Vakar vartojote alkoholį? Pasakė, per kiek laiko atsigaus jūsų kepenys (3)

Anot gydytojos, išgėrus per trumpą laiką per daug alkoholinių gėrimų padidėja ligų ir traumų rizika. Dr. Elizabeth Rogers, Bupa Health Clinics klinikos direktoriaus pavaduotoja, sakė: „Jei keturioms savaitėms išbrauksite iš savo raciono alkoholį, jūsų kepenų funkcija gali pagerėti ir prasidėti regeneracija.

Jei alkoholis jūsų kepenų funkcijai labai nepakenks, jos gali visiškai atsigauti per 4–8 savaites.“

Auga sveikatos problemų rizika

Vartodami daugiau nei rekomenduojama alkoholio gėrimų per savaitę, rizikuojate turėti širdies, kepenų ir virškinimo sistemos problemų.

NHS rekomenduoja per savaitę išgerti ne daugiau kaip nedidelę taurę vyno arba bokalą alaus.

Gydytoja pabrėžė, kad reguliarus girtavimas reiškia, kad yra didesnė rizika susirgti kepenų liga, jei geriate daugiau nei kelis gėrimus per dieną dvi ar tris savaites.

„Reguliarus per daug alkoholio vartojimas gali pakenkti jūsų nervams ir paveikti smegenyse esančių cheminių medžiagų kiekį“, – sakė dr. Rogers.

Gydytoja taip pat paminėjo: „Tai gali sukelti atminties, regėjimo, pusiausvyros ir koordinacijos problemų bei pojūčius, įskaitant skausmą, jaučiamus kūne.“

Anot jos, turėtumėte saugotis gėrimų, tokių kaip šampanas, kuris dėl didelio rūgštingumo lygio gali ištirpdyti dantų emalį, o tai gali padidinti dantų erozijos riziką, rašo thesun.co.uk. 

„Gėrimas daugiau nei įprastai taip pat gali neigiamai paveikti jūsų psichinę sveikatą. Alkoholis keičia jūsų smegenų chemiją ir gali padidinti riziką susirgti nerimu ir depresija", – sakė dr. Rogers.

Pažinkite nerimą keliančius ženklus

Gali būti sunku suprasti, kada jūs ar jūsų mylimas žmogus per daug geria, tačiau dr. Rogers sakė, kad yra keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

„Saugokitės nuolatinio nuovargio, pagirių, gausaus prakaitavimo ir nuolatinio galvos skausmo, nes visa tai rodo, kad geriate per daug.“

Ji taip pat pridūrė: „Saugokitės ir psichologinių pokyčių, tokių kaip nerimas, nuotaikų kaita ir stiprus potraukis alkoholiui.“

Viskam yra riba

Dr. Rogers sakė, kad yra būdų, kurie gali užtikrinti, jog nepadauginsite išgeriamo alkoholio kiekio:  

„Jei įmanoma, siekite 3-4 dienų be alkoholio kiekvieną savaitę.“

Anot gydytojos, paklausti savęs, kodėl geriate, taip pat yra puikus būdas rūpintis savo sveikata.

„Sąmoningas gėrimas – tai praktika, kai reikia žinoti, kodėl ir kiek alkoholio geriate. Tai dažnai lemia sveikesnius santykius su alkoholiu ir sumažina jo vartojimą“, – sako gydytoja.

Ji taip pat pabrėžė: „Tai paprasta tendencija, kuria reikia praktikuoti sąmoningą gėrimą, padaryti pauzes.

Nuo klausimo, koks jausmas gerti alkoholį iki klausimo ar jaučiatės gerai – visi šie paprasti būdai gali pagerinti jūsų santykius su alkoholiu.“

tv3.lt

Archyvų nuotr.

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder