Pasirodo, kad 150 minučių aktyvaus laiko per savaitę gali padėti sulaukti sveikos ir laimingos senatvės.
Mokslininkai įsitikinę, kad net ir mažesnis fizinis aktyvumas vis tiek padės vykdyti veiksmingą vėžio prevenciją.
Kas yra vėžio prevencija?
Kembridžo medicinos tyrimų tarybos Epidemiologijos departamento duomenimis, net ir tie žmonės, kurie nemėgsta pernelyg dažnai sportuoti, gali tikėtis veiksmingos vėžio prevencijos.
Teigiama tendencija buvo suprasta išanalizavus 196 ankstesnius tyrimus.
Išvadose teigiama, kad tie žmonės, kurie mankštinosi perpus mažiau nei rekomenduojama per savaitę, vis tiek turėjo galimybę gauti naudos sveikatai.
Net 10 minučių aktyvaus judėjimo kasdien gali padėti sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis (17 proc.) ir vėžiu (ypač 14-26 proc. sumažėjo kaklo ir galvos, kaulų čiulpų ir kraujo vėžio išsivystymo rizika, o plaučių, žarnyno, gimdos ir krūties navikų augimo tikimybė - 3-11 proc.)
Be to, galima palaipsniui didinti aktyvumo laiką, kad jis priartėtų prie savaitės normos.
Pasak daktaro Soreno Brage'o, net ir nedidelis judėjimas yra geriau nei jokio judėjimo.
Ką mokslininkai turi omenyje sakydami „saikingas aktyvumas“? Tai aktyvumas, kuris neapima klasikinių fizinių pratimų (bėgimo, mankštos ir pan.).
Jums tereikia šiek tiek greičiau grįžti namo iš darbo. Šias 10 minučių trukmės atkarpas lengva įtraukti į kasdienę rutiną.
Jie gali būti:
šokiai
važiavimas dviračiu;
žygiai pėsčiomis;
žaisti tenisą.
Be to, fiziniai pratimai teigiamai veikia organizmą bet kuriame amžiuje. Jie gali sumažinti nutukimo, insulto riziką, sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir užkirsti kelią kitoms ligoms.
Visų pirma išeminės širdies ligos, vėžio, osteoartrito, diabeto, demencijos ir kt.
Rašyti komentarą