Siūlome pasižiūrėti, kaip nepasitikėjimas įtakoja vyro elgesį ir jausmus. Šitaip galima bus suprasti, kuo šis elgesys skiriasi nuo moteriškų reakcijų.
Pateikiame septynis skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi.
Siekis varžytis ir konkuruoti
Vyrai neretai pajunta nepasitikėjimą savimi dėl įsitikinimo, kad jie privalo konkuruoti su kitais vyrais pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse, nesvarbu, ar tai būtų profesiniai pasiekimai, ar asmeniniai pomėgiai.
Laimėtojas visada gali būti tik vienas, o visi kiti – pralaimėtojai. Labai retam vyrui užduotis tapti lyderiu gali neatrodyti pačiu svarbiausiu dalyku. Todėl sulig kiekvienu pralaimėjimu didėja nepasitikėjimas savimi.
O moterys dažniausiai orientuojasi į bendradarbiavimą ir bendras, komandines pastangas.
Tarpuvio sąveikos vengimas
Savimi nepasitikintys vyrai gali vengti bendrauti su žmonėmis. Aplinkiniai tokį jų nusiteikimą labai lengvai nuskaito ir taipogi nesiekia kontakto.
Tuo tarpu pas moteris dažnai galima pastebėti perdėtą socialumą ir įkyrumą.
Aiškumas ir konkretumas
Nesuprasdami situacijos, vyrai dažnai ieško konkrečių atsakymų ir orientyrų. Todėl nepasitikintys savimi vyrai, siekdami aiškumo dėl norimo rezultato, elgiasi griežčiau ir kiečiau. Tuo tarpu moterys, ieškodamos sprendimų, gali būti gerokai lankstesnės.
Ryžtingumas
Nors abejonių pasitaiko visiems, tačiau, kaip rodo statistika, nepasitikintiems savimi vyrams sunkiau žengti pirmąjį žingsnį, todėl, kad jie mieliau tai daro savarankiškai, be pašalinių pagalbos.
Moterys, kad ir kokios nedrąsios būtų, stengiasi priimti sprendimą su kuo nors pasitarusios. Todėl joms lengviau būti ryžtingesnėms, nei vyrams.
Jausmų ir emocijų slopinimas
Vyrai, jausdami nepasitikėjimą, slopina savo jausmus, kad neparodytų savo baimės ir pažeidžiamumo.
Moterys savo jausmus reiškia atviriau. Nors ir tarp jų yra nemažai tokių, kurios neatskleidžia savo jausmų, juos ignoruoja, slepia ar painioja.
Nuolatinis siekis save tobulinti
Nepasitikintys savimi vyrai yra mažiau kritiški sau, nei moterys. Nepasitikinčios moterys yra pasirengusios „perdarinėti“ save, pavyzdžiui, kad patiktų vyrui, net jei yra patenkintos savimi.
Polinkis rizikuoti
Nepasitikintys vyrai labiau linkę rizikuoti. Jeigu atsitiks taip, kad toks vyras bus paaukštintas pareigose, jis vargu ar atsisakys paaukštinimo.
Nepasitikinti moteris, atsidūrusi vos per žingsnį nuo potencialaus paaukštinimo, dažniau renkasi įprastą gyvenimo būdą ir gyvenamąją vietą, seną ir gerai pažįstamą darbą.
Nors nepasitikėjimas savimi nepriklauso nuo lyties, suvokimas, kaip vyrai ir moterys išreiškia savo nepasitikėjimą, gali padėti geriau suprasti tam tikras situacijas.
Rašyti komentarą