Springimas maistu klaipėdietei išdavė sveikatos bėdą: dabar prašo tik vieno

(1)

Šypsena – vienas gražiausių aksesuarų, kuris puošia žmogų. Tačiau ne visuomet gamta žmogų apdovanoja tiesiais dantimis, kurie ilgainiui dėl netaisyklingo sąkandžio ne tik priverčia jaustis nemaloniai, tačiau ir sukelia rimtas sveikatos bėdas.

„Veido fondo“ pacientė Viktorija Karečkaitė pasakoja, kad ilgus metus net ir nežinojo, kokios problemos ją yra užklupusios, kol vieną dieną nenusprendė siekti savo gyvenimo svajonės – tobulos šypsenos.

Iš Mažeikių kilusi 29-erių V. Karečkaitė pasakoja, kad pastarąjį dešimtmetį gyvena Klaipėdoje, o darbuotis vyksta į kitą pajūrio galą – Palangą.

Dar visai neseniai moteris gyveno įprastą gyvenimą, tačiau vos vienas vizitas pas ortodontę kaip mat pakeitė visą įvykių eigą, kurią mergina buvo numačiusi.

„Turėjau visiškai paprastą svajonę – tiesiog išsitiesinti kreivus priekinius dantis.

Nuvykus pas Klaipėdoje dirbančią ortodontę, ji apžiūrėjo mano veidą ir dantis, tačiau nuliūdino pasakydama, kad bendrame rezultate tai būtų tik 80 proc. norimo mano tikslo, nes tam, kad dantys būtų idealiai tiesūs, yra reikalinga atlikti abiejų žandikaulių operaciją“, – pradeda pasakojimą ji.

Mergina teigia, kad tokia žinia ją nemenkai išmušė iš vėžių, kadangi jai niekuomet neteko gydyti dantų ortodontiškai:

„Nusprendžiau, kad 80 proc. rezultatas manęs netenkina, noriu siekti gydymo, kad mano tikslas ir svajonė būtų išpildyti visu 100 proc.

Ortodontė man papasakojo, kurie chirurgai Lietuvoje atlieka veido ir žandikaulių operacijas.

Surinkusi reikiamą informaciją, pasirinkau operuotis pas savo sirties profesionalą gydytoją chirurgą Simoną Grybauską, kuris dirba Vilniuje.

Atvykus į kliniką apžiūrai man buvo patvirtinta, kad iš tiesų yra reikalinga abiejų žandikaulių operacija ir smakro plastika bei kiti būtini veiksniai, kurie bus atliekami operacijos metu.“

Nekokybiškas gyvenimas

Viktorija teigia, kad jeigu ji būtų pasirinkusi paprastesnį kelią ir tik tiesinusi dantis kartu su ortodontės pagalba, ji ateityje susidurtų su įvairiomis problemomis, nepaisant to, kad jos šypsena pagražės.

Jos dantys ir toliau nesusikąs taisyklingai, nestovės lygiame dantų lanke, o tai ilgainiui gali sukelti skrandžio problemas, dantų dilimą, rijimo sutrikimus.

„Dabar, kai laiku grįžtu atgal, prisimenu, kad ne kartą esu pastebėjusi, kad nekokybiškai kramtau kietesnį maistą, kurį ne pilnai sukramčiusi paprasčiausiai nuryju.

Be to, dėl šios priežasties esu ne kartą užspringusi, kadangi rijimo procesas yra apsunkintas.

Kuomet pradėjau dantų gydymo kelią, tie, kurie mane pažįsta, man vis sakė, kad geri buvo tie dantys, tačiau taip galvojau ir aš, nes buvau įpratusi matyti veidrodyje savo šypseną ir nežinojau, kad turėtų būti visai kitaip, nei yra. 

Sunkumai valgio metu kramtyti, ryti ar net springti nekėlė jokių minčių apie tai, kad dėl visko gali būti kaltas netaisyklingas sąkandis.

Paprasčiausiai apie tai aš nieko nežinojau“,– svarsto ji.

Šiuo metu V. Karečkaitė jau daugiau nei pusantrų metų nešioja breketus, kas 6-7 savaites lankosi pas ortodontę ir aktyviai ruošiasi žandikaulių operacijai.

Pašnekovė pasakoja, kad šis pasiruošimo procesas yra be galo svarbus, nes kiekvieno vizito metu pas chirurgą jis duoda nurodymus ortodontei, ką ir kaip reikėtų padaryti, kad būtų galima operuoti:

„Vyksta komandinis darbas.

Šiuo metu jau pavyko ištiesinti dantis, jie dantų lanke jau yra tinkamose padėtyse.

 Visgi, skirtumas tas, kad didžiausias dėmesys operacijos metu bus skiriamas ne tiesiems dantims, o apatinio žandikaulio pastūmimui į priekį net 8 milimetrus.

Mane taip pat informavo, kad bus šiek tiek pakoreguota ir viršutinio žandikaulio padėtis.“

Prašo palaikyti siekiant svajonės

Skeletinės sąkandžio anomalijos korekcija yra ne tik didelio pasiryžimo reikalaujanti, tačiau ir brangi procedūra.

Anot merginos, dar vizito metu gydytojas Viktoriją supažindino su tuo, kad ši operacija bus atliekama privačioje klinikoje:

„Norint operuotis kompensuojant ligonių kasoms, man būtų reikėję rinktis kitą specialistą, kliniką ar ligoninę, nei aš norėjau. 

Taip pat turėti iš gydymo įstaigų išrašus nuo vaikystės tam, kad galėčiau patvirtinti skeletinės sąkandžio anomalijos paveldėjimo tikimybę.

Dabartiniu laikotarpiu pasiruošimas operacijai, operacija ir pooperacinis laikotarpis yra įvertintas 12 tūkst. eurų.“

Laimei, vieno vizito metu, kuomet Viktorija chirurgui vežė gipsinius dantų modelius, ji iš gydytojo sužinojo galimybę kreiptis į „Veido fondą“, kur galėtų sulaukti pagalbos norint įgyvendinti savo svajonę ir didžiulį gyvenimo tikslą.

„Veido fondas“ yra ne pelno siekianti organizacija, kuri padeda žmonėms pasiekti tikslų ir susigrąžinti šypseną, turėti sveikus dantis, taisyklingą žandikaulių padėtį.

Taip sužinojau, kad galiu parašyti prašymą, nusiųsti nuotraukas ir tapti jų paciente“, – pasakoja Viktorija.

Vienintelė Viktorijos svajonė – graži ir taisyklinga šypsena

1

Viktorija Karečkaitė (nuotr. asm. archyvo)

2

Viktorija Karečkaitė (nuotr. asm. archyvo)

3

Viktorija Karečkaitė (nuotr. asm. archyvo)

Viktorija Karečkaitė (nuotr. asm. archyvo)

Kartu su ortodonte bendradarbiaudamas chirurgas taip pat aktyviai ruošiasi Viktorijos žandikaulių operacijai.

Viktorija tikina, kad ji jau žino savo operacijos datą.

Ji bus atliekama kitų metų sausio 9 dieną. Pasiteiravus, kaip dėl artėjančios procedūros jaučiasi pati V. Karečkaitė, mergina teigė:

„Žinau, kad pradžia bus nelengva, tačiau esu pasiruošusi įveikti visus sunkumus, su kuriais galimai teks susidurti.

Kiek žinau, po operacijos teks maitintis tik skystu, trintu maistu, kol kaulai gis apie 2-3 mėnesius.

Jeigu viskas bus gerai, žandikaulis turėtų sugyti po 4 mėnesių, tad vėliau ortodontė ir toliau galės tęsti gydymą ortodontiškai.

Laukia daug iššūkių, daug vizitų į Vilnių, tačiau viskam esu ryžtingai nusiteikusi. Kelio atgal nėra.“

Skatina svajonių siekti ir kitus

Viktorija dėkoja, kad jau dabar pamažu siekti tikslo jai padeda artimieji, draugai ir nepažįstami žmonės, kurie prisideda finansiškai.

Visgi, iki reikiamos sumos trūksta dar labai daug, tačiau mergina nenuleidžia rankų ir nepraranda tikėjimo, daug dirba, taupo. 

„Prisimenu, kad išgirdusi, kad man neužteks gydymo breketais, jie neišspręs mano problemų ateityje, aš labai išsigandau. Apėmė įvairiausių emocijų puokštė.

Neslėpsiu, buvo gėda.

Vis klausiau savęs, kodėl būtent man taip nutiko, kodėl vaikystėje laiku nebuvo kreiptasi į ortodontus.

Be to, įvairios mintys lindo ir tuomet, kai pradėjau domėtis apie pačią operaciją, kuri manęs laukia.

Sužinojau, kad mano pažįstamų draugų rate yra viena moteris, kuri yra pasidariusi šią procedūrą dar tuomet, kai nebuvome pažįstamos, todėl labai nustebau pamačiusi nuotraukas prieš ir po, kiek daug pasikeičia vizualiai išvaizda, veidas.

Buvau nustebusi, nes negalėjau patikėti, kad tai tas pats žmogus.

Džiaugiuosi, kad ir kiti žmonės siekia tikslų, nebijo įgyvendinti savo svajonių“, – teigia pašnekovė.

Nors dauguma artimųjų ir draugų Viktoriją palaiko, tačiau merginai teko susidurti ir su baimę skatinančiomis žinutėmis, artimųjų nerimu.

„Paviešinusi savo istoriją sulaukiau daug palaikymo ir motyvacijos siekti savo tikslo. Iki šios dienos yra žmonių, kurie vis bando mane atkalbėti nuo operacijos, tačiau tai yra neįmanoma.

Buvo ir tokių, kurie klausė, ar aš nebijau, ar aš žinau, kokios komplikacijos manęs gali laukti? Aš žinau viską, ką  man reikia žinoti.

Nenoriu abejoti, kad kažkas nepavyks. Noriu judėti į priekį, kantriai laukti operacijos dienos ir to, kas laukia po jos.

Noriu galvoti tik apie tai, kad viskas bus gerai ir operacija pavyks puikiai (nusišypso).

Be to, tapusi „Veido fondo“ paciente pamačiau, kiek daug žmonių taip pat laukia savo išsvajotos dienos ir ruošiasi vieno arba abiejų žandikaulių operacijai.“

V. Karečkaitė taip pat priduria, kad dalindamasi savo istorijos procesu ji skatina ir kitus žmones imtis veiksmų, siekti savo tikslų, nes kiekvienas yra vertas geresnio ir kokybiškesnio gyvenimo.

Be to, ji pastebi, kad tokio pobūdžio operacijos daug dažniau vyksta užsienyje nei Lietuvoje.

„Man susidarė įspūdis, kad Lietuvoje žmonės bijo apie tai garsiai šnekėti, dalintis patirtimi. Kadangi teko daug domėtis ir skaityti laimingas pacientų istorijas, aš tikiu, kad man taip pat pavyks ir būsiu viena iš jų.

Be to, žinau ir keletą Lietuvoje gyvenančių įžymių žmonių, kurie daug ankščiau praėjo šį kelią, pasidalino mintimis ir savo patirtimi. Dabar jie yra pavyzdys ir įkvėpimas mums, esantiems tame pačiame kelyje, kurį praėjo jie. Svarbiausia – nesustoti.

Kuomet pasidalinau savo istorija, sulaukiau daug skirtingų reakcijų, nes buvo tokių žmonių, kurie nežinojo, kad tokio pobūdžio operacijos apskritai yra atliekamos. Net neabejoju, kad taip jautriai reaguojama yra todėl, kad kalbama apie vieną svarbiausių kūno dalių – veido sritį“, – baigia pokalbį ji.

Viktorija Karečkaitė (nuotr. asm. archyvo)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder