Valgykime tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai

Valgykime tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai

Valgymo sutrikimų tema yra sudėtinga ir labai skausminga. Tačiau ji turėtų būti periodiškai keliama, kad visuomenė suprastų šios problemos svarbą ir rimtumą.

 

Tai, ką matome akimis: „lieknas žmogus/ storas žmogus“, yra tik ledkalnio viršūnė. Už išvaizdos, kurią aplinkiniai taip mėgsta aptarinėti, slypi didžiulė nusivylimų, nepasitenkinimo ir savigraužos bedugnė, psichikos sutrikimai ir psichologinės traumos.

Į mitybos sutrikimų sąrašą įtrauktų ligų gydymas visada yra sudėtingas. Terapija apima ne tik svorio metimą ar svorio priauginimą, daugiausia dėmesio turi būti skiriama būtent psichikos sutrikimo pašalinimui.

Vienas iš įspėjamųjų ženklų, kad palaikote nesveiką santykį su maistu, yra padidėjusi maisto svarba. Tai gali pasireikšti tokiais požymiais:

- nuolatinis rūpestis, ką valgyti, kiek kalorijų šiame maiste, kaip tai paveiks figūrą;

- maistas tampa vieninteliu malonumo šaltiniu, būdu šalinti neigiamas emocijas, pagerinti nuotaiką;

- žmogus žino, kad jam reikia numesti ar priaugti svorio, kad jis negali maitintis tokiu būdu, kokiu nori. Dėl to visos jo mintys sukasi apie tai, kaip pradėti dietą, kaip tęsti, kaip nugalėti save, kaip neatkristi ir t.t.

- žmogus valgo nejausdamas alkio / iš įpročio / nes taip reikia / dėl kompanijos. ar šeimos.

Dėl to žmogus pamiršta, kad maistas yra tik produktų rinkinys, kuris turėtų suteikti energijos ir užtikrinti gyvybinę organizmo veiklą. Jei nesustosite laiku, tokios įkyrios mintys gali iššaukti rimtą psichikos sutrikimą.

Kaip sau padėti?

Nustatykite, ar turite priklausomybę nuo maisto. Didelė tikimybė, kad turite, jeigu jums tinka keli iš aukščiau išvardytų požymių.

Pradėkite gydymą, sutelkdami dėmesį į priežasties šalinimą. Tai yra, jei valgote, kad nuslopintumėte kokias nors emocijas, turite išmokti jas saugiai įveikti ir nukenksminti“ kitu būdu.

Raskite palaikymo grupę. Iš tikrųjų yra daug žmonių, patiriančių tokius sunkumus, bet daugelis, deja, gėdijasi kalbėti atvirai. Nebijokite pripažinti, kad yra problema ir ieškokite bendražygių jai įveikti.

Žmonės, kurie patys nepatyrė tokių problemų, turi atsiminti, kad valgymo sutrikimų turintis žmogus nėra tinginys / silpnavalis ir pan. Tai žmonės, kuriems reikia pagalbos, kaip ir sergantiems depresija ir kitais rimtais sutrikimais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder