Kepenys

Viltis tūkstančiams žmonių: mokslininkai rado galimą vaistą nuo pavojingos kepenų ligos

Kepenys, dažnai vadinamos antrąja širdimi, gali būti daugelio ligų pavojingas epicentras. Neseniai mokslininkams pavyko rasti galimą vaistą nuo vienos iš jų, nepaisant jos retumo.

Atsirado naujas galimas lizosominės rūgštinės lipazės trūkumo - retos kepenų ligos - gydymo būdas, kuris žada pakeisti jos žalingą poveikį, sukeliantį uždegimus ir ilgalaikius sveikatos sutrikimus. 

Šis atradimas galėtų suteikti vilties šia liga sergantiems žmonėms, nes būtų alternatyva šiuo metu taikomam ribotam ir brangiam gydymui, rašo „ Knowridge“.

Žurnale „ Gastro Hep Advances“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad tam tikras vaistas, kuris jau tiriamas kitais tikslais, gali padėti sumažinti žalingą riebalų kaupimąsi kepenyse, būdingą šiai ligai.

Lizosominės rūgštinės lipazės (LAL) trūkumas, retas genetinis sutrikimas, pasireiškia dėl kritinio fermento, atsakingo už tam tikrų riebalų skaidymą ląstelėse, nebuvimo arba netinkamo veikimo. 

Dėl šio sutrikimo kepenyse kaupiasi riebalai, kurie sukelia stiprų uždegimą ir dar labiau pažeidžia kepenis. Pasak tyrimo autoriaus Ivano Bradičiaus, šiuo metu vienintelis galimas gydymas yra pakaitinė fermentų terapija, kuri, nors ir naudinga, yra brangi ir tik iš dalies veiksminga.

Neseniai mokslininkų atliktame tyrime lanifibranoras įvardytas kaip galimas naujas šios komplikacijos gydymo būdas. Atliekant eksperimentus su pelėmis buvo įrodyta, kad šis vaistas mažina kepenų pažeidimus ir uždegimą, nekeisdamas kepenų riebalų kiekio. Jis taip pat pagerino kraujo lipidų profilį ir padidino ląstelių energijos gamybą, todėl autoriai teigia, kad jis galėtų būti bent jau vertingas esamų gydymo būdų papildymas.

Šio tyrimo rezultatai atveria kelią veiksmingesnėms gydymo strategijoms tūkstančiams žmonių, kuriems to reikia, sakė autoriai. Toliau tiriant lanifibranoro poveikį, gali būti išplėstos gydymo galimybės, o tai gali pagerinti šia reta, bet sunkia liga sergančių žmonių gyvenimo kokybę.

Mokslo bendruomenei tęsiant tyrimus, mokslininkai atsargiai nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad šis vaistas galiausiai galėtų tapti perspektyvia ir pigesne alternatyva esamiems gydymo būdams, kol bus atlikti tolesni bandymai ir tyrimai su žmonėmis.

Svarbu: šis straipsnis pagrįstas naujausiais moksliniais ir medicininiais tyrimais ir jiems neprieštarauja. Tekstas yra tik informacinio pobūdžio ir jame nėra medicininių patarimų. Dėl diagnozės visada kreipkitės į gydytoją.

Šaltinis: focus.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder