R. Valantiejienė

Turtuolio R. Karpavičiaus testamentą tvirtinusi notarė įklimpo kitoje palikimo dramoje

(2)

Verslininko Raimondo Karpavičiaus testamento sudarymo aplinkybės kelia abejonių, ar tada jis suvokė savo veiksmų pasekmes, nes sirgo smegenų vėžiu ir buvo atskirtas nuo artimųjų. Nors testamentą Kaune patvirtinusi notarė Ramutė Valantiejienė išėjo į pensiją, ją pasivijo nauji tamsūs įtarimai.



 

Archyvų nuotr.

Notarė buvo įsivėlusi į dar vieną palikimo dramą

Kaunietė R.Valantiejienė, kuri dirbdama notare 2019 metų kovo mėnesį patvirtino sergančio R.Karpavičiaus testamentą, pasižymėjo dar vienoje tamsioje istorijoje.

Notarė nusikalstamą veiką galimai padarė 2015 metų rugsėjį, kai tvirtino dokumentą prieš tai neįsitikinusi neįgalios senolės veiksnumu.

Pirmąją „Lietuvos ryto“ tyrimo dalį „Lietuvių komisarų atakuotoje Tenerifės viloje atgijo gyvenimas“ skaitykite čia.

Antrąją tyrimo dalį „Mirusio turtuolio marti atskleidė naujų faktų: „Jo gyvenimo pabaigą surežisavo kiti“ skaitykite čia.

Kauno apygardos prokuratūros atstovė, komunikacijos vyriausioji specialistė R. Stundžienė „Lietuvos rytui“ patvirtino, kad Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras V. Rinkevičius baigė ikiteisminį tyrimą ir Kauno apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje figūruoja dvi notarės.

Joms yra pateikti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį (tarnybos pareigų neatlikimas). Už tokias nusikalstamas veikas gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Antroji notarė G. Poškaitienė nusikalstamą veiką galimai padarė 2016 metų kovą – veikė tos pačios senolės anūko naudai.

Nei R. Valantiejienė, nei G. Poškaitienė viešai nurodytu telefonu neatsiliepė.

„Manau, ji nieko nekomentuos“, – „Lietuvos rytui“ teigė R. Valantiejienės artimasis notaras M. Valantiejus.

Notarės per apklausas kaltę neigė. Bet pareigūnai surinko įrodymų, kad jos galimai netinkamai atliko pareigas, pažeidė Notariato įstatymą, sumenkino profesijos autoritetą.

R.Valantiejienė patvirtino neįgalios senolės įgaliojimą vienam iš vaikų, kuris pretendavo į tėvo palikimą – dalį namo. Notarė privalėjo įsitikinti, ar senolė suvokia veiksmus, nes pastaroji turėjo aiškių neįgalumo požymių, o po kelių dienų atsidūrė specializuotoje ligoninėje.

„Jeigu yra nors menkiausia abejonė, kad įgaliojimą kitam asmeniui suteikiantis žmogus negali išreikšti valios ir nesuvokia savo veiksmų esmės, notaras negali tvirtinti dokumento“, – teigė V.Rinkevičius.

Archyvų nuotr.

 Tariamame R. Karpavičiaus testamente – nemažai klaidų, kurios gali byloti apie sunkią jo sveikatos būklę.

 LR archyvo nuotr.

Vėliau į kitą notarę kreipėsi senolės anūkas, kuris dabar kaltinamas dėl sukčiavimo bei dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

G. Poškaitienė 2016 m. patvirtino generalinį įgaliojimą anūko naudai. Jis iš močiutės pasiglemžė apie 70 tūkst. eurų.

Anūkas senolę į notaro kontorą nusivežė prieš tai ją pasiėmęs iš globos namų.

Dokumento tekstas buvo suderintas iš anksto. Kai notarė patvirtino generalinį įgaliojimą, anūkas senolę nuvežė ne atgal į globos namus, o į nuosavus. Iš ten ji dingo.

Praėjus dviem valandoms po to, kai apsilankė pas notarę, anūkas parašė pareiškimą policijai – prašė ieškoti močiutės, kuri nesiorientuoja aplinkoje.

Tokiu būdu jis patvirtino, kokios būklės buvo močiutė tą dieną, kai suteikė jam generalinį įgaliojimą.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder