Veros Vong jaunystės paslaptis - valgyti viską ir labai daug dirbti

Žinoma kinų kilmės amerikietė dizainerė Vera Vong (Vera Wang) atrodo kaip paauglė. V.Vong jau 30 metų kuria vestuvines sukneles, yra labai paklausi dizainerė, tačiau visame pasaulyje senyvo amžiaus moteris pagarsėjo ne tuo. 75 metų ponia V.Vong atrodo it mergaitė. Ar galima manyti, kad tai - tiesiog įgimta genų patologija?

Valgyti viską iš eilės ir daug dirbti?

Vera Vong atrodo daug jaunesnė negu yra iš tiesų. Iš jos veido dar galima suprasti, kad ji - ne paauglė (nors 75-erių jai tikrai niekas neduotų), bet jos figūrai nebūdingi jokie senėjimo požymiai. Vyresnė kaip 15-17 metų ji neatrodo. 

Tai pabrėžia ir jos apranga - ji nevilki drabužių, kuriuos mėgsta močiutės, o renkasi ir mini sijonėlius, ir plėšytus džinsus, ir marškinėlus su petnešėlėmis. Ji yra labai liesa, bet jos oda - lygi ir elastinga, be raukšlių ir nesudribusi.

Kai kas gali pagalvoti, kad V.Vong paauglės figūrą išlaiko todėl, kad valgo tik sveiką maistą. Tačiau yra ne taip. Ji mėgsta ir mėsainius iš „McDonald's", ir cukraus milteliais apibarstytas spurgas su kremu, ir įvairius desertus, kitaip tariant, riebų ir nesveiką maistą, o prie salotų pereina tik tada, kai greitasis maistas tiesiog įgrysta. Dizainerė neatsisako net alkoholio!

O štai pasportuoti V.Vong neatsisako niekada. Jos manymu, atrodyti jaunai jai padeda fizinė veikla: ji daug dirba, o laisvu nuo darbo metu nuolatos mankštinasi. 

Dizainerė tiki: jeigu žmogus mėgsta savo darbą ir nuoširdžiai į jį įsitraukia, laikas jam nebaisus. V.Vong, kuri, beje, užaugino dvi dukteris, per visą gyvenimą niekada nesėdėjo be darbo ir visada kuo nors domėjosi.

Dar viena jaunystės paslaptis, kurią atskleidžia V.Vong - visavertis miegas. Neišsimiegoti - ne jai. Ir paskutinė paslaptis, kuri, įsitikinusi ji, stabdo senėjimą - vengti saulės spindulių. Vera niekada nesidegina, o jeigu tenka būti saulėje, išsitepa odą storu aukšto SPF apsauginio kremo sluoksniu. Juk žinoma, kad UV spinduliai sendina. Iš visų šių jaunystės receptų V.Vong svarbiausiu laiko darboholizmą, tiksliau, užimtumą.

Genų patologija?

Gerbėjai garsenybę apipila komplimentais ir stebisi, o kai kurie spėja, kad dėl tokio nuostabaus jaunatviškumo gali būti kalti genai. Sindromo, vadinamo progerija arba Hačinsono-Gilfordo sindromu, esmė yra ta, kad kūnas sensta 8 kartus greičiau nei įprastai. 

O V.Vong atveju viskas yra atvirkščiai - galima įtarti lengvos formos „X sindromą" arba „amžinos jaunystės sindromą", kaip jį pavadino amerikietis medikas Ričardas Vokeris (Richard F.Walker).

Jo nuomone, šis sindromas yra susijęs su X chromosomos defektu, įjungiančiu priešinimąsi senėjimui. Tiesa, žmonių su „X sindromu" pavadinti laimės kūdikiais tikrai negalima. 

Sergant sunkia jo forma suaugęs žmogus gali fiziškai (ir psichiškai) atrodyti kaip vaikas ar net kūdikis, tai yra, jo vystymasis sustoja gyvenimo pradžioje. Ši liga - genetinė, jos kilmė nėra nuodugniai ištyrinėta, pažeistos chromosomos nešiotojai paprastai miršta jauni.

Tačiau pasitaiko lengvos „X sindromo" formos atvejų - pavyzdžiui, 58 metų fotografas iš Singapūro Čuandas Tanas (Chuando Tan) atrodo it jaunas vaikinas. Kaip ir V.Vong, jis nesilaiko dietos, valgo viską, ko užsimano, tačiau daug dirba. 

Vyras neigia daręsis plastines operacijas. Būtent todėl mokslininkai yra linkę manyti, kad jam - minėtasis X chromosomos sindromas.

Beje, pati Vera Vong savo užsitęsusios jaunystės nelaiko kažkuo ypatingu. „Manau, žmonių įsivaizdavimas, kaip mūsų laikais atrodo 70-mečiai, truputį paseno, - sako ji. - Žmonės gyvena praeities etalonais, o pasaulis pasikeitė. Aš turiu labai daug 65-70 metų draugių, kurios visiškai neatrodo esančios tokio amžiaus".

Tiesą sakant, norint būti jauniems, visiškai nebūtina atrodyti 25-erių. Svarbiausia, kad širdis liktų jauna ir nedingtų noras viskuo domėtis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder