Uosto direkcijos pastatas nebus paprasta „dėžutė“

(2)

Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos administracinis pastatas ir nauja krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė penki autoriai. Ko gero, tiek projektų pakartotiniame konkurse atsirado todėl, kad net trečią vietą laimėjusiam autoriui numatyta skirti 15 tūkst. eurų premiją. Jau prasidėjo intensyvus darbų vertinimas.

Šiuo metu Uosto direkcija jau pradėjo viešinti visus projektus. Iki liepos 18 dienos jie bus eksponuojami ir jos pastate J. Janonio g. 24 gyvai, ir jos interneto svetainėje.

Klaipėdiečiai turėtų suklusti ir pasidomėti, kas yra siūloma, kad vėliau, kai bus priimtas sprendimas, neatsirastų manančiųjų, jog laimėti konkursą turėjo kitas projektas.

Liepos 19 dieną visi besidomintieji naujuoju Uosto direkcijos pastatu ir antrąja kruizinių laivų krantine bus kviečiami dalyvauti viešame projektų svarstyme. Jis vyks ir gyvai, ir nuotoliniu būdu. Tad bus galima pareikšti savo nuomonę ir teikti pasiūlymus.

Pasak Uosto direkcijos atstovų, architektūrinio konkurso nugalėtojams yra numatytos piniginės premijos: pirmos vietos laimėtojui bus skiriama 25 000 Eur, antros - 20 000 Eur, trečios - 15 000 Eur premija.

Kuriama erdvių vizija

"Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė penki autoriai. Visas idėjas sieja tikslas sukurti ne tik krantinės ir Uosto direkcijos administracinio pastato, bet ir erdvių, kurios tiktų klaipėdiečiams bei miesto svečiams, viziją.

Tarp pasiūlymų - laiptai, vedantys prie vandens, kurie galėtų tapti saulės palydėjimo vieta, takai pėstiesiems ir dviratininkams, erdvės renginiams, parodoms, komercinei veiklai.

Sutvarkytoje Naujojo Sodo gatvės tąsoje atsiras nauja erdvė, išsipildys uostamiesčio gyventojų svajonė turėti dar vieną prieigą prie Kuršių marių. Bus sukurtos naujos poilsio erdvės visuomenei, kultūrai, miesto renginiams„, - sako Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas, kuris yra ir projektus vertinančios 9 asmenų komisijos pirmininkas. “Vakarų ekspresas" jau rašė, kad beveik visi komisijos nariai, t. y. net septyni, yra architektai iš įvairių organizacijų.

Be to, A. Latakas įsitikinęs, kad įgyvendindama šį projektą Uosto direkcija paskatins sparčiau tvarkyti ir aplinkines erdves bei teritorijas.

Pateiktų projektų autoriai teigia, kad juos inspiravo uola, vanduo ir jo lašai, sodas, Klaipėdos uosto šūkis „Kryptis - jūra“.

Vienas iš įdomesnių siūlymų yra kaip skulptūrinius elementus naujai kuriamoje erdvėje panaudoti senuosius uosto krovos kranus, kuriuose įamžinta istorija.

Pastatas ant naujos krantinės

Priminsime, kodėl Uosto direkcija nusprendė statyti naują pastatą, nors buvo kritikuojama dėl netaupumo. Dabartinio daugiaaukščio jos pastato J. Janonio gatvėje rekonstrukcijos projektas 2020-ųjų kainomis kainuotų apie 350 tūkst. eurų, o jo remontas apie 4 mln. eurų.

Visas projektas, turint omenyje ir naują pastatą, ir kruizinių laivų krantinę, ir garažą, preliminariais skaičiavimais, galėtų kainuoti apie 30 mln. eurų be PVM.

Atkreiptinas dėmesys, kad Uosto direkcijai patikėjimo teise priklausančiame sklype šalia „Klasco“ nuomojamos teritorijos, šalia Žiemos uosto krantinių planuojamas naujasis administracinis pastatas bus statomas ant naujai suformuotos krantinės kruiziniams laivams švartuoti.

Todėl ir buvo nuspręsta šiuos projektus sujungti ir įgyvendinti kartu, taip sukuriant naujas viešąsias erdves.

„Vakarų eksprese“ ne kartą buvo rašyta, kad, žinoma, nekalbant apie pandeminį laikotarpį, dėl kurio kruizinė laivyba buvo sustojusi, Klaipėda neturi užtektinai vietos kruiziniams laivams švartuoti.

Juos kartais tekdavo priglausti ir terminaluose, kuriuose vykdavo intensyvus krovos procesas. Uosto direkcijos apskaičiavimais, kasmet maždaug 10-iai kruizinių laivų, pareiškusių norą užsukti į Klaipėdą, ji privalėdavo pasakyti „ne“.

Dėl šios priežasties ir buvo nuspręsta Lietuvos uoste statyti antrą kruizinių laivų krantinę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder