Specialistė pataria kaip išsimiegoti karštą vasarą: nuo patalynės spalvos pasirinkimo iki miego ritualų sukūrimo

Šią vasarą Lietuvą užklupus rekordiniams karščiams visi ieškome skirtingų būdų kaip su jais kovoti. Nuo kondicionierių ar ventiliatorių įsigijimo, gausesnio ledų bei vaisvandenių vartojimo iki gyvenimo įpročių keitimo. Siekiant po ilgos dienos tinkamai išsimiegoti ir įveikti nakties tvankumą itin svarbus teisingas patalynės pasirinkimas. Kokių miego ritualų laikytis, kokias patalynės medžiagas, jų storį ar net spalvas pasirinkti norint kokybiškai išsimiegoti vasaros metu, pataria natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių Flokati" atstovė Žydrūnė Ragelė.

Rinkitės šviesesnius patalynės užvalkalus

„Vasarą rekomenduoju rinktis šviesesnes patalynės užvalkalų spalvas. Tai gali būti balta, kreminė ar melsva spalvos. Taip suteiksite savo kambariui jaukumo, o šviesių spalvų užvalkalai saulėtą dieną sugers mažiau šilumos. Tad atėjus laikui miegoti jūsų patalynė bus vėsesnė“, pasakojo specialistė.

Ž. Ragelė taip pat siūlo rinktis natūralios sudėties užvalkalus. Skirtingai nuo sintetinių pluoštų, šie audiniai lengvai kvėpuoja, todėl kūnas mažiau sukaista.

„Vasarą verta rinktis lininius užvalkalus, nes pastarieji suteikia vėsumo. Kalbant apie patalynę, reikėtų atkreipti dėmesį į vilną ji padeda išvengti prakaitavimo, nes gerai išgarina drėgmę. Taip nejusite nei nemalonaus kvapo, nei drėgmės miegodami“, patarimais dalinosi moteris.

Tinkamas antklodės storis

Jei žiemą ar rudenį miegate po storesne antklode, natūralu, kad ji netiks karštai vasaros nakčiai. Dėl to pravartu žinoti kaip yra skirstomos antklodės pagal jų storį.

„Jei žieminės vilnonės antklodės storis yra  900-1000 gramai kvadratiniam metrui, tai vasarinės, plonos antklodės storis bus 450-500 gramai. Pastarosios tinkamos naudoti ir kitais metų laikais, jei namuose palaikoma šiek tiek aukštesnė temperatūra arba mėgstate miegoti vėsiau“, kalbėjo specialistė.

Ž. Ragelė priduria, jog nenorint per karščius pabusti ant nuo prakaito sušlapusios pagalvės reikėtų rinktis orui pralaidžias medvilnės ar vilnos pagalves.

„Ir bene paprasčiausias patarimas jei miegate ne vieni, o su partneriu, karštuoju periodu, užsiklokite atskiromis antklodėmis. Taip nešildysite vienas kito ir bus lengviau išlaikyti savo kūno vėsumą“, kalbėjo Ž. Ragelė.

Anot moters, kokybiškam miegui yra itin svarbus nuoseklumas ir miego ritualų laikymasis. Tad miegoti eikite kasdien tuo pačiu metu, ne vėliau 24 valandos. Taip pat miegokite visiškoje tamsoje, prieš miegą gerai išvėdinkite kambarį.

Sidebar placeholder