Tolerancija baigėsi, laikas pradėti mokėti

(6)

Pirmadienį už stovėjimą naujose mokamo parkavimo teritorijose nesumokėję vairuotojai už automobilių valytuvų rado užkištus ne informacinius lapelius, o pranešimus apie užfiksuotus pažeidimus.

Oficialiai mokamo parkavimo teritorija į šiaurę ir pietus nuo miesto centro Klaipėdoje išsiplėtė nuo sausio 1 d.

Tačiau jose automobilius paliekantys vairuotojai ilgiau nei mėnesį dėl mokėjimo už stovėjimą galėjo galvos sau nesukti.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ darbuotojai už stovėjimą sumokėti pamiršusių ar specialiai to nedariusių vairuotojų nebaudė.

Už valytuvų užkištais lapeliais pastarieji tik informuoti, jog automobilį pastatė mokamoje zonoje ir čia privalu už stovėjimą mokėti.

Tačiau viskam ateina savas laikas. Tolerancijos laikotarpis baigėsi vasario 7 d.

„Pirmadienį pradėjome fiksuoti pažeidimus. Tikėtina, kad keturi penktadaliai vairuotojų sumokės (už visos dienos stovėjimą. - Autor. past.) iki rytojaus vidurnakčio. Likę 20 procentų keliaus į Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių, kuris jau skirs baudas“, - pirmadienį sakė laikinasis „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius Andrius Samuilovas.

Kontrolieriai situaciją naujose teritorijose nuo metų pradžios stebėjo ir analizavo kiekvieną dieną. Tuo labiau kad sulaukta nemažai jose gyvenančių ir prie namų vietų savo mašinoms pastatyti nerandančių klaipėdiečių skundų dėl jas užėmusių ir galimai už parkavimą nemokančių atvykėlių.

"Sakykime, sausio pradžioje patikrinome 100 mašinų. 30 vairuotojų turėjo leidimus, 10 susimokėjo už stovėjimą, likę nieko nedarė. Sausio pabaigoje situacija pasikeitė. Nesusimokėjusių liko apie 15-20.

Vertinant bendrai, susimokėjusių vairuotojų yra dauguma, tad pats laikas imtis „nachališkos“ mažumos.

Tačiau kai kuriose aikštelėse situacija pablogėjo, nes nesumokėjusiųjų padaugėjo", - patikino A. Samuilovas.

Visos naujos mokamo parkavimo teritorijos priskirtos mėlynai zonai, kurioje palikti mašiną valandai kainuoja 0,15 Eur.

Labiausiai už parkavimą nenori mokėti vairuotojai, paliekantys savo automobilius arčiausiai Klaipėdos apskrities VPK pastato esančiuose Kauno gatvės kiemuose, abejose Taikos prospekto pusėse bei dirbantys prie Šilutės plento.

Anot A. Samuilovo, praktika rodo, kad apie 80 procentų už stovėjimo neapmokėjimą įkliuvusių vairuotojų susimoka iš karto už visą dieną, nelaukdami, kol bus skirta bauda.

2019 metais visame uostamiestyje užfiksuoti apie 39 tūkst. šios rinkliavos nesumokėjimo atvejų, 2020 m. - apie 37 tūkst. Planuojama, kad pastarasis skaičius bus ir praėjusiais metais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder