Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys – apie ministro darbą be pagražinimų, eiles poliklinikose ir žymaus kompozitoriaus vadybos pamokas komandai

(1)

Eilės Lietuvos poliklinikose rodo įsisenėjusias senjorų sveikatos problemas bei socializacijos trūkumą – vyresniems žmonėms gydytojai mūsų šalyje atlieka ir psichologo funkciją, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Eilės poliklinikose rodo, kad senjorams tikrai reikia medikų pagalbos – vyresnio amžiaus žmonės Lietuvoje turi daug apleistų ligų, tačiau tai kartu yra ir socialinė problema, teigia sveikatos apsaugos ministras.

„Iš medikų bendruomenės esu girdėjęs tokio matymo, kad žmogus ateina, nes neturi su kuo bendrauti, kad senjorai į gydytojus žiūri kaip į psichologus“, – dalyvaudamas naujoje režisieriaus Aurimo Kamantausko tinklalaidėje „Kamantinėjimai. Apie kūrėjus ir veikėjus“ sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, laidos vedėjo paklaustas, ar gali būti, kad eilių poliklinikose susidarymui įtakos turi vyresnių žmonių socialumo ir bendravimo trūkumas.

„Reikia pasižiūrėti, o koks tų žmonių gyvenimas buvo. Gal jie neturėjo galimybių keliauti, socializuotis, nesusiformavo tokie įpročiai. Deja, mūsų sovietinio, skurdoko gyvenimo paveikti žmonės randa bendravimą tik per kaimynus, gydytojus, slaugytojas ir t.t. Čia tarsi žinutė, kad turime kažką daryti kultūros srityje“, – pridūrė A. Dulkys.

Dalyvaudamas laidoje sveikatos apsaugos ministras kalbėjo ne tik apie sveikatos apsaugos sistemos problemas, bet ir paatviravo apie ministro darbo kasdienybę bei atskleidė įdomių detalių apie savo asmenybę.

Visą renginių agentūros „ReKūrai“ vadovo A. Kamantausko pokalbį su sveikatos apsaugos ministru A. Dulkiu galite išgirsti ir pamatyti čia: https://bit.ly/40TJlBU.

Paklaustas, ar taip ir įsivaizdavo ministro darbą, A. Dulkys sakė niekada neplanavęs dalyvauti politikoje, o užimti ministro pareigas sutikęs iš pilietiškumo – jį pakvietė žmonės, kurie juo tikėjo ir jis jautėsi esąs reikalingas.

„Būti ministru yra paprastas juodas darbas – kiekvieną akimirką skamba telefonas, visą dieną eina žinutės, laiškai ir viskas apie bėdas“, – apie tai, ką reiškia būti sveikatos apsaugos ministru, laidoje „Kamantinėjimai“ kalbėjo A. Dulkys.

Pirmus pusantrų metų dirbant Vyriausybėje ir šalyje siaučiant pandemijai A. Dulkys neturėjo ne tik jokių atostogų, bet ir laisvų nuo darbinės veiklos savaitgalių. Pirmų atostogų jis leido sau išeiti tik praėjusią vasarą ir per pastarąsias žiemos šventes.

„Paatostogavau gerai, net atgal į darbus buvo nelengva įsijungti, atrodė, kad organizmas priešinasi“, – prisipažino sveikatos apsaugos ministras.

Laidoje A. Dulkys papasakojo ir apie savo išskirtinį ryšį su menu ir vertingas žymaus kompozitoriaus vadybos pamokas, suteiktas jo komandai ministerijoje.

„Man gyvybiškai svarbu yra matyti pasaulio visumą. Menų, jų koreliacijos supratimas man suteikia gyvenimo prasmės pajutimą. Kai pradedi suprasti principus dailėje, muzikos kūriniuose, pradedi galvoti apie vadybinius dalykus, kaip kompozitorius kuria operą ir t.t.

Vesdavausi ir savo komandą, pavyzdžiui, kad kompozitorius Kipras Mašanauskas papasakotų, kaip jis sukuria miuziklą, nes juk už to stovi didžiulis organizacinis darbas.

Man pačiam ryšys su menu padeda semtis kūrybiškumo, motyvuoti save, matyti platesnį pasaulį, jausti prasmę“, – mintimis dalijosi A. Dulkys.

Nuolat įvairiuose susitikimuose ir renginiuose dalyvaujantis ministras taip pat pabrėžė, kad geriausiai jaučiasi būdamas tokiuose renginiuose ir aplinkoje, kurioje yra jaučiama bent dalelė meno ir kultūros. „Jeigu nori su kuo nors užmegzti ryšį, reikia peno ir akims, ir ausims, ir kartais patylėti“, – pridūrė jis.

Tinklalaidės vedėjo paklaustas, kur įtemptoje darbotvarkėje jis randa galimybių pasisemti motyvacijos ir įkvėpimo, ministras nedvejodamas atsakė, kad jį labiausiai įkvepia bendravimas.

„Pats efektyviausias būdas – pokalbis su žmogumi. Man tai yra geriausias įkvėpimo šaltinis. Kai esi kažką praradęs, ko nors nepadaręs, nepaskaitęs, nesužinojęs, kitas žmogus gali tave sugrąžinti į kelią.

Pabendravęs su žmogumi ir gavęs rekomendaciją, vėliau ryžtiesi pažiūrėti filmą, paklausyti muzikos kūrinį, paskaityti knygą, nudirbti kokį nors darbą ir pan. Taip ir įkvepi save“, – kalbėjo A. Dulkys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder