Tarp daugiausiai uždirbančiųjų - ir klaipėdiečiai (5)

Išanalizavus viešojo sektoriaus įstaigų ir valdiškų įmonių vadovų algas aiškėja, kad didžiausios jų lenkia Lietuvos prezidento atlyginimą ir yra du kartus didesnės nei ministrų.

2021 metų antrojo ketvirčio duomenimis, šalies vadovo Gitano Nausėdos alga prieš mokesčius buvo 9 735 eurai. Beveik tokia pat oficiali alga yra ir „Klaipėdos naftos“ generalinio direktoriaus Dariaus Šilenskio, kuris „ant popieriaus“ per mėnesį vidutiniškai gauna 9 200 eurų.

Dar daugiau gauna ir buvęs „Klaipėdos naftos“ vadovas, dabartinis „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška - 9 305 eurus. Į geriausiai apmokamų viešojo sektoriaus vadovų penketuką su 9 391 euro atlyginimu patenka elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis, kuris taip pat yra vadovavęs „Klaipėdos naftai“.

Kiek kuklesnį 8 682 eurų vidutinį atlyginimą prieš mokesčius gauna Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. Įdomu tai, kad jo alga yra mažesnė nei Lietuvos pašto vadovės Astos Sungailienės (8 800 eurų prieš mokesčius).

Visgi didžiausią atlyginimą šalyje viešajame sektoriuje gauna Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, šias pareigas pradėjęs eiti šių metų balandį.

2021 metų antrąjį ketvirtį jo atlyginimas siekė 12 860 eurų prieš mokesčius.

Tačiau šie atlyginimai dažnai neatspindi visų konkrečių vadovų gaunamų pajamų. Dažnai tie patys žmonės yra įmonių valdybose (dažnai ne vienoje), o už tai mokama papildomai. Štai energetikos bendrovės „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas pirmąjį ketvirtį per mėnesį vidutiniškai uždirbo 10 619 eurų prieš mokesčius. Tačiau D. Maikštėnas yra ne tik „Ignitis grupės“ generalinis direktorius, bet ir valdybos pirmininkas. Už šias pareigas jis papildomai gauna 2 500 eurų. Be to, vadovų atlyginimai svyruoja pagal ketvirčius priklausomai nuo to, kokį ketvirtį jiems yra išmokami priedai už darbo rezultatus.

Politikai Lietuvoje uždirba 2-3 kartus mažiau negu stambių valstybinių įmonių vadovai. Ministrų vidutinis atlyginimas siekia apie 4 500 eurų prieš mokesčius, Seimo narių - 3 434 eurus (be priedo už tarnybos Lietuvos valstybei stažą). Toks algų skirtumas aiškinamas tuo, kad įmonių vadovams keliami didesni reikalavimai ir atsakomybė nei politikams.

Idomu politikai gauna kaip santecnikai,bet is santecniku nera milioneriu,o is politiku visi.Tas ziurkes musu valda ir gropsta is musu visu.
Klp, 2021-07-30 08:19
Nera žodžiu.puse letuvos pusbadžiu ,o valdžiažmogiai smaginasi.
Tomošis, 2021-07-29 23:17
Ir as nematau jokios sensacijos!!!
As, 2021-07-29 19:30
Sidebar placeholder