Už butą nepagailėta ketvirčio milijono eurų

Uostamiesčio nekilnojamojo turto rinka įkvėpė gaivaus oro gurkšnį. Gegužę mieste parduota daugiausiai butų per šiuos metus.

Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius Klaipėdoje sudaryta 1110 butų pardavimo sandorių. Mažiausiai - sausį (185).

Rekordiniu, bet kol kas, tapo gegužės mėnuo. Per jį mieste parduoti 259 butai.

Gegužė ne tik buvo aktyviausias mėnuo šiais metais, bet ir atitinka paskutinių 10 metų gegužės mėnesių vidurkį Klaipėdoje (255 sandoriai).

Brangiausiai pavasario pabaigoje parduotas šalia prekybos centro „Ermitažas“ esantis 109 kvadratinių metrų ploto butas. Už jį nepagailėta 260 tūkstančių eurų.

Nedaug atsiliko panašaus dydžio (106 kv./m) butas Tauralaukyje, Gabijos gatvėje. Jis įvertintas 250 tūkst. eurų.

Trečioje vietoje liko sandėris dėl taip pat šiaurinėje uostamiesčio dalyje, Skardžių gatvėje, esančio 77 kv./m ploto buto. Jis įvertintas 176 tūkst. eurų.

Portalo untu.lt (leidžia sužinoti preliminarią būsto kainą einamuoju momentu) skaičiavimais, per pastaruosius metus butų kainos Klaipėdoje augo 18 procentų.

Įmonės „Ober-Haus“ pateikia kiek mažesnius (15 proc.), aruodas.lt - didesnius (23,6 proc.) skaičius.

„Ober-Haus“ teigimu, Klaipėdoje gegužės mėnesį užfiksuotas 1 proc. butų kainų augimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina pabrango 14 eurų ir pakilo iki 1460 eurų.

"Būsto rinka šiuo metu yra įžengusi į tam tikros turbulencijos zoną, kai netgi mažėjant sandorių kiekiui vis tiek vyksta pastebimas kainų augimas. Nors paklausa būstui yra sumažėjusi, tačiau būsto pasiūlos sumažėjimas yra dar ryškesnis.

Dėl išaugusių statybos medžiagų kainų, darbo jėgos trūkumo, trūkinėjančių tiekimo grandinių nemažai plėtotojų stabdo naujų projektų įgyvendinimą.

Kai kurie plėtotojai pristabdo ir pačius pardavimus, todėl paklausos ir pasiūlos disbalansas butų rinkoje išlieka ir netgi gali augti„, - tikina “Ober-Haus".

Prognozuojama, kad artimiausiais mėnesiais situacija rinkoje nesikeis net augsiančių paskolų palūkanų, planuojamo visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio ir geopolitinių grėsmių fone.

„Kadangi esamas kainų didėjimas yra nulemtas ne dėl sveikai augančios paklausos, bet dėl itin skurdžios būsto pasiūlos, toks kainų augimas jau yra mažiau tvarus ir gali būti tam tikru stabdžiu naujam būsto paklausos augimui tolesnėje ateityje“, - pažymi „Ober-Haus“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder