Šviesoforai neveikia, nes nekokybiškas asfaltas?

(3)

Rugsėjį prasidėjus mokslo metams ir mokiniams sugrįžus į mokyklas eismas Pajūrio gatve tapo itin intensyvus, o šviesoforai neveikia. Tauralaukio bendruomenė ėmė būkštauti, kad, neveikiant šviesoforams, pėstiesiems pereiti gatvę yra nesaugu. Paaiškėjo, kad šviesoforai neįjungti todėl, kad projektas dar „nepriduotas“, o užsakovas ir rangovas susikirto dėl atlikto darbo kokybės.

Pajūrio gatvė - pagrindinis susisiekimo kelias per Tauralaukį. Po rekonstrukcijos čia įrengtas keturių eismo juostų kelias su šviesoforais reguliuojamomis sankryžomis. Taip pat įrengtas žiedas Klaipėdos ir Pajūrio gatvių sankirtoje, įvažos autobusams, nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, gatvė apšviesta, sumontuoti šviesoforai, tačiau jie neveikia. Tauralaukio gyventojai taip pat pasigenda ir atsodintų ąžuolų, kurie buvo pažadėti po to, kai dėl kelio rekonstrukcijos buvo iškirsta šimtamečių ąžuolų ir liepų alėja.

5,9 mln. eurų vertės projekto užsakovas - Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbus atliko „Eurovia Lietuva“. Pagal sutartį Pajūrio gatvės Tauralaukyje rekonstrukcija turėjo būti pabaigta šių metų birželį.

Tauralaukio gyventojai dėl neveikiančių šviesoforų kreipėsi į Klaipėdos savivaldybės administraciją, tačiau šios specialistai atrašė, kad niekuo negali padėti, nes projektas dar „nepriduotas“.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas „Vakarų ekspresą“ informavo, kad Pajūrio gatvės rekonstrukcijos projektas negali būti priimtas, nes VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) nustatė esminius įrengtos asfalto dangos defektus.

„Kai tik esminiai defektai bus ištaisyti, darbai bus priimti ir pradėta visapusiška gatvės eksploatacija, taip pat ir šviesoforo“, - teigė E. Tamariūnas ir pridūrė, kad rangovas su Lietuvos automobilių kelių direkcijos išvada nesutinka.

AB „Eurovia Lietuva“ komunikacijos specialistė-administratorė Ineta Adomonytė pažymėjo, kad rangovas atliko visus statybos darbus laiku, t.y. iki su užsakovu VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) sudarytoje sutartyje numatyto termino.

„Kadangi šiuo metu tarp šalių vyksta diskusija dėl asfalto dangos tinkamumo, AB “Eurovia Lietuva„ sutarties su LAKD atžvilgiu laikosi diskretiškumo ir nuo išsamesnių komentarų kol kas susilaiko. Norime pažymėti, kad AB “Eurovia Lietuva„ deda visas įmanomas pastangas, kad būtų kuo greičiau išspręsta ši situacija ir prieita prie bendrų išvadų, bendradarbiaujant kartu su LAKD“, - atsakė į „Vakarų ekspreso“ užklausą AB „Eurovia Lietuva“ specialistė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder