Vytautas Landsbergis homoseksualus prilygino pedofilams (sureagavo Dobrovolska ir Raskevičius)

(24)

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis interviu portalui tv3.lt aiškindamas, kaip galbūt galėjo nutekėti informacija apie kaltinimus buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui, pabrėžė ir kitą aspektą – kad vaikus tvirkinantys pedofilai nebūtinai yra atsiejami nuo homoseksualių asmenų.

„[...] Gal jie patys slapti pedofilai, nu ką aš galiu pasakyti. Juk to būna, to būna...

Aš žinau, ir kaimyninėse šalyse vienas ministras pirmininkas buvo išaiškintas. Aš nežinau, ar pedofilas, ar tiesiog homoseksualas? Tai nu yra tų žmonių...“

Žurnalistei paprieštaravus, kad pedofilija ir homoseksualumas yra skirtingi dalykai, V. Landsbergis tęsė mintį toliau: „Žinote, ne taip ir labai tolimi bei skirtingi dalykai, deja.

Kai vieną kartą aš tą pasakiau, kad tai gali būti susiję, tai mane labai užpuolė Europos Parlamento posėdyje – esą tai absoliučiai kas kita.

Na, aš nežinau, ar absoliučiai kas kita.“

Profesorius toliau interviu tv3.lt teigė, kad homoseksualai būna su „įvairiais realiais elgesiais“ – kai kuriems „užtenka partnerio“, kitiems vieno partnerio neužtenka, ir galiausiai galbūt jį traukia vis jaunesni partneriai.

Į V. Landsbergio pasisakymus netruko sureaguoti teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ir Laisvės partijos kandidatas į Vilniaus miesto merus, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

„Pedofilija ne tik sutrikimas, bet ir nusikaltimas.

Sunkus nusikaltimas.

Labai sunkus.

Homoseksualumas – ne sutrikimas, ne nusikaltimas, o seksualinė orientacija, neretai – meilė tos pačios lyties atstovui.

Labai tikiuosi, kad partija nedviprasmiškai atsiribos nuo partijos garbės pirmininko pasisakymų, kurie ne tik klaidina, bet ir kaltina dalį visuomenės,“ – savo „Facebook“ paskyroje rašė E. Dobrovolska.

T. V. Raskevičius to paties socialinio tinklo savo paskyroje rašė: „Aš tikiu, kad partijose yra daug padorių žmonių.

Padoru yra pasakyti, kad homoseksualūs žmonės nėra pedofilai, o seksualinis smurtas prieš vaikus seksualinės orientacijos neturi.“

Jis teigė besitikintis, kad visiems, o ypač koalicijos partneriams, užteks padorumo garsiai pasakyti, kad pedofilija yra sunkus nusikaltimas ir sutrikimas, o homoseksualumas – nei tas, nei kitas.

alfa.lt

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder