
Tyrimai parodė, kad vos dvi naktys, kai trūksta miego, leidžia mums jaustis metais vyresniems
Remiantis žurnale „Proceedings of the Royal Society B“ paskelbtais tyrimo rezultatais, jei žmogus dvi naktis iš eilės miega ne ilgiau kaip 4 valandas, jis gali patirti būtent tokius jausmus.
Švedijos psichologai iš Karolinskos instituto Stokholme, vykdydami mokslinių tyrimų projektą, atliko du tyrimus.
Pirmajame tyrime 429 18-70 metų amžiaus žmonių buvo klausiama, kaip gerai jie jaučiasi ir kiek naktų (jei tokių buvo) per pastarąjį mėnesį blogai miegojo.
Mokslininkai nustatė kiekvieno dalyvio mieguistumo lygį naudodami specialią psichologiniuose tyrimuose naudojamą skalę.
Nustatyta, kad vidutiniškai už kiekvieną prasto miego dieną žmonės jaučiasi maždaug trimis mėnesiais vyresni.
Tačiau tie, kurie per pastarąjį mėnesį gerai išsimiegojo, jautėsi šešeriais metais jaunesni, nei yra iš tikrųjų.
Antrasis tyrimas buvo atliktas siekiant patikrinti, ar tikrai miego trūkumas ir prastas miegas turi įtakos amžiaus suvokimui.
Šį kartą buvo apklausti 186 žmonės nuo 18 iki 46 metų amžiaus. Jų buvo klausiama, kiek vyresni jie jautėsi po dviejų naktų, kai miegojo tik keturias valandas, ir po dviejų naktų, kai miegojo devynias valandas.
Paaiškėjo, kad tie, kurie nepatyrė miego trūkumo, jautėsi maždaug trimis mėnesiais jaunesni už savo amžių. Tačiau tie, kuriems trūko miego, jautėsi 4,4 metų vyresni.
Be to, nustatyta, kad žmonės, kurie save laiko „pelėdomis“, net ir po ilgo miego jaučiasi vyresni už savo amžių, o „skėriai“ panašiai jaučiasi tik tada, kai miega nepakankamai.
Tyrimo autorė, psichoneuroimunologė Leonie Balter pažymi, kad svarbu suprasti, koks lankstus yra subjektyvus amžius.
Todėl jei galime padėti žmonėms jaustis jaunesniems, jie gaus daug naudos.
Be suvokiamo amžiaus pokyčių, priduria jis, miego trūkumas gali neigiamai paveikti mitybą ir sumažinti fizinį aktyvumą, taip pat norą bendrauti ar įgyti naujos patirties.
Rašyti komentarą