Vasaros sezonas Kuršių nerijoje kasmet ilgėja

Itin šiltas rugsėjis ne tik leidžia dar kurį laiką negalvoti apie žieminius paltus, tačiau taip pat džiugina ir tuos, kurie nespėjo ar nori dar kartą aplankyti Lietuvos kurortus. Turizmo centro atstovai teigia, jog ilgėjantis vasaros sezonas - jau keleri metai pastebima tendencija.

Apie tai, kad vis daugiau žmonių šiltomis rugsėjo dienomis mėgaujasi Kuršių nerijoje, pasakojo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja Angelina Ivanova.

Pasak jos, nors tikėtina, kad žmones į kurortus atvykti šiuo metų laiku skatina šilti ir vasariški orai, pastebima, kad atvykstančiųjų srautai auga kiekvienais metais.

„Pavyzdžiui, 2021 m. Neringos apgyvendinimo įstaigose rugsėjo mėnesį nakvojo 7247 turistai, 2022 m. - jau 8340 turistų“, - su „Vakarų ekspresu“ statistika pasidalijo A. Ivanova.

Ji tikino, nors didžiausius lankytojų srautus galima pamatyti savaitgaliais, jų vis dar esama ir darbo dienomis.

Verslas prisitaiko

Prie rudens pradžioje vis labiau augančio turistų skaičiaus derinasi ir vietos verslininkai.

„Rugsėjo mėnesį dirba kavinės, kurios paprastai aptarnauja žmones tik vasaros sezono metu. Jų paslaugų kainos nesikeičia, išlieka tokios pat kaip ir vasaros sezonu. Visgi, lyginant su praėjusių metų sezonu, maitinimo įstaigos savo įkainius padidino apie 15 proc.“, - teigė A. Ivanova.

Anot jos, apgyvendinimo paslaugų teikėjai šiais metais kainų nekėlė, jos išliko tokios pat kaip ir praėjusias metais.

„Tačiau, lyginant su vasaros mėnesiais, jie savo paslaugų kainas šiek tiek sumažino, maždaug 5-10 proc.“, - tikino pašnekovė.

Nors Kuršių nerija labiausiai traukia poilsio gamtoje mėgėjus, taip pat paukščių stebėtojus, mat šiuo met7 laiku vyksta sparnuočių migracija, Neringoje rugsėjo mėnesį vis dar gausu ir renginių.

„Rugsėjo mėnesį kasmet skelbiame turizmo mėnesiu, tad žmonės vyksta ir dėl renginių, ekskursijų, skirtų tai progai. Šį savaitgalį tikimasi nemažai bėgimo entuziastų, nes vyks tradicinis Nidos pusės maratono bėgimas“, - pasakojo A. Ivanova.

Daugėja užsienio turistų

2023 m. birželio-liepos mėnesiais Neringoje apsistojo 28 426 poilsiautojai, iš jų 23 996 - vietiniai turistai, iš užsienio valstybių - 4 430.

Praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu Neringos apgyvendinimo įstaigos deklaravo apsistojusius 35 389 turistus, iš kurių 32 271 - lietuvis, 3118 - užsieniečiai.

A. Ivanova pabrėžė, jog tai - oficialūs Lietuvos statistikos departamento duomenys, į kuriuos patenka ne visi Neringos apgyvendinimo paslaugų teikėjai.

„Nors, lyginant dvejų metų duomenis, pastebima, jog pirmaisiais šių metų vasaros mėnesiais bendras turistų skaičius sumažėjo beveik 20 proc., tačiau svečių iš užsienio 2023-iųjų birželį ir liepą Neringoje apsistojo beveik 30 proc. daugiau“, - kalbėjo pašnekovė ir pridūrė, jog daugiausiai svečių iš užsienio sulaukiama iš Vokietijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Švedijos, Italijos, Ukrainos ir JAV.

Gamtos grožis ir ramybė rudenėjančioje Juodkrantėje

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder