Vandens autobuso startas perkeltas į birželį

Gegužės 15 d. buvo nustatytas terminas, kai Klaipėdoje, Dangės upe nuo senamiesčio iki Tauralaukio, turėjo pradėti kursuoti elektrinis vandens autobusas. Artėjant numatytai datai paaiškėjo, kad startui dar nepasiruošta, jis perkeliamas į birželį.

„Planas paleisti vandens autobusą gegužės 15 d. buvo teorinis. Prieš savaitę buvo nuspręsta šį terminą atidėti iki birželio pradžios“, - sakė „Vakarų ekspresui“ Klaipėdos autobusų parko, kuriam priklauso du uostamiestyje UAB „Popa LT“ sukurti elektriniai vandens autobusai, direktorius Vaidas Ramanauskas.

Pasak pašnekovo, terminas atidėtas, nes dar neįrengtos prieplaukos. „Tiksliau, prieplaukos jau yra, bet dar reikia prie jų priplukdyti pontonus, išbandyti maršrutą ir elektroninio bilieto veikimą jame“, - paaiškino V. Ramanauskas.

Už pontoninių prieplaukų įrengimą atsakingos BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovas Olegas Mariničius „Vakarų ekspresą“ patikino, kad ne dėl pontonų įrengimo vėluoja vandens autobusas.

"Pontoninės prieplaukos pagamintos dar praeitais metais ir tik laukiame signalo, kada jas pritvirtinti įrengtose Dangės krantinėse. Vandens autobusų stoteles Dangės prieigose įrenginėja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Mes buvome informuoti, kad keturios stotelės jau įrengtos, liko viena - Žolynų", - sakė O. Mariničius.

PABAIGA. Paskutinė vandens autobuso stotelė ir jo įkrovimo elektra vieta ties Tauralaukio tiltu.

Darbas nesudėtingas, bet atlikti laiku nespėjo

Kodėl neįrengta Žolynų stotelė, vakar išsiaiškinti nepavyko, nes Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė atostogauja.

Priminsime, kad sutartis su rangovu dėl upės prieigų prie penkių vandens stotelių tvarkymo buvo pasirašyta tik šių metų kovo pradžioje. „Pėsčiųjų takelių iki vandens autobuso stotelės įrengimas nėra sudėtingas darbas. Ypatingų reikalavimų nėra.

Planuojame, kad į numatytą grafiką tilpsime ir gegužės 15 d. viskas bus“, - sakė I. Kubilienė „Vakarų ekspresui“ vasario mėnesį. Klaipėdos savivaldybė taip pat atsakinga už dviejų vandens autobuso stotelių įkrovimo elektra įrengimą. Viena prie Pilies tilto buvo įrengta dar prieš metus. Kita vandens autobuso įkrovimo elektra stotelė prie Tauralaukio tilto turėjo būti įrengta kartu su pėsčiųjų taku šioje vietoje.

Bus reguliarus maršrutas

Klaipėdos vandens autobusas pristatomas kaip viešojo transporto alternatyva su pramogos prieskoniu. Elektriniame vandens autobuse įrengta 11 sėdimų vietų ir dar 1 vieta skirta asmeniui su neįgaliojo arba kūdikio vežimėliu.

Numatyta, kad upe vienu metu į skirtingas puses penkis kartus per dieną plauks du vandens autobusai.

Atstumas Dangės upe nuo senamiesčio iki Tauralaukio yra 8 km. Teigiama, kad elektrinis vandens autobusas jį įveiks maždaug per valandą.

Autobuso maršrute numatyti šeši sustojimai. Pradinė stotelė senamiestyje, tarp „Meridiano“ ir Jono kalnelio įplaukos, greta buvusio silkių fabriko. Šioje vietoje yra įrengtas nusileidimas iki upės, įrengtas pandusas neįgaliesiems.

Po to autobusas stos ties Liepų g. tiltu, Dangės vingio stotelėje netoli Panevėžio gatvės, Žolynų stotelėje, prie Botanikos sodo. Galutinė vandens autobuso stotelė įrengta prie Tauralaukio tilto.

Kelionė vandens autobusu į vieną pusę kainuos 3 Eur.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder