Vilnietė rado būdą, kaip pažaboti pilvo pūtimą ir augantį svorį: svarbiausia – sveikas žarnynas
Medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ mokslininkas ir farmacininkas, sveikatos produktų kūrėjas ir knygos „Žarnyno higiena“ autorius Mantas Jakimavičius pasakojo, jog pirmasis požymis, jog derėtų suklusti – tai padidėjęs kūno svoris ir streikuojantis žarnynas.
„Ar reikia mokytis valgyti, ar ne – priklauso nuo to, kaip žmogus jaučiasi ir kaip jis atrodo. Jeigu žmogus yra nutukęs, tai jau faktas, kad reikia suklusti.
Vienas pagrindinių mitų yra, kad žmogus svorio priauga, nes valgo per daug riebalų, tačiau priežastis dažniausiai yra kita – tai greitieji angliavandeniai, tokie kaip miltiniai produktai, saldumynai ir panašiai“, – kalbėjo M. Jakimavičius.
Pasak specialisto, jeigu žmogus meta svorį, reikėtų pagalvoti ir apie vaisius, kuriuos yra patartina keisti į daržoves. Vaisiuose yra pakankamai daug angliavandenių, nuo kurių taip pat priaugama svorio.
Jei žmogus reguliariai sportuoja arba siekia sporto rezultatų, vaisius reikėtų valgyti dažnai ir po truputį.
„O jei asmuo yra vidutinio amžiaus, neturi sporto įpročių, labai gerai tinka protarpinis badavimas.
Siūlau praleisti vakarienę ir atidėti pusryčius šiek tiek vėliau, kad nuo valgymo iki valgymo praeitų 16 valandų“, – patarė M. Jakimavičius.
Farmacininkas džiaugėsi, jog žmonės meta svorį su produkcija, kurią jis sukūrė prieš daugiau nei 11 metų.
„Jie meta svorį, tvarkosi žarnyno veiklą, papildydami savo mitybą augaliniais ingredientais, kurie ir duoda sotumo jausmą. Taip pat tai labai gerai ir mikroflorai. Labai akcentavau, kad pats produktas stipriai brinktų.
Tame slypi du privalumai: atsiranda sotumo jausmas bei didėja išmatų tūris.
Taip normalizuojama žarnyno veikla“, – kalbėjo M. Jakimavičius.
Pasak mokslininko, netaisyklinga mityba lemia, kaip mes jaučiamės ir kaip atrodome bei atskleidė, jog prie skirtingų susirgimų reikia taikyti skirtingas mitybos strategijas.
„Jeigu žmogus turi skrandžio problemų, gastritą, būtų gerai atsisakyti kepto maisto, rūkytų mėsos produktų, gerti mažiau kavos, mesti rūkyti“, – patarė M. Jakimavičius.
M. Jakimavičiaus kurti produktai yra plačiai naudojami ir kitose šalyse, tokiose kaip Anglija, Amerika ir kitos. Dirbdamas tose šalyse vyras teigia pastebėjęs, kaip pats sakė, „tipinę“ situaciją – moteris, turinti antsvorio, dažnai susiduria ir su skydliaukės problemomis, ir gastrito bei cukrinio diabeto diagnozėmis.
„Daugelį žmonių sveikatos problemos motyvuoja pabandyti ištrūkti iš užburto, nesveiko gyvenimo rato ir pereiti prie naudingų įpročių. Colonwellis yra natūralus produktas – tai sėklos ir įvairios žolelės, kurios keliauja per žarnyną ir jį natūraliai valo“, – kalbėjo mokslininkas.
M. Jakimavičius pasakojo, jog jeigu žarnynas yra užkietėjęs – produkte esančios medžiagos jį suminkština, o jeigu viduriai yra palaidi – sutraukia vandenį ir vėl paverčia į gelį.
Pasak mokslininko, pagrindinė klaida keičiant gyvenimo įpročius dažniausiai yra kantrybės stoka. Jau po savaitės žmonės pavargsta ir neretai grįžta prie senų įpročių – nepilnavertės mitybos, vėlyvo valgymo ir kitų.
Tačiau reikėtų nepamiršti, jog gyvensenos keitimas yra ilgas procesas.
Kad valgymas vėlai vakare, likus mažiau nei 3 valandoms iki miego, nėra palankus sveikatai įsitikino ir apskaitininkė Inga Jakimavičiūtė, kurią dar visai neseniai kamavo pilvo pūtimas ir augantis svoris. Šiandien ji džiaugiasi netekusi 6 kg ir lieknesniu liemeniu.
„Mano įprastas vakaras atrodydavo štai taip – sėdžiu visa pikta, nes man pučia pilvą.
Tada netikėtai išbandžiau funkcinį maistą ir tikrai nustebau, nes jau pirmą vakarą pajutau lengvumą“, – laidoje kalbėjo I. Jakimavičiūtė.
Moteris atskleidė, jog pradėjus naudoti produktą, ji nustojo užkandžiauti. Be to, itin teigiamai pasikeitė ir kiti svarbūs dienos ritualai.
„Mano pirmasis maistas būdavo kava, kurią gerdavau atėjusi į darbą, o pietūs būdavo tik 3-4 valandą dienos. Pradėjus vartoti produktą aš pradėjau pusryčiauti reguliariai ir tiesiog žiūrėti, ką valgau“, – pasakojo Inga.
Moteris džiaugėsi – šiandien ji yra atsikračiusi 6 kilogramų, o jos juosmens apimtis yra sumažėjusi 2-3 centimetrais.
„Viskas prasidėjo nuo noro susitvarkyti žarnyną. Su colonweliu pradėjau reguliariai vaikščioti į tualetą, o susitvarkiusi žarnyną, panorau numesti ir papildomus kilogramus. Man pavyko!“, – džiugiai pasakojo Inga.
Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!
Rašyti komentarą