Štai kodėl mes linkę manyti, kad vyrai visada pasirengę seksui:
Pirma. Dauguma jaunų vyrų – paauglių ir jaunuolių – lengvai susijaudina ir dažnai jaučiasi geismą iki tokio lygio, kad netgi tada, kai negalvoja apie seksą, gali patirti spontanišką erekciją, o miego metu – poliucijas.
Antra. Paplitęs įsitikinimas, kad, palyginti su moterimis, vyrai dažniau nori sekso. Iš čia ir posakis: vyrai geidžia, o moterys nori jaustis geidžiamos.
Trečia. Filmuose vyrai beveik visada trokšta sekso. O internete esančiuose milijarduose pornografijos puslapių praktiškai visi vyrai yra nuolat seksualiai susijaudinę.
Ketvirta. Daugelis vyrų jaučia bendraamžių spaudimą įrodyti savo vyriškumą, nepaliaujamai persekiojant moteris, net jeigu tie vyrai jau vedę ar turi draugę.
Penkta. Ir, pagaliau, evoliucijos psichologai aiškina, kad vyrai, turintys hiperseksualumo genų, dažniau tampa vaikų tėvais ir perduoda šį bruožą savo vyriškos lyties palikuonims. Kitaip tariant, pasak šios teorijos, geismas yra tvirtai įaugęs į vyrų DNR.
Vyrai ne visada yra nepasotinami
Taip, kai kurie vyrai lytinį potraukį jaučia beveik nuolatos. Tačiau visuotinai priimta nuomonė dažniausiai yra klaidinga. Štai kas buvo nustatyta, išnagrinėjus daugiau nei 100 tyrimų, atliktų šioje srityje:
Pirma. Daugumos vyrų lytinis potraukis pasiekia apogėjų paauglystėje ir 20-30 metų amžiaus laikotarpyje. Vėliau libido palaipsniui mažėja, ypač jei kalba eina apie ilgalaikius ir nuolatinius santykius turinčius vyrus.
Laikotarpyje tarp 30 ir 40 metų, vyrų seksualinis poreikis paprastai pradeda mažėti, ypač jeigu jie augina vaikus ir daro atsakingą karjerą. Libido paprastai ir toliau mažėja vyrams senstant, ypač jei jie serga lėtinėmis ligomis.
Antra. Nors vyrai auklėjami taip, kad turi siekti moterų, gausi mokslinė literatūra byloja, kad daugybė vyrų visiškai neturi noro būti išskirtiniais seksualinių santykių iniciatoriais.
Trečia. Paplitęs įsitikinimas skelbia, kad kai moterys atmeta vyrų pasiūlymus, vyrai vos ne iš karto puola geisti kitų moterų. Realybėje gi atstūmimas gali smarkiai pažeisti vyrų jausmus ir lytinį potraukį.
Kalbant apie seksualinį potraukį, vyrai ir moterys nėra iš Marso ar Veneros.
Abi lytys kilusios iš tarpinės planetos – Žemės, ir jų požiūris į seksą turi daugiau panašumų, nei skirtumų.
Rašyti komentarą