Viesulas vartė medžius ir kilnojo stogus

Kol savaitgalį nemažai klaipėdiečių džiovino gatvėse gausaus lietaus apsemtus automobilius, Klaipėdos rajono gyventojai plušo remontuodami stichijos nuniokotus namus. Vos minutę siautęs viesulas kelis pastatus paliko be stogų.

Viesulas vartė medžius ir kilnojo stogus

Lietingas praėjusio penktadienio oras klaipėdiečiams nieko blogo nežadėjo. Niekas negalėjo net įtarti, kokį siurprizą vakare kartu su sustiprėjusiu vėju ruošia prakiuręs pajūrio dangus.

Tarsi nujausdami, vandentiekininkai dar dienos metu patikrino miesto gatvių lietaus nuotekų sistemas.

„Patikrintos visos probleminės vietos. Rastos tik vieno lapais ir šakomis uždengto nuotekų šulinio grotelės. Jos nuvalytos“, - „Vakarų ekspresui“ sakė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ atstovė Gintarė Butkienė.

Nors didesnių blogybių mieste nerasta, ramybė buvo apgaulinga. Stipraus, škvalo lygį pasiekusio, vėjo nuplėšti medžių lapai ir šakos nuotekų šulinius užkimšo vakare.

Kadangi pylė kaip iš kibiro, netrukus pietinėje uostamiesčio dalyje esančios gatvės virto upėmis. Labiausiai apsemta Mogiliovo gatvė.

Į lietaus spąstus papuolė keli automobiliai, kurių vairuotojai tikėjosi pervažiuoti apsemtą ruožą. Kai kurie jų gali kaltinti tik patys save. Matydami vandenyje jau stovinčias mašinas ir aplink jas braidančius žmones, jie nesuko atgal, o drąsiai važiavo toliau.

„Klaipėdos vandens“ darbuotojai nelaukė, kol klaipėdiečiai ims skųstis. Ir ne veltui. Žmonės ne skambino tarnyboms, o skubėjo viską viešinti socialiniuose tinkluose. Pastaruosiuose pamatę, kas vyksta, į gatves skubiai išvyko bendrovės avarinė brigada ir inžinieriai.

„Pirmojo skambučio sulaukėme tik 22.50 val. Iš viso buvo šeši pranešimai apie užtvindytas gatves“, - patikino G. Butkienė.

Potvynis uostamiesčio gatvėse baigėsi nuo nuotekų šulinių grotelių pašalinus lapus ir šakas bei lietui ėmus silpnėti.

Vakare prie gausaus lietaus pajūryje prisidėjo ir iki 20 metrų gūsiuose sustiprėjęs vėjas. Daugiausia žalos jis pridarė Klaipėdos rajone. Ir tam pakako vos minutės.

Gyvenamųjų namų stogai nuplėšti Plikių miestelyje ir Balsėnų kaime. Pastarajame lūžo bei su šaknimis virto medžiai, stulpai ir tvoros, skraidė pavėsinės ir šiltnamiai, suniokotos mašinos, dužo pastatų langų stiklai, nuplėšti lietvamzdžiai.

Labiausiai nukentėjo viena viesulo kelyje pasitaikiusi sodyba. Kaime vėjo gūsių būta tokių stiprių, kad ant šono virto ir kemperis.

Apie 20.25 val. Klaipėdos rajono ugniagesiai gavo pranešima, kad Balsėnų kaime (ties J. Šaulio g.) vėjas nuvertė tris medžius. Jie virto tiesiai ant elektros laidų ir kelio. Sulaukę elektrikų, gaisrininkai medžius supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder