Vytautas Grigaravičius

Vytautui Grigaravičiui persodinta širdis: gydytojai papasakojo apie jo būklę

(2)

Praūžus Kalėdų šurmuliui buvęs šalies policijos vadovas ir Alytaus meras Vytautas Grigaravičius gavo bene didžiausią gyvenime dovaną – Kauno klinikų kardiochirurgai sausio 5-ąją jam sėkmingai atliko širdies transplantaciją.

Po 2020-ųjų rugsėjį patirto širdies smūgio žiauriausias nusikaltėlių gaujas triuškinusiam buvusiam policijos generaliniam komisarui 64-erių V. Grigaravičiui teko grumtis su visai kitokiu priešu. Tai – kova dėl savo gyvybės.

Po kelių Kauno klinikose atliktų operacijų paaiškėjo, kad garsų alytiškį gali išgelbėti tik širdies transplantacija, o kelis pastaruosius mėnesius jo gyvybę palaikė dirbtinė širdis.

Tokia galimybė atsirado sausio 5-ąją. Šešias valandas trukusi operacija buvo sėkminga, o kasdien stiprėjantis V.Grigaravičius jau vaikšto po palatą.

Regi labai palankių ženklų

„Viskas atrodo neblogai, judame į priekį“, – džiaugėsi chirurgų komandai vadovavęs Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos Širdies chirurgijos skyriaus vadovas gydytojas širdies chirurgas prof. Povilas Jakuška.

Praėjus kiek daugiau kaip savaitei po operacijos V. Grigaravičius dar lieka izoliacinėje palatoje, tačiau netrukus bus perkeltas į paprastą klinikos palatą.

„Nors jis atsigavęs ir sąmoningas, norime palaikyti atskirai dėl pandeminės situacijos, kad būtų kuo mažiau kontaktų“, – aiškino prof. P. Jakuška. Vis tik jau artimiausiomis dienomis šis V. Grigaravičiaus noras bus išpildytas – jis bus perkeltas į paprastą palatą, galės daugiau judėti.

Šiuo metu V. Grigaravičiaus imunitetas dėl donoro organo atmetimo rizikos slopinamas specialiais vaistais, todėl gerokai susilpnėjęs. Žinomam alytiškiui jau pradėtos taikyti reabilitacijos procedūros.

Po 2-3 savaičių Kauno klinikų medikai atliks širdies biopsiją. Paėmus mažą širdies raumens gabalėlį bus tiriama atmetimo galimybė. Jeigu atmetimo požymių nebus, V. Grigaravičius sveikti ir stiprėti važiuos į sanatoriją.

„Jis domisi gyvenimu, aplinka, norėtų pažiūrėti televizorių, telefonu pabendrauti su namiškiais ir tokią glaimybę turės jau šį savaitgalį“, – žadėjo prof. P. Jakuška.

Transplantacija truko 6 valandas – tai nėra ilgas laikas tokiai operacijai. Maždaug trečdalį laiko užėmė smarkiai pasiligojusios širdies ir jai dirbti padėjusio dirbtinio skilvelio pašalinimas.
 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder