Taikiniu tapęs turtuolis į ligoninę vežėsi ir Šveicarijos banko kortelę su milijonais

(3)

Kol medikai kovojo dėl verslininko Raimondo Karpavičiaus gyvybės, galėjo būti šluojamos jo sąskaitos ne tik Lietuvoje, o ir Šveicarijoje. Artimųjų teigimu, ten galėjo būti ne vienas milijonas.

Turėjo sąskaitą Šveicarijoje

– Kiek R.Karpavičius turėjo banko kortelių ir kam jas naudojo? – paklausiau Palangoje gyvenančios Audronės Karpavičienės, kuri su verslininku gyveno 40 metų.

– Raimondas turėjo ir Lietuvoje veikiančių bankų, ir Šveicarijoje išduotų kortelių.

Šveicarijos kreditine kortele naudojosi, kai vykdavome atostogauti į užsienį. Pavyzdžiui, su ta kortele jis mūsų sūnui Rokui buvo mašiną nupirkęs. Ženevoje esame indų pirkę.

Čia skaitykite pirmąją „Lietuvos ryto“ tyrimo dalį: „Milijonierius geso reanimacijoje, o pinigai jo sąskaitoje mįslingai tirpo“.

Šveicariška kortelė buvo naudojama šeimos reikmėms. Kai Tenerifėje įrenginėjau namą, Raimondas buvo ją davęs. Aš nupirkau baldus.

Prieš įsigyjant kokį nors didesnį pirkinį Raimondas paskambindavo į Šveicarijos banką ir apie tai iš anksto pranešdavo.

– Kiek pinigų buvo R.Karpavičiaus sąskaitoje Šveicarijos banke?

– Raimondo Šveicarijos sąskaitoje galėjo būti ne vienas milijonas – apie aštuonis, dešimt.

Manau, kad dar iki Raimondo mirties, sužinojus PIN kodą, galėjo būti paimta pinigų iš jo sąskaitos Šveicarijos banke.

Galbūt kai Raimondas merdėjo, tuo buvo naudojamasi?

– Koks jo banko kortelių likimas?

– Raimondas turėjo specialų juodą dėklą, kuriame laikė ir Šveicarijos banko, ir Lietuvoje veikiančių bankų išduotas korteles. 2018 metų lapkričio 15-ąją išvykdamas į Kauno klinikas jis pasiėmė odinę rankinę, kurioje buvo piniginė ir banko kortelių dėklas.

– Kaip jūsų buvęs vyras įvardydavo lėšas, kurias laikė asmeninėse sąskaitose?

– Tai buvo šeimos pinigai. Jis man duodavo kortelę, pasakydavo kodą ir aš galėdavau pirkti prekes. Pinigai Šveicarijos sąskaitoje buvo tam atvejui, jeigu kas nors atsitiktų šeimoje.

Tai buvo mūsų šeimos saugiklis. Nes buvo paimta paskolų verslui, užstatyti namai.

– Kokia jūsų nuomonė dėl to, kad antroji žmona prieštaravo medikų sprendimams dėl gydymo?

– Baisu, kad taip vyko. Iki šiol puikiai prisimenu, kaip Raimondas man paskambino iš Klaipėdos ligoninės, kur jį iš namų nuvežė klaipėdietis Valdemaras Anužis.

Ramiai pakalbėjome, Raimondas pažadėjo rytą man paskambinti.

Tą naktį ligoninėje viskas ir prasidėjo – atvyko A.Grybauskienė, buvo suklastoti įrašai Pacientų informavimo lape, įrašyta man neteikti informacijos, o jis buvo izoliuotas nuo artimųjų, draugų.

Pripažino, kad bendrauja

„Lietuvos rytui“ ne vienas šaltinis tvirtino, kad kaunietė Aistė Karpavičienė gali būti susijusi su prieštaringai vertinamu, praeityje ne kartą teistu Arūnu Pukeliu.

Jaunoji našlė ryšių su juo kratosi – tvirtino, kad pirmąkart pamatė tik per R.Karpavičiaus laidotuves.

Dar vienas šaltinis teigė, kad su skandalingu tauragiškiu gali būti susijęs ir šiaulietis H.Karpavičius. Apie tai paklaustas velionio brolis neatsakė.

„Lietuvos rytui“ anksčiau A.Pukelis pats pripažino, kad pabendrauja su milijonieriaus broliu: „Pabendrauju su Henriku, jis dabar vadovauja Marijampolės įmonei. Kartais susiskambiname.“

A.Pukelis tada atkakliai įrodinėjo, kad į palikimo istoriją nėra įsivėlęs: „Man gaila, kad žmogus mirė, o kiti mušasi dėl jo turto.“

Vėliau A.Pukelis uždraudė žurnalistei jam skambinti: „Dėk ragelį! Tu daugiau man neskambinėk! Viskas, čiuožk!“

Apie galimus skandalingo tauragiškio ir H.Karpavičiaus ryšius „Lietuvos rytui“ prabilo šaltinis, kuris tvirtino turėjęs reikalų su milijonieriaus broliu.

Paslaptingi pokalbiai

– Ar dažnai bendraudavote su H.Karpavičiumi? – paklausiau šaltinio (pavardė redakcijai žinoma).

– Su H.Karpavičiumi bendraudavau dažnai, nuo dviejų iki keturių kartų per savaitę. Tai buvo 2020-aisiais ir šiais metais. Mus siejo bendri interesai.

– Ar jis su jumis yra kalbėjęs apie A.Pukelį?

– Taip. Apie A.Pukelį, dar žinomą kaip Švinius, man H.Karpavičius buvo užsiminęs ne kartą. Pirmą kartą apie jį užsiminė 2020-ųjų pradžioje, vėliau – tų metų viduryje ir lapkričio mėnesį.

Vieno pokalbio metu šiaulietis H.Karpavičius pasakė, kad gailisi sutikęs dalyvauti galimai A.Pukelio projekte. Paklausiau, koks tai projektas.

Man buvo atsakyta, kad R.Karpavičiui dar esant gyvam, 2018-ųjų vasaros pabaigoje, galimai buvo suorganizuotas jo verslo užvaldymas.

– Milijonierius buvo atsargus. Nejaugi A.Pukelis arba kitas žmogus būtų galėjęs jį paveikti?

– Henrikas man pasakojo, kad 2018 metų lapkritį R.Karpavičius, neva įbaugintas, pasirašė du įgaliojimus. Verslininkas suteikė teisę H.Karpavičiui valdyti asmeninį turtą bei jo valdomas įmones.

Tada buvo sudarytas ir pirmasis R.Karpavičiaus testamentas, kuriuo visas turtas mirties atveju būtų paliktas broliui, su kuriuo nebendravo 14 metų.

Tiek H.Karpavičius, tiek žmonės iš jo aplinkos man sakė, kad R.Karpavičiaus valia buvo kitokia. Verslininkas norėjo visą turtą palikti pirmajai šeimai.

– Ar esate H.Karpavičių matęs su A.Pukeliu?

– Bendraujant gyvai nesu jų matęs. Bet būdamas šalia Henriko ne kartą esu girdėjęs juos kalbantis telefonu. Tai A.Pukelis skambindavo H.Karpavičiui, tai atvirkščiai.

Henrikas minėjo, kad siekiant slaptumo neva buvo naudojami šifruotą ryšį palaikantys telefonai.

Po tokių pokalbių Henrikas atrodydavo įsitempęs, susimąstęs. Kartais sakydavo, kad turi važiuoti susitikti į sutartą vietą.

Jis buvo užsiminęs, kad gailisi dėl savo veiksmų su brolio pirmąja šeima.

H.Karpavičiaus akyse mačiau baimę, manau, jis bijojo. Esu pataręs kreiptis į teisėsaugą ir iš tariamo projekto pasitraukti, tačiau jis numojęs ranką atsakė, kad traukinys per toli nuvažiavo ir kelio atgal nėra.

– Gal H.Karpavičius minėjo, kaip ir kodėl A.Grybauskienė atsirado šalia R.Karpavičiaus?

– Taip. Tiek pirmojo testamento, tiek A.Grybauskienės atsiradimas gali būti plano dalis.

R.Karpavičiaus pirmoji šeima, sužinojusi, kad sergantis R.Karpavičius yra izoliuotas ir apsuptas neaiškių žmonių, kreipėsi į teisėsaugą.

Tada veikėjai išsigando. Neva buvo sukurtas kitas planas – sudarytas dar vienas testamentas ir santuoka. Toks planas neva turėjo atrodyti įtikinamesnis.

Tada R.Karpavičiaus sveikatos būklė galėjo būti itin sunki.

Kalbėdamas apie 2019-ųjų kovo mėnesį H.Karpavičius man užsiminė, kad brolis jo neatpažindavo, su juo nepavykdavo užmegzti prasmingų kontaktų.

Tęsiasi kova dėl palikimo ir turto administravimo

Kol teisme vyksta ginčai dėl šimtamilijoninio palikimo, H.Karpavičius yra paskirtas laikinuoju brolio palikto verslo administratoriumi. O Aistė Karpavičienė laikinai administruoja namą Nidoje.

Kai „Lietuvos rytas“ su įrodymais paviešino, kad buvusioje Karpavičių atostogų viloje Nidoje vasarą virė slaptas gyvenimas, jaunoji našlė gali netekti teisės ją administruoti.

R.Karpis kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus prašydamas pakeisti našlę kitu laikinuoju administratoriumi.

„Pareiškėjui tapo žinoma, kad suinteresuotas asmuo Aistė Karpavičienė piktnaudžiauja savo, kaip palikimo administratorės, statusu ir įgaliojimais. Paliktą turtą ne tik naudoja asmeniniais interesais, bet ir teisę naudotis juo perleidžia tretiesiems asmenims, tikėtina, iš to gaudama asmeninės naudos“, – rašoma pareiškime teismui.

Klaipėdoje tęsiasi procesas ir dėl H.Karpavičiaus nušalinimo nuo administratoriaus pareigų. Jam pretenzijų yra pareiškusi ir jaunoji našlė. „Lietuvos rytui“ Aistė Karpavičienė yra sakiusi, kad su ja nesitariama dėl vyro verslo tęstinumo.

„Su manimi nėra derinami jokie procesiniai veiksmai ir net tokie klausimai, pavyzdžiui, kaip bendrovės „Ferogama“ vadovo ir įstatų keitimas“, – yra sakiusi našlė po to, kai „Lietuvos rytas“ parašė, kad siekta parduoti minėtą logistikos įmonę ir kad nuo pareigų nušalintas jos vadovas J.Viesulas, buvęs ilgametis R.Karpavičiaus draugas.

„Marijampolės pieno konservai“, kur Aistė Karpavičienė nuo 2018 metų rudens dirbo rinkodaros vadove, atsisakė jos paslaugų.

Kitą savaitę Vilniaus miesto apylinkės teisme uždaruose posėdžiuose toliau bus nagrinėjama civilinė byla dėl užginčyto šimtamilijoninio testamento.

Kauno apygardos prokuratūros ir kriminalinės policijos pareigūnai toliau tiria baudžiamąją bylą dėl galimo sukčiavimo ir didelės vertės turto užvaldymo.

Per susitikimą užsiminė apie kitus žmones

Neseniai R.Karpavičiaus pirmosios šeimos ir H.Karpavičiaus advokatai vedė derybas siekdami taikiai užbaigti užsitęsusius ginčus dėl palikimo.

H.Karpavičiui buvo pasiūlyta solidi suma, bet jis nesutiko ir derybos žlugo.

Mirusio milijonieriaus sūnus R.Karpis buvo atvykęs iš užsienio į Lietuvą specialiai susitikti su dėde.

„Aš atvykau atvira širdimi, norėjau taikytis. Henrikas į susitikimą atėjo pakylėtas ir iš karto pradėjo kalbėti, kad su Aiste nebendrauja dvejus metus, nors aš to nė neklausiau. Jis neigė prisidėjęs prie mano tėvo turto užvaldymo, kaltino mane, mano mamą ir Aistę.

Paklausiau, o kuo kalti jo brolio anūkai? Atsakė, kad to nekomentuos. Henrikas ir toliau nori pusės viso mano tėvui priklausiusio turto. Jis užsiminė, kad kitaip negali, nes yra ir kitų žmonių“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo R.Karpis.

Milijonieriaus sūnui susidarė įspūdis, kad buvo bandoma jį išprovokuoti konfliktui.

R.Karpis neabejoja, kad pokalbio galėjo klausytis kiti suinteresuoti žmonės, galbūt ir iš teisėsaugos.

Per susitikimą H.Karpavičius išgirdo klausimą, ar bandė organizuoti, kad sūnėnui būtų pakišta narkotikų, o prieš tai imituota avarija. Apie tai pirmasis parašė „Lietuvos rytas“, kuriam šaltinis atskleidė galimai kurptą klastingą planą.

„Henrikas tikino, kad nieko apie tokį planą nežino“, – teigė R.Karpis.

Jis nerimauja, kad tėvo įsuktas sėkmingas verslas dabar vos alsuoja, o turtas švaistomas. Svarstė, kad galbūt neatsitiktinai jo pusbrolis Londone įsikūrė prabangiame biure.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder