Tokios Joninių nakties Palangoje nebuvo jau seniai: nustebę ir gelbėtojai, ir pareigūnai

Ilgąjį savaitgalį į pajūrį šiemet sugūžėję tautiečiai, regis, išmoko gyventi ramiau, tuo nustebindami tiek policijos pareigūnus, tiek gelbėtojus. Joninių naktis Palangoje praėjo ramiai, jokių incidentų nebuvo fiksuota.

 

Archyvų nuotr.

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas portalui lrytas.lt pasakojo, kad šįkart po Joninių nakties gelbėtojams neteko pliaže „surinkinėti“ per naktį po išgertuvių čia užsilikusių asmenų, visas vakaras ir naktis praėjo stebėtinai ramiai.

Tiesa, jis svarstė, kad tikroji vasara ir darbas pajūryje gelbėtojams prasidės tik nuo penktadienio, kai pagaliau nudžiuginę orai ir kaitra poilsiautojus gina atsigaivinti į jūrą.

„Sakyčiau, šiandien yra pirma vasariška diena, kada yra žmonų masė, ilgasis savaitgalis ir oras palankus. Iki šiol nebuvo gero oro, dėl to nebuvo ir poilsiautojų. Šiandien jau turėsime ką veikti“, – įsitikinęs J.Pirožnikas.

Archyvų nuotr.

Po Joninių nakties išsimiegoję, o kai kurie – tik šiandien atvykę – poilsiautojai, lepinant puikiam orui, iškart nugulė Palangos paplūdimį. G.Bitvinsko nuotr.

Ramią naktį Klaipėdos apskrityje turėjo ir policijos pareigūnai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Asta Kažukauskienė portalui lrytas.lt teigė, kad kultūringas Joninių paminėjimas šiemet pareigūnus itin nudžiugino.

„Pasak Klaipėdos apskr. VPK pareigūnų, Joninių naktis pajūryje – Klaipėdoje ir Palangoje – praėjo ramiai, rimtesnių incidentų neužfiksuota.

Praleisti ilgąjį savaitgalį prie jūros panoro labai daug žmonių, ypač daug jų yra suvažiavę į Palangą.

Žmonės šventė kultūringai, ramiai ir tai pareigūnus ypač džiugina“, – patikino policijos atstovė.

Nors pirmoji ilgojo savaitgalio naktis praėjo ramiai, didesniam poilsiautojų srautui, jų saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti policijos pareigūnai yra pasirengę – visą savaitgalį pajūryje tam pasitelktos sustiprintos policijos pajėgos.

„Palangoje dirbantys pareigūnai netgi juokauja, kad kurorte Joninės tęsiasi nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos“, – sakė A.Kažukauskienė.

Archyvų nuotr.

Sumanė išsimaudyti nuogas

Po Joninių nakties išsimiegoję, o kai kurie – tik šiandien čia atvykę – poilsiautojai, lepinant puikiam orui, iškart nugulė Palangos paplūdimį.

Tačiau, nors šį savaitgalį visos nakvynės vietos šiame kurorte tiesiog iššluotos, J.Pirožnikas skaičiavo, kad žmonių pliaže gerokai mažiau, nei būdavo prieš kelerius metus.

Archyvų nuotr.

„Prieš 6–7 metus vienu metu paplūdimyje per Jonines būdavo apie milijonas poilsiautojų, skaičiuojant nuo Klaipėdos rajono teritorijos iki Latvijos.

Dabar žmonių yra gerokai mažiau. Daugelis gal dar ir miega po vakarykštės dienos, ateis apie 14–15 valandą“, – tvirtino jis.

Palangoje gelbėtojai dirba jau nuo gegužės vidurio. Kol kas iš vandens traukti jiems prireikė tik vieną vyrą, kuris išgėręs nusprendė nuogas išsimaudyti jūroje.

Archyvų nuotr.

Po Joninių nakties išsimiegoję, o kai kurie – tik šiandien atvykę – poilsiautojai, lepinant puikiam orui, iškart nugulė Palangos paplūdimį. G.Bitvinsko nuotr.

„Prie Palangos tilto vienas pilietis, apsvaigęs nuo alkoholio, maudėsi nuogas, demonstruodamas savo lytinį organą. Mes iškvietėme policijos pareigūnus ir jį išsivežė. Jis buvo nubaustas“, – pasakojo Palangos gelbėtojų vadas.

Jis aiškino, kad nelaimių paplūdimyje dažniausiai pavyksta išvengti, nes gelbėtojai stengiasi užbėgti joms už akių.

„Jeigu matome, kad žmogus paplūdimyje vartoja alkoholį, vadinasi, jis eis maudytis. Jei jis eis maudytisi išgėręs, yra 50 proc., kad jis nuskęs. Neblaivūs poilsiautojai skęsta labai greitai.

Jie būna panirę ir viskas. Jų nėra. Po to po kiek laiko juos išmeta į jūros krantą“, – perspėjo J.Pirožnikas.

Palangos gelbėtojų vadas džiaugėsi, kad šiemet gelbėtojų transporto priemonių kolekciją papildė keli nauji džipai ir keturračiai, padėsiantys dar kokybiškiau prižiūrėti tvarką paplūdimyje.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Po Joninių nakties išsimiegoję, o kai kurie – tik šiandien atvykę – poilsiautojai, lepinant puikiam orui, iškart nugulė Palangos paplūdimį. G.Bitvinsko nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder