Teisininkas turi idėjų, kaip padėti savo miestui

(11)

Teisininkas Jurijus Martinaitis - vienas iš nedaugelio kandidatų į Klaipėdos miesto tarybą, kuris gimė, užaugo ir savo gyvenimą leidžia gimtajame mieste. Duodamas interviu, dabartiniam Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui vyras pasakoja, kad dabartinis jo gyvenimas ir profesija stipriai skiriasi nuo tos, kurios link vedė tėvai.

„Mano tėtis buvo kapitonas, galiu didžiuotis sakydamas, kad jauniausias kapitonas Lietuvoje, nes juo tapo būdamas vos 27-erių metų. Tėvas tikėjosi, jog seksiu jo pėdomis ir savo gyvenimą susiesiu su jūra“, - sako J. Martinaitis.

Jurijus savo karjerą pradėjo 1996-aisiais, baigęs uostamiestyje įsikūrusią Klaipėdos aukštesniąją technikos mokyklą, kur įgijo inžinieriaus išsilavinimą.

„Baigęs studijas pradėjau dirbti “Vakarų laivų remonto„ bendrovėje. Troškau kuo greičiau pritaikyti savo žinias praktikoje. Dirbau mechanikos ceche, vadovavau dviem brigadoms. Tačiau būdamas jaunas ir energingas norėjau daugiau veiksmo, ieškojau “draivo„. Tuomet tėvas pasiūlė pradėti jūrininko karjerą ir pradėti kaupti plaukimo stažą. Pasitaikius progai, žvejybiniu laivu išvykau į Kanadą. Dirbau paprastu jūreiviu, tačiau ten įgijau neįkainojamą patirtį. Prisipažinsiu, kad ten buvo turbūt geriausia vyriškumo mokykla. Reiso metu, kuris truko septynis mėnesius, išmokau pinti trosus, siūti tinklus, virinti metalą, atlikti visus darbus, kuriuos privalėjo atlikti jūrininkai“, - tęsia J. Martinaitis.

Teisininku nusprendė tapti būdamas laive

J. Martinaitis pasakoja, kad jo vaikystės svajonė buvo tapti teisininku arba gydytoju. Įgyvendinti svajonę Jurijus sumąstė savo vienintelėje darbinėje kelionėje laivu į Kanadą.

"Po pirmųjų septynių mėnesių jūroje grįžau į namus ir galutinai nusprendžiau, kad noriu kiek kitokio gyvenimo. Visgi būti be šeimos ir artimųjų tokį ilgą laiką - ne man.

Būnant jūroje septynis mėnesius yra be galo daug laisvo laiko pagalvoti apie tai, ko nori, koks tavo tikslas. Galbūt mano šeimoje tai buvo kiek keista, nes jie visada galvojo, kad mano kelias turi būti toks pats, kaip ir tėčio. Tuo metu dar vyravo daug sovietinių stereotipų apie profesijas, bet aš apsisprendžiau, kad noriu žengti teisininko keliu", - sako J. Martinaitis.

2002 metais Jurijus baigė bakalauro teisės studijas ir tais pačiais metais pradėjo magistro studijas Mykolo Romerio universitete.

„Nuo 2003 prasidėjo mano, kaip teisininko, kelias. Pradėjau dirbti advokato padėjėju, ėmiau galvoti apie savo verslus. Tuo metu Lietuva ir Klaipėda žengė į modernios Lietuvos kelią, todėl galimybių buvo daug ir visada stengiausi jas išnaudoti“, - sako J. Martinaitis.

„Aktyviai dalyvavau visuomeninėje veikloje. Nuo 2006 metų tiesiogiai dalyvavau ir prisidėjau prie žiemos sporto šakų (ledo ritulio, kiorlingo) populiarinimo. Esu Klaipėdos ledo ritulio mokyklos “Baltija„ steigėjas. Su ledo ritulio bendruomenės problemomis susiduriu nuo pat šios bendruomenės užuomazgų, todėl puikiai suprantu ir kitų sporto šakų bendruomenių problemas, pavyzdžiui, tokias, kaip tinkamų patalpų trūkumas. Įgyvendinus sporto ir laisvalaikio komplekso projektą būtų pagerintos daugelio sporto mokyklų, klubų sąlygos,“ - sako J. Martinaitis.

TĖTIS buvo kapitonas, o jis tapo teisininku.

TĖTIS buvo kapitonas, o jis tapo teisininku.

Klaipėda vystosi tinkama linkme

Kalbėdamas, kodėl nusprendė pasukti į politiką, Jurijus sako, kad tai lėmė jo noras prisidėti prie uostamiesčio ateities.

„Aš noriu prisidėti prie Klaipėdos ateities. Daug metų čia dirbu ir gyvenu, kaip ir sakiau, mačiau visą Klaipėdos transformaciją nuo tada, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, iki dabar. Per tuos metus sukaupiau daug patirties, todėl tikrai manau, kad turiu daug idėjų, kaip galėčiau padėti mūsų miestui“, - sako J. Martinaitis.

"20 metų gyniau asmenis ir atstovavau jų interesus teismuose kaip advokatas. Puikiai žinau, kad lojalumas savo klientui yra atstovavimo santykių pamatas. Visą savo gyvenimą buvau mokytas gerbti įstatymus bei teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principus. Miesto Taryboje yra du labai svarbūs įrankiai. Tai - Kontrolės komitetas ir Etikos komisija.

Minėtų institucijų pagrindinės funkcijos - užkirsti išrinktų atstovų lojalumo savo rinkėjams pažeidimus ir aptikti ydingus bei neteisėtus sandorius. Tik užtikrinus tinkamą šių grandžių darbą galima atkurti žmonių pasitikėjimą Savivaldybe. Kas geriau, jeigu ne teisininkas, gali tinkamai atlikti šias funkcijas. Esu pasiryžęs ir toliau būti lojalus savo klientams - rinkėjams bei visada vadovautis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais," - sako J. Martinaitis.

„Kelerius metus gyvenau užsienyje, grįžęs į gimtąjį miestą pamačiau, kaip gražiai pasikeitė Klaipėda. Per tą laiką buvo įgyvendinti įspūdingi projektai, kurių taip trūko miestui: naujai rekonstruota Danės krantinė, pastatyta “Švyturio„ arena, miesto baseinas, puikiai rekonstruota kelio Melnragė-Karklė infrastruktūra ir daugelis kitų objektų, kurių neįmanoma nepastebėti“, - tęsia J. Martinaitis.

„Miestas vystosi tinkama linkme. Meras Vytautas Grubliauskas ir nauja komanda gali pritraukti dar daugiau investicijų naujiems visuomeniniams projektams įgyvendinti. Pavyzdžiui, sporto ir laisvalaikio kompleksui su ledo arena Paryžiaus Komunos gatvėje ir naujo Jūrininkų poliklinikos pastato statybai bei kitoms miesto problemoms spręsti. Aš turiu pakankamai patirties ir energijos prisidėti prie šių pokyčių. Tai yra didžiausias mano, kaip klaipėdiečio, tikslas ir noras“, - teigia J. Martinaitis.

STEIGĖJAS. Teisininkas Jurijus Martinaitis - Klaipėdos ledo ritulio mokyklos „Baltija“ steigėjas.

STEIGĖJAS. Teisininkas Jurijus Martinaitis - Klaipėdos ledo ritulio mokyklos „Baltija“ steigėjas.

„Būtent tokiu žmogumi aš tikiu“

Anot dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, Jurijus yra puikus žmogus ir profesionalas, kuris svariai prisidėtų darbu Klaipėdos miesto taryboje.

„Kai sakome “tikras klaipėdietis„, ne visada susimąstome - o kas gi jis, kas apibūdina tą “tikrumą„? Ir atsakymai, ko gero, būtų labai skirtingi. Kalbant apie Jurijų, girdint jo gyvenimo istoriją, nerandu nė vienos aplinkybės, kuri nesietų jo su uostamiesčiu. Gimęs ir užaugęs čia, Klaipėdoje, lietuvio ir rusės šeimoje. Mokėsi tuometinėje M. Gorkio gimnazijoje ir puikiai kalba ir rašo ne tik lietuviškai, bet ir angliškai ir ispaniškai“, - teigia V. Grubliauskas.

„Klaipėda visada garsėjo ir jos stiprybė buvo daugiakultūriškumas, daugiatautiškumas, pagarba ir tolerancija kitai kalbai, kitai kultūrai, kitiems papročiams ir kitai istorijai, bet kartu tai ir savojo identiteto saugojimas bei puoselėjimas. Esu visiškai įsitikinęs: Jurijus vertas klaipėdiečių pasitikėjimo, deleguojant jį atstovauti Klaipėdos miesto taryboje. Atsakomybė, patirtis, ilgametė profesinė bei gyvenimiškoji patirtis - bruožai, būtini atsakingam ir patikimam politikui. Tokį politiką Jurijaus asmenyje aš matau, būtent tokiu žmogumi aš tikiu“, - sako dabartinis meras V. Grubliauskas.

Jurijus Martinaitis Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše į Klaipėdos miesto tarybą kandidatuoja 11 numeriu.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP Klaipėdos miesto skyriaus rinkiminės sąskaitos. Užsakymo Nr. 307581

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder