Tyrimas: Penkerius metus vartojant kontraceptines tabletes moterims didėja tikimybė susirgti krūties vėžiu

Rizika susirgti krūties vėžiu 30-ies metų amžiaus moterims, nevartojančioms kontraceptinių tablečių, yra 0,8 %, o vartojančioms bet kokias kontraceptines tabletes - 0,9 %, - tokį tyrimą paskelbė mirror.co.uk.

 

Tyrimas parodė, kad vartojant tik progestageno tabletes rizika susirgti krūties vėžiu yra maža, tokia pati kaip ir vartojant sudėtines geriamąsias kontraceptines tabletes.

Tyrėjai išanalizavo 9500 moterų nuo 20 iki 49 metų, sergančių krūties vėžiu, duomenis ir palygino juos su 18 000 moterų, kurios nesirgo vėžiu.

Jie nustatė, kad penkerius metus vartojant kontraceptines tabletes tikimybė, kad per ateinančius 15 metų moteris susirgs krūties vėžiu, padidėja 20-30 %, priklausomai nuo to, kokio amžiaus ji tuo metu buvo.

Šis skaičius kelia nerimą, tačiau papildomų krūties vėžio atvejų skaičius per 15 metų tarp moterų, kurios penkerius metus vartojo geriamuosius kontraceptikus, nėra toks stulbinantis.

Jis svyruoja nuo 8 atvejų 100 000 16-20 metų amžiaus moterų iki 265 atvejų 100 000 35-39 metų amžiaus moterų.
Rizika nedidelė, bet ji egzistuoja

Oksfordo universiteto mokslininkai teigia, kad bendra rizika jaunoms moterims vis dar yra maža, tačiau jie nori, kad moterys apie ją žinotų ir rinktųsi remdamosi informacija.

Nuo XX a. septintojo dešimtmečio pradžios kontraceptinių tablečių sudėtyje tradiciškai yra hormonų estrogenų ir progestagenų.

Tai buvo susiję su šiek tiek padidėjusia krūties vėžio rizika ir šiek tiek padidėjusia rizika širdies sveikatai, todėl pastaraisiais metais vis dažniau buvo vartojamos tik progestagenų turinčios kontraceptinės tabletės, kurios dabar sudaro pusę visų Jungtinėje Karalystėje vartojamų kontraceptinių tablečių.

Tyrimo autorė Oksfordo universiteto profesorė Gillian Reeves teigė, kad riziką reikėtų pasverti lyginant su hormoninių kontraceptikų, kurie suteikia reikšmingą ir ilgalaikę apsaugą nuo kiaušidžių ir gimdos gleivinės vėžio, nauda.

Ji pridūrė: "Naudinga žinoti apie naujų hormoninių kontraceptikų ir krūties vėžio ryšį, tačiau rizika yra labai maža.

Du trečdaliai dvidešimtmečių moterų vartoja hormoninius kontraceptikus. Tarp keturiasdešimtmečių moterų šis skaičius sumažėja iki ketvirtadalio.

Šio amžiaus moterys dažniau vartoja tik progesterono tabletes.

Ankstesni tyrimai parodė, kad padidėjusi rizika, susijusi su kontraceptinių tablečių vartojimu, išnyksta praėjus keleriems metams po to, kai moterys nustoja jas vartoti.

Dr. Catherine Temcinit iš labdaros organizacijos "Krūties vėžys dabar" sakė: "Krūties vėžys jaunoms moterims pasitaiko retai.

Nedidelis rizikos padidėjimas vartojant hormoninius kontraceptikus reiškia, kad diagnozuojama nedaug papildomų atvejų."

JK nuo 2021 m. be recepto galima įsigyti tik progestogeno tabletes.

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder