Klaipėdos LEZ

Ugniagesiai skubėjo į LEZ: sureagavo cheminės medžiagos

"Vakarų ekspreso" duomenimis, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įvyko nedidelis incidentas, per kurį sureagavo cheminės medžiagos.

Uostamiesčio ugniagesiai į LEZ iškviesti spalio 22 dienos rytą. Apie 9.13 val. gautas pranešimas, kad Pramonės gatvėje įsikūrusios vienos įmonės laboratorijoje sudužo gyvsidabrinis termometras.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, atvykus paaiškėjo, kad apie 15 kvadratinių metrų ploto patalpoje, sureagavus cheminėms medžiagoms, sudužo ir išsiliejo ant grindų ksilenas.

Praėjus devynioms minutėms po iškvietimo, kvėpavimo organų apsaugos aparatus užsidėję ugniagesiai jau užėjo į laboratorijos vidų.

Panaudoję apie pusę kilogramo sorbento, jie surinko ir į plastikinį maišą sudėjo apie 200 mililitrų išsiliejusios cheminės medžiagos. Surinktas ir sudužęs spiritinis termometras. Laboratorijos patalpos išvėdintos.

Surinktas medžiagas į atliekų tvarkymo aikštelę pristatė patys įmonės darbuotojai.

Ksilenas yra bespalvis, saldaus aromato, labai degus skystis.

Klasifikuojami kaip pavojingas žmogaus sveikatai bei aplinkai. Į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus, odą, virškinamąjį traktą arba tiesioginį kontaktą su oda, akimis. Trikdo žmogaus organų sistemų veiklą, įskaitant ir centrinės nervų sistemos.

Didelėmis koncentracijomis sukelia galvos skausmą, apsvaigimą, nesiorientavimą, kitus sutrikimus. Prie ypatingai didelės koncentracijos gali būti mirtina.

Ksilenai išgaunami iš naftos ir naudojami kaip tirpikliai, spaudos, gumos, odos pramonėse.

Namų vartojimo reikmenys, į kurių sudėtį gali įeiti ksilenai – įvairūs sintetiniai chemikalai (oro gaivikliai, valikliai, dažai, lakai).

Raktažodžiai
Sidebar placeholder