Tiesa apie tai, kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus

Tiesa apie tai, kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus

Pranešimas apie vėžį sukeliančią cheminę medžiagą, aptiktą kai kuriuose sausuose šampūnuose, galėjo paskatinti jus permąstyti savo plaukų priežiūros rutiną. Tačiau ekspertai teigia, kad nėra vienareikšmio atsakymo, kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus – ar ką galite padaryti, kad juos išlaikytumėte švarius dienomis, kai nesinori plauti galvos.

„Kai kurie žmonės tiesiog galvoja, kad jie turi plauti plaukus kiekvieną dieną, kitaip plaukai labai susiriebaluos“, – sakė daktaras Anthony Rossi, Niujorko Sloan Kettering vėžio centro „Memorial Sloan Kettering Cancer Center“ dermatologo asistentas. 

Kaip dažnai turėtumėte plauti galvos odą, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant plaukų tipą ir stilių, galvos odos riebumą ir aktyvumo lygį.

Tai savotiškas asmeninis darbas, sakė Rossi. Per dažnai plaunant plaukai gali išsausėti ir išblukti spalva, o dėl nepakankamo plovimo susikaupęs aliejus taip pat gali sukelti kvapą ir pleiskanojimą.

Štai kaip išsiaiškinti, kas jums tinka.

Kada plauti?

Rossi paprastai sako savo pacientams, kad jie turėtų plauti plaukus kartą ar du per savaitę. Tačiau jei naudojote chemines procedūras, kurios gali padaryti jūsų plaukus sausesnius, pvz., galbūt norėsite plauti juos rečiau nei kartą per savaitę, kad išvengtumėte lūžinėjimo, trapumo ar skilinėjimo, sakė jis.

Jei jūsų galvos oda labai riebi, gali tekti ją plauti taip dažnai, kaip kartą per dieną, rašoma Amerikos dermatologų akademijos asociacijos svetainėje. Jūsų amžius taip pat gali turėti įtakos.

Per brendimą turime tokį hormonų antplūdį, todėl riebalinės liaukos gali padidėti. Tai yra priežastis, kodėl žmonėms atsiranda paauglių spuogai, sakė Rossi. Brendimo metais vaikų galvos oda gali būti riebesnė, todėl gali būti naudinga dažniau plauti plaukus, pridūrė jis.

Asociacijos teigimu, senstant mūsų galvos oda gamina mažiau riebalų.

Asociacija teigia, kad jūsų plaukai gali labiau išsausėti arba lūžinėti, jei jie yra garbanoti. Per dažnai plaunant, tai gali pablogėti, todėl, pasak asociacijos, storų, garbanotų plaukų paprastai nereikia plauti kasdien ar net kas savaitę.

Tačiau turėtumėte plauti bent kas dvi ar tris savaites, kad jūsų galvos oda ir plaukai būtų švarūs ir sveiki.

Ką daryti tarp plovimų?

Plaukų ir galvos odos priežiūra atliekama ne tik duše. Tarp plovimų galite atlikti tam tikrus veiksmus, kad išlaikytumėte jo švarą ir išvaizdą – ir apsaugotumėte nuo žalos.

Manau, kad svarbu turėti galvos odos higieną. Kaip ir barzdos higiena, jūs norite rūpintis oda, kuri yra apačioje,  sakė Rossi. Pasirūpinkite ir šukuokite plaukus. Tai atpalaiduoja negyvas odos ląsteles, nešvarumus. Jei norite, galite juos sušlapinti.

Bent jau galvos odos masažas tikrai padės atsikratyti nešvarumų. Taigi nebūtinai turite juos plauti pačiu šampūnu, bet išlaikyti švarą yra labai naudinga, pridūrė Rossi. Taip pat galite naudoti tokius dalykus kaip nenuplaunamas kondicionierius arba galvos odos aliejus, kurie padeda maitinti ir drėkinti galvos odą.

Jei reguliariai prakaituojate sportuodami, jums nereikia kiekvieną kartą plauti plaukų šampūnu, nebent per daug sparčiai daugintųsi bakterijų arba jūsų plaukai ar galvos oda pradėtų nemaloniai kvepėti, sakė Rossi. Jei norite, galite nuplauti vandeniu.

Dauguma sausų šampūnų buvo laikomi saugiais plaukams, tačiau nepasikliaukite jais dažnai, sakė Rossi. Jei esate labai riebios odos savininkas, tai gerai, kai naudojami nedaug. Bet jūs turėtumėte sausą šampūną išplauti. Jūs neturėtumėte norėti to kaupti ir ant galvos odos.

Jei pastebėsite riebalų perteklių ties plaukų linija, galite jį nuvalyti kosmetiniu popieriumi, pridūrė jis.

Jei plaukiate baseine, kai plaukai patenka į vandenį, dėl chloro jie gali išsausėti ir tapti trapūs. Apsaugokite plaukus iš anksto sudrėkindami ir kondicionieriumi, dėvėdami prigludusią maudymosi kepuraitę ir iškart po to pakeisdami prarastą drėgmę naudodami specialiai plaukikams sukurtą šampūną ir giluminį kondicionierių, teigia Amerikos dermatologų akademijos asociacija.

Jei nuolat patiriate galvos odos ar plaukų problemų, tokių kaip pleiskanos, plaukų slinkimas ar lūžinėjantys plaukai, turėtumėte kreiptis į sertifikuotą dermatologą, kuris gydo šių sričių ligas, sakė Rossi.

Parengta pagal: www.edition.cnn.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder