 3000 pacientų, išgyvenusių po krūties vėžio Kinijoje.

Jie nustatė, kad vidutiniškai per savaitę buvo suvartojama 17,32 gramo riešutų, o tai prilygsta maždaug 13 vienetų  migdolų. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes, atsižvelgiant į jų riešutų vartojimą.

Iš 1500 dalyvių, kurie per savaitę suvalgydavo daugiau nei 17 gramų migdolų, vėžys atsinaujino tik 5% pacientų, o visiškai riešutų nevartojusiems ‒ net 13%. Išnagrinėję visus variantus, mokslininkai apskaičiavo, kad ligos atsinaujinimo rizika sumažėjo 52%.

Tyrimo autorius, profesorius Xiao-Ou sakė:

„Riešutai yra svarbi sveikos mitybos dalis. Šio gyvenimo būdą modifikuojančio veiksnio skatinimą būtina pabrėžti rekomendacinėse gairėse krūties vėžiu sergantiems pacientams“.

Šios svarbios išvados pateikiamos, nes nauja analizė rodo, kad gegužės pabaigoje beveik 12 000 moterų Jungtinėje Karalystėje gyveno su nediagnozuotu krūties vėžiu, rašo express.co.uk.

Mokslininkai taip pat įspėjo, kad šešios iš 10 moterų, patenkančių į padidintos rizikos susirgti krūties vėžiu grupę, nebuvo siunčiamos tolesniam tyrimui dėl apribojimų, siekiant padėti suvaldyti koronaviruso plitimą pandemijos įkarštyje.

Nors krūties vėžio tikrinimo paslaugos dabar atnaujintos, krūties vėžiu sergančioms moterims nepataisoma žala jau padaryta.

Krūties vėžys kasmet nusineša daugiau nei 12 000 gyvybių, o mokslininkai įspėjo, kad šie skaičiai gali padidėti dėl karantino metu NHS taikytų apribojimų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder