„Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad to priežastis – dažnai daromos žmonių klaidos ir pataria, ką turėti vaistinėlėje, kad būtumėte pasiruošę visoms gyvenimiškoms situacijoms.
E. Zykienė įvardija įprastas klaidas, kurias daro nusiskundimų sveikata turintys vasarotojai ir iškylautojai:
-
nenaudoja apsauginio kremo nuo saulės arba tai daro netinkamai;
„Dažniausiai žmonės naudoja priemones su mažesniu apsauginio filtro kiekiu, kai jis turėtų būti SPF50, ir pamiršta jas aplikuoti papildomai kas kelias valandas, ypač išlipus iš vandens.
Taip pat jie naudoja kremus, kuriais nuo saulės saugojosi praėjusį sezoną, nors to daryti nereikėtų, nes jų galiojimo laikas yra pasibaigęs, ypač, jeigu buvo laikomi vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Tokiu atveju, kremas ne tik nesuteikia apsaugos nuo saulės, bet tampa ir bėrimų priežastimi“, – teigia „Camelia“ vaistininkė.
-
kaitriausiu dienos metu – nuo 11 iki 15 valandos – būna saulės atokaitoje ir nedėvi galvos apdangalų;
-
vartoja daug rūgščių gėrimų, šalto, ant žarijų kepto ar tiesioginių saulės spindulių paveikto maisto;
-
nesilaiko rankų higienos ir nepasirūpina aplinkos, kurioje gaminamas maistas, švara;
-
negeria pakankamai vandens;
-
nepasirūpina apsauga nuo kenkėjiškų vabzdžių;
-
neatsargiai elgiasi aktyviai leisdami laiką ar poilsiaudami.
E. Zykienė priduria, kad negalavimai gali būti susiję ne tik su klaidomis, bet ir su turimomis alergijomis žiedadulkėms ar vabzdžių įgėlimams.
Ką turėti vaistinėlėje?
„Camelia“ vaistininkė sako, kad norint išvengti negalavimų ar juos sumažinti, būtina vasaros vaistinėle pasirūpinti iš anksto ir pataria, kaip sukomplektuoti jos turinį, kad galėtumėte vasaroti be sveikatos problemų, o nutikus netikėtumams – būtumėte jiems pasiruošę. E. Zykienės teigimu, vaistinėlėje turėtų būti:
-
apsauginis kremas nuo saulės su SPF50;
-
kremas ar gelis, skirtas naudojimui po deginimosi, kuris ramintų, maitintų ir drėkintų odą;
-
repelentai, atbaidantys kenkėjiškus vabzdžius;
-
universalus tepalas, kuris gydo saulės nudegimus, vabzdžių įkandimus ir dilgėlinę;
-
jeigu šeimoje yra alergiškų žmonių – įprastai jų vartojamus vaistus, nosies purškalą, saugantį nuo alergeno patekimo į nosies gleivinę ir automatinį injektorių su adrenalino švirkštu, skirtu anafilaksiniam šokui (alerginei reakcijai) sustabdyti;
-
vaistų nuo įvairaus pobūdžio skausmo ir temperatūros, kuri gali pakilti ilgą laiką leidžiat saulės atokaitoje, patyrus perkaitimą ar saulės smūgį;
-
virškinimo fermentų ir gerųjų bakterijų;
-
preparatų nuo viduriavimo, vidurių užkietėjimo ar apsinuodijimo;
-
pleistrų, tvarsčių ir dezinfekcinio skysčio žaizdų plovimui;
-
sumušimų, tinimų, patempimų, nubrozdinimų gydymui skirtos priemonės;
-
kalio ir magnio preparatų, kurie padėtų užtikrinti reikiamą šių mineralų dozę, kai laiką leidžiate aktyviai, daug prakaituojate ar dažnai deginatės. Patogiausia įsigyti juos miltelių forma, ištirpinti vandenyje ir visą dieną gurkšnoti;
-
vaistų nuo turimų ligų, kuriuos jūs ar jūsų artimieji vartoja nuolatos;
-
jeigu šeimoje yra vaikų ar senjorų – priemonių, kurios būtų pritaikytos atitinkamos amžiaus grupėms poreikiams.
Kaip apsiperkant sutaupyti?
E. Zykienė akcentuoja, kad svarbu ne tik pasirūpinti vaistinėlės turiniu iš anksto, bet ir daryti tai išmintingai. Tai užtikrins dvi taisyklės:
1. Peržvelkite, ką turite namų vaistinėlėje ir susidarykite trūkstamų priemonių sąrašą. Tokiu būdu įsigysite tik tai, ko reikia ir nepatirsite nereikalingų išlaidų.
2. Apsipirkite internetinėje vaistinėje ar fizinėje, turėdami su savimi nuolaidų kortelę. Tokiu būdu galėsite pasinaudoti išskirtinėmis akcijomis ir pasiūlymais, kurie padės sutaupyti papildomai.
Rašyti komentarą