Vasaros maudynės: ar galime gyventi be jų? (1)

Pagaliau vasara įsitvirtino, sušilo oras ir vanduo. Teiravomės klaipėdiečių, ar jie jau maudėsi šiemet, kur labiausiai mėgsta tai daryti - jūroje, upėje, ežere ar baseine, ar nardo, ar noras maudytis vaikystėje ir dabar skiriasi.

Gerda ANTANAITYTĖ, architektė

Gerda ANTANAITYTĖ

Paprastai maudynių sezoną pradedu vėliau, kai įšyla vanduo - liepą ar rugpjūtį. Pernai pirmą kartą išsimaudžiau Platelių ežere per Jonines. Iš Klaipėdos važiavome dviračiais, smagiausias momentas - kai įkritome į ežerą.

Kai pasiilgsti vandens, žiemą būna labai smagu maudytis baseine. Vasarą visą laiką stengdavausi maudytis tik jūroje. Bet pastaraisiais metais atradau ežerus. Gamtovaizdis kitoks: labai ramus, žalias medžių apsuptas ežeras. Tai mano naujai atrasta vieta. Anksčiau nepatikdavo neaiškus jo dugnas, kai esi įpratęs jūroje prie smėlio, kartais nejaukiai jautiesi brisdamas. Pernai pirmą kartą išbandėme plaukimą baidarėmis upe, maudėmės. Ta ne visai sterili gamtinė aplinka - irgi naujas mano atradimas.

O nardyti nemėgstu. Nesu ekstremalių pojūčių mėgėja. Ypač jūroje ar ežere, kai įkiši galvą į vandenį, apima nesaugumo jausmas.

Vaikystėje jūroje būdavau iki tol, kol pamėlynuodavo lūpos. Tau sako, kad šalta, o tu atsakai: „Ne, ne, ne“, ir vis tiek būni vandenyje. Dabar stengiuosi ilgiau paplaukioti jūroje, ypač kai būna ramus vanduo. Nėra taip, kad tik įlendu ir išlendu. Mėgstu nuvažiuoti pavakary, kai žmonių mažiau. Oras pradeda truputį vėsti, vanduo atrodo dar šiltesnis, tada labai smagu paplaukioti. Saulė leidžiasi, tokia ramybė... Paskui gali pažiūrėti į vandenį, kol nudžiūni, pagalvoti.

Antanas KALNIUS, Kretingos rajono meras

Antanas KALNIUS

Vanduo man yra kažkas tokio nerealaus. Jau maudžiausi šiemet ir upėje, ir ežere, ir mūsų nuostabioje Baltijos jūroje. Tai vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų. Jeigu jūroje vandens temperatūra 8-9 laipsniai, jau gerai. Man kuo šaltesnis vanduo, tuo smagiau - tada visas kūnas atsigauna.

Mes su seserimi praėjusią vasarą nuo pat ankstyvos gegužės iki vos ne spalio vidurio maudėmės jūroje kas rytą. Šiemet dėl darbotvarkės pasikeitimų ne visada pavyksta iš ryto nuvažiuoti, nes daugiau būna rytinių susitikimų, bet kai tik galime, - važiuojame.

Tokią avantiūrą pasiūlė sesuo. Sako: „Broli, kadangi užimi tokias pareigas, tavęs aš nebematau. Gal gali man skirti laiko ir važiuoti su manimi iš ryto kartu maudytis.“ Tai buvo gegužės pradžia. Ir taip mes darome jau dvejus metus. Džiaugiuosi tuo. Kol nuvažiuojam, padiskutuojam, paskui nusimaudom, o išlipę iš vandens išgeriame po mažą puodelį espresso kavos iš termosiuko. Dar spėju grįžti namo nusimaudyti ir važiuoju į darbą.

Mūsų rajone yra neblogų užtvankų. Viena tokia yra prie Kurmaičių, kur tikrai mėgstu kartais nuvažiavęs po darbo nusimaudyti. Ir Kašučių ežeras pas mus labai gražus.

Baseinų vengiu. Kai išvažiuojame į kurortą, jeigu žmona priverčia, tada taip. Bet jeigu šalia yra jūra, renkuosi ją. Ir abu mano sūnūs mėgsta maudytis, bet mano mažoji princesė ir žmona stengiasi išvengti šios pramogos.

Diana MAČIŪTĖ, karatė trenerė

Diana MAČIŪTĖ

Aš jūroje jau maudžiausi gal prieš kokį mėnesį. Ledinio vandens nebūna, yra tik ledinės mintys. Svarbu nusiteikimas, jeigu nori, tai ir įlendi. Per karantiną visi buvome išprotėję ir lindome į ledinį vandenį, na, gal ir ne visi, kiti - tik akimis.

O stovyklas su vaikais pradėsime netrukus, tada jau lįsime į tvenkinius, važiuosime ir prie jūros. Šiemet kažkaip taip darbai sukrito, kad nepavyko tiesiog sportuoti prie jūros. Jau laukiame, kada tai galėsime daryti.

Ne, ne, jokie baseinai neatstoja tikro vandens. Nemėgstu jų, man nepatinka dirbtiniai dalykai. Vanduo gali būti ir su žolėmis, ir parūgęs, bet ne baseino chlorkalkės. Ko gero, švariausias paplūdimys yra Smiltynėje. Danėje nelabai yra kur pasimaudyti centre. Platelių ežere smagu tai daryti. Man labiau patinka ežeriukai, kuriuose stovintis vanduo.

Ir vaikystėje, ir dabar mėgstu maudytis, jeigu tik randu galimybę. Žinoma, anksčiau prie jūros būdavau vos ne kiekvieną dieną. Labai patinka ir nardyti, po vandeniu plaukioti, išdykauti. Jaučiuosi kaip žuvis. Galvoju, gal praeitame gyvenime buvau delfinas (juokiasi).

Arūnas SMAGURIS, Klaipėdos miesto savivaldybės darbuotojas

Neįsivaizduoju, kaip būtų galima nesimaudyti gyvenant prie jūros.

Vienais metais teko būti Slovėnijoje, prie Viduržemio jūros. Slovėnams birželis šaltas mėnuo. Mes juokėmės - vandens temperatūra 19 laipsnių, oro 25-26, o jiems šalta, nesimaudo. Kad taip pas mus Baltijoje visą laiką būtų tokia temperatūra...

Ar jūroje maudausi, priklauso nuo to, ar vanduo būna švarus. Vieną savaitgalį buvome Melnragėje, jis buvo žydintis, negražus, pakrantė nuklota smirdinčiais dumbliais. Net jeigu oro sąlygos būtų leidusios, nebūtų buvę malonu lipti į tokį.

Man smagiausia maudytis jūroje. Mes stengiamės keltis į Smiltynę, nes ten ir vanduo švaresnis, ir smėliukas gražesnis. O Giruliai ar Melnragė daugiau tinka pasivaikščioti. Nardau upėje ar ežere, o jūroje nelabai: neplauki tiek giliai, kad galėtum panardyti.

Būdamas vaikas gyvenau prie Minijos upės, tai mes prie jos ištisai leisdavome laiką. O dar, be abejo, jau kiti reikalai labiau rūpi, nebėra tiek laiko.

Lukrecija ŠIDLAUSKAITĖ, restorano „Skandalas“ rinkodaros vadovė

Lukrecija ŠIDLAUSKAITĖ

Kad negalėčiau gyventi be maudynių, taip nėra. Bet šią vasarą tikrai maudysiuosi. Manau, važiuosiu kur nors atostogauti, jeigu bus šilti orai, ir Lietuvoje tai darysiu.

Mėgstu maudytis tik jūroje, šiltuose kraštuose - baseinuose, o visokiuose ežeruose Lietuvoje - ne. Nepatinka man kažkaip. Ir nardyti man nepatinka. Vaikystėje - taip, o dabar ne, nenoriu šlapinti galvos.

Dabar maudausi šiek tiek mažiau nei vaikystėje. Tada vanduo buvo įdomesnis. Bet jeigu šiltas oras, dažnai einu prie jūros, deginuosi ir išsimaudau, kad atsigaivinčiau. Dažniausiai vykstu į Antrąją Melnragę, kur galima žaisti tinklinį, arba į Girulius.

Bronius BIKULČIUS, pensininkas

Bronius BIKULČIUS

Prie jūros važiuoju tik tada, kai aplanko anūkai, tada ten juos ganau. Jie tai maudosi, neiškrapštysi iš vandens. Vaikai nelabai bijo šalčio. Vedu juos ir į baseinus.

Negaliu sakyti, kad pats nemėgstu maudytis, bet turiu sveikatos problemų, privalau saugotis vandens, vėjo. O anksčiau, žinoma, kad maudydavausi, užaugau Zarasų rajone prie ežero. O dabar visa tai jau praeityje.

Redakcijos ir asmeninio albumo nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder