Universiteto fakulteto pastate - paauksuotos kolonos ir vaiduokliai

Klaipėdos universiteto (KU) Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto pastato Salomėjos Nėries gatvėje remonto darbai, kainuosiantys kur kas daugiau nei vieną milijoną eurų, eina į pabaigą. Studentai jau grįžo į auditorijas, nes jos jau sutvarkytos.

Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas, humanitarinių mokslų daktaras profesorius Rimantas Balsys sako, kad remonto darbai sėkmingai tęsiasi pagal planą ir nevėluojama. Finišuoti ketinama gegužę. Fakulteto pastato remontui prireikė visų metų.

Darbai pagal sutartį su rangove UAB „Pamario restauratorius“ buvo pradėti pernai gegužės pradžioje. Jie kainuos daugiau kaip 1 mln. 300 tūkst. eurų.

Priminsime, kad šiam tikslui 1 mln. eurų skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Atsiradę papildomi darbai, kurie į šį projektą nebuvo įtraukti, finansuojami KU lėšomis.

Praeito semestro paskaitos studentams pirmakursiams vyko kituose KU fakultetuose, o didžioji dalis aukštesnių kursų studentų dirbo nuotoliniu būdu. Pasak dekano, deja, nebuvo kitos išeities. Jo teigimu, dabar jau visi studentai yra grįžę, nes auditorijos jau sutvarkytos. Šiokių tokių nepatogumų dar yra, nes koridoriai dar dulkėti, vis dar kas nors juose dailinama.

„Nuo vasario 1 d. mes jau visi grįžome į auditorijas - ir dėstytojai, ir studentai“, - džiaugėsi profesorius R. Balsys.

Atvertos užkaltos erdvės

Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetas yra įsikūręs pastate S. Nėries g. 5. Tai buvęs istorinis pedagogikos fakultetas. „Tai vienintelis pastatas Klaipėdos mieste, kurio paskirtis nuo pat jo eksploatavimo pradžios, nuo 1908 metų, buvo akademinė ir niekada nebuvo pakeista. Tas pastatas buvo neremontuotas nuo pokario laikų, o kai kas turbūt ir nuo pastatymo laikų“, - pasakojo dekanas.

Prieš pradedant remonto darbus buvo atlikti tyrimai, tarp jų ir polichrominiai, nes šis pastatas yra įtraukas į Kultūros paveldo registrą. Pasak profesoriaus, jo remontuoti taip, kaip šauna į galvą, nebuvo galima, reikėjo laikytis labai griežtų taisyklių.

Bet, anot R. Balsio, padaryta daug. Ir spalvų gama suderinta, atvertos erdvės, kurios buvo užkaltos ir nenaudojamos. Tarp jų ir įdomios siauros laiptinės, kurios labai gražios. "Mūsų tyrėjai rado netgi paauksuotas kolonas. Ir mes jas atstatėme. Jas auksu dengė auksadengiai, pats mačiau tą procesą, jis labai įspūdingas.

Mane džiugina daugybė dalykų. Galų gale visas pastatas bus įveiklintas. Jau dabar neliks jame jokios kertės, kuri būtų užkalta, užmūryta nenaudojama. Pats pastatas yra nepaprastai gražus - su istoriniais vingiais ir vaiduokliais", - kalbėjo profesorius.

Kai tik fakultetas atvers duris, tą pastatą galės aplankyti ir pamatyti, kas jame yra, ir visuomenė. Planuojamas viešas fakulteto atidarymo po remonto renginys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder