Teismas: Remigijus Žemaitaitis turi paneigti savo žodžius apie Andrių Tapiną

(11)

Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio įrašai apie visuomenininką Andrių Tapiną ir jo įkurtą „Laisvės TV“ socialiniame tinkle „Facebook“ yra tikrovės neatitinkanti informacija, kurią reikia paneigti ir ištrinti, dar kartą patvirtino teismas.

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas nusprendė atmesti R. Žemaitaičio skundą dėl jam nepalankaus ankstesnio sprendimo.

„Atsakovo ginčo įrašuose esantys teiginiai iš esmės suformuluoti kategoriškai, o ne kaip abejonė, klausimas, pavartotos sąvokos „iššvaistė“, „pralošė“, „pavogė“, „afera“, „palaiko Hitlerį“, „siaubingi veiksmai su žydais“ turi neteisėto veiksmo reikšmę. Tokie teiginiai nelaikytini nuomonės išreiškimu, nes šių teiginių egzistavimą galima patikrinti“, - ketvirtadienį nusprendė teismas.

Anot jo, Seimo nario vieši pasisakymai peržengia kritikos ribas, pasisakymai nepagrįsti faktais.

"R. Žemaitaičio teiginiais buvo peržengtos demokratinėje visuomenėje leistinos kritikos ribos – atsakovo vartota kalba buvo aiškiai perteklinė, turinti pažeminimo požymių - akivaizdžiai neigiamą konotaciją turintys teiginiai reikšti pabrėžtinai pakartotinai, pasirinkus išryškinamąjį didžiųjų raidžių šriftą, ir pan. - ir tokiems rimtiems pareiškimams trūko pakankamo faktinio pagrindo“, - teigiama teismo pranešime.

2022 metais R. Žemaitaitis įrašuose „Facebook“ kėlė klausimą, ar lėšas Ukrainai skirtam koviniam dronui „Bayraktar“ rinkęs A. Tapinas nepralošė tų pinigų kazino, o paramos rinkimą Seimo narys pavadino galima afera. R. Žemaitaitis feisbuke taip pat kėlė prielaidą, kad „Tapinas ir visi kiti dvaro samdomi nuomonių formuotojai palaiko Hitlerį ir jo siaubingus veiksmus su žydais?“

Nors R. Žemaitaitis gynėsi, kad tai jo nuomonę, teismas pripažino šiuos jo viešus įrašus kaip paskleistą žinią, įpareigojo per dvi savaites nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos paskelbti tikrovės neatitinkančią informaciją paneigiantį pranešimą, kuris turi likti jo paskyroje „Facebook“ neribotą laiką, o ginčytinus įrašus panaikinti.

Apygardos teismo sprendimas įsiteisėjo iš karto, bet jį dar galima skųsti aukštesnei instancijai.

Pernai gruodį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmai pripažino, kad R. Žemaitaitis paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie A. Tapiną ir jo įkurtą „Laisvės TV“ bei priteisė jiems 3 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Seimo narys šį sprendimą skundė ir prašė jį panaikinti, o visuomenininko ieškinį atmesti.

Apeliacinį skundą pateikė ir A. Tapinas, kuris prašė tiek jam, tiek televizijai priteisti po 10 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Ir šį skundą Klaipėdos apygardos teismas atmetė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder