„Tiesiog myliu šį miestą, ir taškas.” Artur Truš – apie verslą, gyvenimą, užsibrėžtus tikslus ir kandidatavimą į Klaipėdos miesto tarybą

(39)

Su verslininku, klaipėdiečiu, draugų šmaikščiai pramintu „garvežiu” Artur Truš susitikti pasikalbėti nebuvo lengva. Paskendęs visuomeninėse veiklose, aktyviai keliantis ir sprendžiantis miesto problemas, Artur likusias laisvas minutes skiria gausiai savo šeimai. Tačiau šį kartą pavyko stabtelėti kavos puodelio ir pakalbinti pretendentą į Klaipėdos miesto tarybą.

Artur, papasakokite apie save.

Esu paprastas vaikinas, užaugęs vienoje Klaipėdos pietinės miesto dalies gatvėje. Mėgstu sportą, keliones ir muziką. Esu tikras melomanas, kadaise net organizuodavau muzikinius renginius Lietuvoje, grodavau juose kaip didžėjus, retkarčiais kurdavau elektroninę muziką.

Turiu du diplomus: transporto inžinerijos bakalauro (jūrų laivavedyba, kapitono laipsnis) bei verslo vadybos (inovacijų ir technologijų valdymo) magistro. Ši sritis labai plati ir be galo įdomi, tad planuoju gilintis į ją dar labiau ateityje – doktorantūroje.

Prieš keletą metų žengiau drąsų ir labai konkurencingą žingsnį į Europos rinką, kurdamas savo verslą. Nevysčiau verslo Lietuvoje, tikėjausi užkariauti pasaulį (šypsosi).

Tuo metu dirbdamas jūroje pasiekiau, kaip man atrodė, visas įmanomas aukštumas jūrinėje profesijoje, tačiau pasijutau kontroliuojamas darbdavio, užspaustas „rėmuose”, neišreiškiantis viso savo kūrybinio potencialo.

Tad vėliau atsisakiau labai gerai apmokamo darbo ir žengiau į nežinią - dėl ambicijos ir idėjos. Ar man pavyko? Šiuo metu esu įsteigęs 4 sėkmingus verslus, 2 iš jų Lietuvoje.

Yra ir kita medalio pusė, be kurios, manau, nebūčiau ten, kur esu dabar. Mano šeima yra mano užuovėja, įkvėpėja ir palaikytoja. Su žmona Marija kartu esame jau 22 metus ir auginame 3 sūnus – Marką (11 m.), Martiną (9 m.) ir Michaelį (8 mėn.).

Kaip prasidėjo Jūsų kelias jūreivystėje?

2002-aisiais metais nusprendžiau žengti šiuo keliu per daug nedvejodamas. Tuomet mūsų šeima išgyveno sudėtingą finansinį laikotarpį ir tai atrodė vienintelis kelias sunkiai, bet greitai užsidirbti ir įgyti stabilumo. Na, ir turbūt genai – dauguma giminėje buvo jūreiviai, net uošvis (juokiasi).artur-trus

Kaip darbas jūroje pakeitė Jūsų asmenybę, ko išmokė gyvenime?

Tai sunkus darbas gana sudėtingomis sąlygomis. Dirbdamas laivuose, turėjau nemažai laiko pabūti vienas pats su savimi, su savo mintimis ir pagalvoti apie tai, ko iš tiesų noriu gyvenime, kur noriu eiti ir ko pasiekti.

Tačiau kartu džiaugiuosi šiuo etapu. Sužinojau ir išmokau labai daug. Pakeičiau savo klaidingą mąstymą, kad jūroje veža tik krovinius. Egzistuoja per 100 įvairių laivų tipų ir technologijų, skirtų krovinių pervežimui, giliavandenio dugno naftos gręžimui ar mineralų paieškai ir pan. Šiame sektoriuje dirba ypač daug protingų bei talentingų žmonių ir mokslininkų. Tai tikrai įdomi ir unikali sritis.

Ko labiausiai, Jūsų manymu, trūksta jūreivystės sektoriuje, kad jis klestėtų?

Žmonių (šypsosi). Iš tiesų, tai globalus klausimas, į kurį vieno paprasto atsakymo nėra. Jūra užima 71 procentą pasaulio. Tai daug ką pasako.

Kaip manote, kas paskatintų jaunimą labiau domėtis šia sritimi?

Žinojimas apie daugybę įdomių galimybių ir karjeros perspektyvų. Su jūreivyste Lietuvoje tikrai per mažai supažindinama. Informacijos nedaug, o ir ši dažniausiai apie darbą laivuose. Tačiau, kaip minėjau, yra ir mokslinė dalis, technologijų, inovacijų, kūrybos.

Koks pasiekimas gyvenime Jums yra didžiausias?

Būdamas 26-erių įgijau kapitono laipsnį, o savo jūrinės karjeros piką pasiekiau būdamas 35-erių - tapau tarptautinės naftos paieškos ir giliavandenio gręžimo kompanijos naktinės pamainos kapitonu (angl. Deputy OIM).

Pradedant darbą jūroje šioje srityje tai atrodė nepasakiama, tačiau bėgant metams supratau, kad iki galo nerealizuoju savęs ir tai nėra mano karjeros tikslas. Tuomet ir nusprendžiau pradėti savo verslą.

Buvo nelengva, niekas netikėjo, kad man pasiseks. Tačiau nepasidaviau, puoselėjau nestandartines idėjas, su kuriomis ėjau į tarptautinę rinką. Galiausiai tai davė neįtikėtinų rezultatų!

Tačiau, ko gero, didžiausias pasiekimas yra tas, kad, turėdamas savo įmones, būdamas darbdaviu, kažkuria prasme galiu keisti žmonių likimus – kurdamas naujas darbo vietas, suteikdamas geresnes sąlygas ir dalindamasis įvairiapusiška patirtimi.

Kodėl norite kandidatuoti į Klaipėdos tarybą?

Pasakysiu atvirai – iš dalies tai ideologinis sprendimas. Nors yra kas traukia per dantį, kad esu per jaunas politikuoti, tačiau politikuoti ir nėra mano tikslas. Turiu pakankamai energijos, ryžto, patirties ir idėjų, kurias noriu įgyvendinti Klaipėdos miesto ir žmonių gerovei.

Tai miestas, kuriame gyvenu, kuriame auga mano vaikai. Tikiu, kad galiu dėl jo nuveikti daugiau, sukurti daugiau gėrio, patogumo, išspręsti tam tikras problemas, kad klaipėdiečiai pamiltų savo gyvenimą čia.

Kokie svarbiausi klausimai / problemos, kuriuos spręstumėte patekęs į Klaipėdos tarybą?

Pagrindinės sritys, kuriose aš dirbčiau efektyviausiai, tai jūreivystės ir uosto, miesto eismo ir automobilių stovėjimo aikštelių, vykstančių ir nesibaigiančių kelių remonto darbų problemos.

Taip pat noriu prisidėti prie jaunų žmonių įtraukimo ir informavimo apie karjeros galimybes jūreivystės srityje, suteikti pagalbą pradedantiesiems verslą, kurti naujas darbo vietas.

Atstovaujant Klaipėdos miesto interesams, mano nuomone, labai svarbu pritaikyti verslo augimo, inovacijų, organizavimo žinias bei tarptautines praktikas ir verslo vadybos patirtį.

Aš tikiu, kad kiekvienas žmogus turi turėti vienodas galimybes – siekti mokslo, karjeros, profesinių aukštumų, gauti reikiamas paslaugas ir pagalbą, palaikymą. Ir aš nuoširdžiai didžiuojuosi tuo, kad šiuose savivaldos rinkimuose kartu su partija atstovausime tautinių mažumų interesams bei Klaipėdoje gyvenantiems rusakalbiams. Norime išgirsti problemas ir jas spręsti, kelti klausimus ir rasti į juos atsakymus.

O jeigu turėtumėte pakankamai lėšų ir visuotinį palaikymą – kokias 3 didžiausias problemas spręstumėte Lietuvoje?

  1. 1. Technologinė sparta ir inovacijos. Siekčiau visomis įmanomomis priemonėmis Lietuvą paversti šių sričių lydere, bent jau Europoje.
  2. 2. Mokestinės ir ekonominės sistemos klausimai. Norėtųsi užtikrinti galimybes klestėti visiems. Ypač jauniems ir pradedantiems verslams suteikti daugiau mokesčių lengvatų ir pagalbos, kad verslas ir jaunimas kurtų, skleistų unikalias idėjas ne tik Lietuvai, bet ir tarptautinėms rinkoms.
  3. 3. Emigracija ir gimstamumas. Stengčiausi užtikrinti socialinę ir ekonominę gerovę šeimoms, nusprendusioms pagausėti. Ir tai nėra vien daugiavaikiai tėvai, mano manymu, net ir tos šeimos, kurios nusprendžia susilaukti vieno vaikelio, turėtų jausti visuomenės ir valstybės palaikymą. Jaustis saugiai.

Na, ir, žinoma, ieškoti inovatyvių sprendimų, remtis tarptautinėmis praktikomis, siekiant didinti Lietuvos žmonių darbingumą, gerinti darbo sąlygas, lengvinti mokestinę naštą.

Iš kur semiatės energijos aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje?

Nuoširdžiai ištartas „ačiū” įkvepia labiausiai. Sulaukti žmonių šypsenų, dėkingumo, pozityvių emocijų – kitaip tariant, šiltas grįžtamasis ryšys užkuria energiją daryti dar daugiau, būti dar naudingesniam ir rūpintis tais, kurie galbūt negali to padaryti patys.

Kuo Klaipėdos miestas Jus žavi labiausiai, kodėl čia nusprendėte kurti savo gyvenimą, o ne, pavyzdžiui, Maljorkoje?

Esu aplankęs jau per 80 šalių, tačiau niekada nepajaučiau noro kažkurioje pasilikti. Matyt, esu patriotas (juokiasi). Iš tiesų myliu savo šalį ir miestą. Tikiu, kad tik čia galiu jaustis kaip namuose, iki galo realizuoti savo kūrybinį potencialą. Tiesiog myliu šį miestą, ir taškas.

Ko apie Jus nežino draugai?

Nors dažnai atrodau labai rimtas, kartais, dirbdamas po 20 valandų per parą (dėl to draugai praminė mane „garvežiu”), save laikau tinginiu. Nes visada svajoju bent truputį patinginiauti (juokiasi). Tik, deja, negaliu. Neleidžia nei sąžinė, nei protas.

Kokia yra Jūsų sėkmingo gyvenimo paslaptis?

Sunkus darbas visada atsiperka. Svarbiausia tikėti savo jėgomis ir niekada, niekada nepasiduoti. Kad ir kaip atrodytų neįmanoma – viskas yra pasiekiama! Linkiu visiems tuo patikėti.

Politinė reklama. Apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto rinkimų apygardoje Nr. 20 kandidatų sąrašo PK sąskaitos. Užsakymo nr. 307019

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder