Klaipėdos uosto direkcija penktadienį pranešė, kad pasirašė sutartį su naujos marinos projektuotojais - šį darbą už 145 tūkst. eurų atliks tarptautinį konkursą laimėjusi uostamiesčio architektūros ir projektavimo bendrovė „Hidrosfera“.
Jai pavesta suprojektuoti naują mažųjų laivų prieplauką, su ja susijusią inžinerinę infrastruktūrą, gauti statybų leidimą, taip pat parengti ir suderinti techninį darbo projektą, užtikrinti projekto vykdymo priežiūrą.
Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas sako, kad nauja prieplauka turėtų spręsti vietų pramoginiams laivams trūkumo Klaipėdoje problemą.
„Kurdami naująjį Kruizinių laivų terminalą siekiame bent iš dalies spręsti vietų pramoginiams laivams stygiaus problemą. Kelios dešimtys papildomų vietų laivams švartuoti taps svarbiu žingsniu stiprinant Klaipėdos, kaip jūrinio miesto, įvaizdį“, - pranešime teigia A. Latakas.
Naujoje katerių ir jachtų prieplaukoje numatoma įrengti apie 85 vietas pramoginiams laivams, kurių ilgis - nuo 10 iki 20 metrų, marinoje bus numatytos galimybės laivams tiekti elektrą, gėlą vandenį.
Teritorijoje tarp senosios keltų perkėlos, bendrovės „Klasco“ ir „Memelio miesto“ statomas Kruizinių laivų terminalas turėtų tapti patrauklia erdve prie marių gyventojams ir miesto svečiams. Tam jame bus įrengti takai pėstiesiems ir dviratininkams, vandens link bus suformuotas amfiteatras, kur galės vykti renginiai.
Statybas numatoma baigti 2027 metais.
Rašyti komentarą