V. Adamkus atvirai – apie nedžiuginančią žmonos Almos sveikatą ir svajones prieš 95-ąjį gimtadienį (2)

„Galiu pasakyti, kad esu laimingas, jog galėjau sulaukti tokio amžiaus. Gyvenimas per 90+ metų bangavo, kitaip net ir negalėčiau pavadinti“, – šypsojosi lapkričio 3 dieną 95-ąjį gimtadienį minėsiantis V.Adamkus.

Organizatorių nuotr.

Kaip mato padėtį Lietuvoje?

Seimo pirmininkės V.Čmilytės-Nielsen savo namuose sulaukęs kadenciją baigęs prezidentas džiaugėsi, kaip pats sakė, kad vis dar yra svarbus ir nepamirštas.

Iki šiol bent 2-3 kartus per savaitę į Prezidentūros rūmus padirbėti vykstantis V.Adamkus sakė praleidžiantis daugybę valandų atsakinėdamas į įvairiausius laiškus, kvietimus ir prašymus.

„Nesijaučiu apleistas, užmirštas ir paliktas ramybėje. Dirbame tiek, kiek pajėgiame ir stengiamės būti pozityvūs“, – kalbėjo jis.

Apie 40 minučių trukusio susitikimo su parlamento vadove metu V.Adamkus tvirtino spėjęs paliesti ne vieną šaliai svarbią temą, tarp kurių – ir pandemijos valdymo klausimas.

„Norėčiau pasakyti, kad sutarėme, jog buvo ir yra daroma viskas, kas tiktai galima, kad galėtume kuo greičiau likviduoti pandemiją su kuo mažesniais nuostoliais“, – atkreipė dėmesį kadenciją baigęs prezidentas.

Kaip vieną svarbiausių problemų, kuri, pasak jo, egzistuoja dar nuo jo prezidentavimo laikų, buvęs šalies vadovas įvardijo niekaip neįgyvendinamą švietimo reformą.

„Dar mano laikais buvo kalbama apie ją. Prabėgo daug laiko nuo tos dienos, o šiandien iškyla klausimas, kad mums gali pritrūkti mokytojų. Tai yra pasibaisėtinas dalykas.

Tai parodo, kad yra tikrai didelė problema, kurią reikia spręsti“, – perspėjo V.Adamkus.

Jis aiškino dabartinei valdžiai pirštu negrūmojęs, o tik draugiškai pasidalijęs patarimais bei patirtimi.

„Žinote, aš pastabų nedaviau, bet pasidalinau kai kuriomis patirtimis, kurias sukaupiau per dešimt metų irgi eidamas atsakingas pareigas.

Manau, kad abiem pasikeitimas nuomonėmis buvo labai naudingas“, – įsitikinęs kadenciją baigęs prezidentas.

 

Seimo pirmininkės V.Čmilytės-Nielsen savo namuose sulaukęs kadenciją baigęs prezidentas džiaugėsi, kaip pats sakė, kad vis dar yra svarbus ir nepamirštas.

Blogu žodžiu jis neminėjo ir dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos. V.Adamkus svarstė, kad prezidentas dirba sąžiningai ir profesionaliai, nėra apleidęs nė vienos Lietuvos gyvenimo srities.

„Ką jis dirba, dirba sąžiningai, profesionaliai ir, man atrodo, nėra apleidęs nė vienos gyvenimo srities Lietuvoje, kur jis nebūtų pozityviai prisidėjęs.

Mano linkėjimas jam būtų tiktai ištvermės, dirbti taip, kaip dirba dabar.

Aš manau, kad Lietuvos žmonės tai tikrai įvertins“, – pažymėjo buvęs šalies vadovas.

Žmonos sveikata kol kas nedžiugina

Neseniai iš sanatorijos Birštone su sutuoktine grižęs V.Adamkus teigė pats besijaučiantis daug geriau, tačiau A.Adamkienės sveikata jo nedžiugina.

„Žinoma, aš turbūt sakysiu, kad jaučiuosi stipriau.

O dėl jos... Nepasakyčiau, kad yra koks didelis pasikeitimas. Ta problema, dėl kurios ji bando atsigauti po buvusio insulto, vis dar egzistuoja.

Darome viską, ką galime, kad pastatytume ją ant kojų“, – pasakojo kadenciją baigęs prezidentas.

V.Adamkus pabrėžė, kad jo žmona nėra prikaustyta prie lovos, ji šiek tiek vaikšto, juda, tačiau išeiti į kiemą pasimėgauti rudens šiluma dar negali.

Tikimasi, kad tvirčiau atsistoti ant kojų jai pavyks iki pavasario.

Organizatorių nuotr.

Seimo pirmininkės V.Čmilytės-Nielsen savo namuose sulaukęs kadenciją baigęs prezidentas džiaugėsi, kaip pats sakė, kad vis dar yra svarbus ir nepamirštas.

„Aš noriu labai aiškiai pasakyti – ji nėra gulintis, prie lovos pririštas ligonis.

Ji keliasi, stengiasi normaliai tvarkytis kiekvieną dieną, vaikšto po kambarį, žinoma, daug ilsisi. Vienintelis dalykas, kad ji negali išeiti į lauką, pavyzdžiui, kaip šiandien, gražiam orui esant, jog būtų galima pasivaikščioti.

Bijau, kad ji to nepajėgtų padaryti“, – su liūdesiu konstatavo buvęs šalies vadovas.

Ar dar turi svajonių prieš artėjantį gimtadienį?

Užsiminus apie artėjantį 95-ąjį jo gimtadienį, V.Adamkus nusikvatojo ir sakė apie šventes nebegalvojantis, – laimę teikia vien mintis, kad turi progą sulaukti tokio garbingo jubiliejaus.

„Galiu pasakyti, kad esu laimingas, jog galėjau sulaukti tokio amžiaus. Gyvenimas per 90+ metų bangavo, kitaip net ir negalėčiau pavadinti.

Nuo gražios jaunystės, gražių dienų, iki tragiško

Antrojo pasaulinio karo. Visko buvo. Esu laimingas, kad dar turiu sveikatos, stengiuosi būti pozityvus ir darbingas.

Tikiuosi, kad dar galėsime pabendrauti eilę metų į priekį“, – vylėsi jis.

„Žinote, kiekvienu atveju galiu pasakyti – džiaugčiausi ir džiaugiuosi, kad esu nepamirštas, esu reikalingas ir galiu aktyviai dalyvauti įvairiuose mūsų gyvenimo įvykiuose“, – pridūrė V.Adamkus.

Paklaustas, ar artėjant gimtadieniui turi svajonių, jis tik trumpai atsakė:

„Kad dar Aukščiausias suteiktų jėgų kuo ilgiau bendrauti su jumis visais.“

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Nereikia save sureikšminti , pats žino jog kaip Lietuvos karininkas palikęs kovoti vyrus išnešė kudąšių , už pelkės sėdėdamas ką his padarė lietuvai , kentėkit amerikonai ateis , ir žmonės kentėjo miškuose , sąjudžio laukžtarpyje parsiplakė savo bergždžią kalę pasiėmęs , ne lietuvos išsiilgęs o amerikoso pasiūstas , kas kad kažkas nupurko prezidento posta , ir kažkokiu būdu Lozoraitį pastūmė žinojo jei bus Lozoraitis jam prezidentūra kaip savo ausis matyti , pardavinėjo ir pardavinėja jis ta lietuvą ir geriau sėdėtu surukęs kamputyje ir i scena nebelystu , brudas yra ir tiek
Filetas , 2021-10-07 13:18
Gaidelllo , vaziok I siauliu slepeciu pasiimti kur tu iki gyvis galvos kalincio zeko bute priregistruotas
senivo amziaus hiesosas, 2021-10-07 10:38
Sidebar placeholder